Slovakia Gothic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovPortálLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

 

  Ktore nabozenstvo je prave?

Goto down 
+3
Black Cobra
foggy
XXX007
7 posters
AutorSpráva
XXX007

XXX007


Male
Počet príspevkov : 15
Age : 42
Location : NB
Registration date : 03.10.2010

 Ktore nabozenstvo je prave? Empty
OdoslaťPredmet: Ktore nabozenstvo je prave?    Ktore nabozenstvo je prave? I_icon_minitime04.10.10 9:13

Ale ktori zvas su pravi?vy?Nase je prava viera,Verte nas ostatni su klamari,Verte nas a ked pride armagedon budete zit a nezomrete...Kazdi znas sa istotne stretol sa timito otaskami i odpovedami.Ci je to cirkev alebo zdruzenie alebo sekta kazda znich vravi a je horuckovito presvedceni ze su pravi...tj vyvoleni.Kazdi clovek zivote stretol rozne cirkvy a zdruzenia i sekty a tak zacal nad tim uvazovat ktori su tie prave?To tasko zistit,lebo vecina cirkiev je napojeni na boha priamo alebo nepriamo alebo na niaki ini bytost alebo silu.To je hlupe odpoved ze len mi sme prave,a ostatnimi do pekla.Treba pametat ze vela ciest vede k bohu a mudrosti.Mislim ze na tuto otasku ani niet odpovede,kazdi cirkev,zdruzenid,sekta ktora usiluje o lasku patri dobrim,a ty ktori nie patria zlim.Clovek sam musi rozhodnut ktora cirkiev je mu najblisie a ktorim sa stotoznuje...a tak ten je mu aj pravim.Ja osobne mislim boha alebo mudrost najprv hladajme sami v sebe...a potom v inich.Kazda spolocnost ak naozaj dobre misli,tak nepita peniaze,a ponecha slobodu jedincovy.
Návrat hore Goto down
foggy

foggy


Male
Počet príspevkov : 256
Age : 103
Location : PO
Registration date : 02.02.2010

 Ktore nabozenstvo je prave? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ktore nabozenstvo je prave?    Ktore nabozenstvo je prave? I_icon_minitime04.10.10 10:32

Niet ziadnej spravnej "cirkvi" , ver v seba ak chces. Ziadna "cirkev" ti nepomoze tym ich "Vecnym zivotom". Je to len o-ebavanie sveta. A zatial sa im dari.
Návrat hore Goto down
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

 Ktore nabozenstvo je prave? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ktore nabozenstvo je prave?    Ktore nabozenstvo je prave? I_icon_minitime04.10.10 11:01

Má význam toto riešiť? Keby aj boh existoval. Načo je dobrá viera? Čím si hociktorí "boh" zaslúžil aby ho niekto uctieval?
Návrat hore Goto down
XXX007

XXX007


Male
Počet príspevkov : 15
Age : 42
Location : NB
Registration date : 03.10.2010

 Ktore nabozenstvo je prave? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ktore nabozenstvo je prave?    Ktore nabozenstvo je prave? I_icon_minitime04.10.10 12:46

Predpokladajme ze boh stvoril svet,a boh dal aj zivot...tak zasluzi aby mu to podakovali?alebo nie?...vecni zivot?ano kazdi tim obalamuti cloveka,lebo nikto nechce zomriet a preto radcej prijimaju tu mienku...a cirkvy preto ju tak rozhlasuju,ja verim niaku bytost co vsetko stvoril a ozivuje,verim tomu ze smrtom zivot nekonci len zmeni svoju podobu ved ako moze zomriet to co zije?...a toto mi uplne staci do zivota,ja osobne ostavam slobodnim bitostou a neuctievam nikoho len drzim v ucte toho ak existuje ta sila alebo boh kto vsetko ozivuje a drzi pokope.A toto mi staci,natoto som dosiel vlastneho presvedcenia,a dogmy nepotrebujem.To je najcistejsia viera ak clovek sam nato pride,ja osobne mislim dobre je ak clovek veri niecom ci v boha stvoritela alebo sam v seba.
Návrat hore Goto down
HorrorPops

HorrorPops


Male
Počet príspevkov : 67
Age : 29
Location : Košice
Registration date : 03.08.2010

 Ktore nabozenstvo je prave? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ktore nabozenstvo je prave?    Ktore nabozenstvo je prave? I_icon_minitime04.10.10 17:28

lucius pytal si sa ako moze zomriet to co zije? preco by si mal zit dalej?(a preco nie ze?) aj keby tvoja dusa prezila bol by si to ty? v povodnej forme? myslim ze keby bola moja telesna schranka znicena a dusa by ostala uz by som to nebol ja preto neverim na nejaky posmrtny zivot v povodnej forme
ps: zomriet sa da roznymi sposobmi napriklad Suicide
Návrat hore Goto down
XXX007

XXX007


Male
Počet príspevkov : 15
Age : 42
Location : NB
Registration date : 03.10.2010

 Ktore nabozenstvo je prave? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ktore nabozenstvo je prave?    Ktore nabozenstvo je prave? I_icon_minitime04.10.10 17:58

Niektori vychodni ucitelia ucia ze dusa ovlada telo,a ked telo zomrie dusa vide von zneho ale zachova si svoje povodne ja ale otvoria sa mu aj ine ja co prezila v inich zivotoch.A uvidi sa ci pojde dalej alebo znovu sa narodi.tj reinkarnacia.Niektori ludia ktori zazili klinicku smrt andrej a mody pise v svojej knihe o klinickej smrty...,ludia ktori na par minut ocitili sa mimo tela,nepocitovali nic vlastne len to ze sa ich podoba sa zmenil ale ich ja tojes indentita sa ostalo'!
Návrat hore Goto down
HorrorPops

HorrorPops


Male
Počet príspevkov : 67
Age : 29
Location : Košice
Registration date : 03.08.2010

 Ktore nabozenstvo je prave? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ktore nabozenstvo je prave?    Ktore nabozenstvo je prave? I_icon_minitime04.10.10 18:08

hm identita ale ked je to tak tak predpokladajme ze si uz zomrel ty, ja alebo hocikto iny a sme reinkarnovani, nemame vsak ziadne spomienky z predchadzajuceho zivota tak co je ta reinkarnacia? aka identita mi ostala? nove telo bez starych informacii a pocitou to uz niesom ja to je uplne ina a nova osoba
Návrat hore Goto down
XXX007

XXX007


Male
Počet príspevkov : 15
Age : 42
Location : NB
Registration date : 03.10.2010

 Ktore nabozenstvo je prave? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ktore nabozenstvo je prave?    Ktore nabozenstvo je prave? I_icon_minitime04.10.10 18:23

Tibetania takto to beru ze telo To je uplne ina osoba,lebo ma nove telo,a telo pameta len nato co prezije,ale ak niakimi cviceniamy alebo telo bude totalne pokoreni duse tak otvori sa mu zmisel a bude prijimat indentitu ducha,a tedy bude automaticky pametat aj na ine zazitky.Niektori ludia vedia opustit telo a potom vratia sa don naspet.Vecina znas to robi nevedome a pocas spanku.Ale ked vratime domov tj.nasa dusa do tela tak nepametame nato kde sme boli,alebo len casty to pametame...ato kvoly tomu lebo nase telo nedokaze spracovavat informacie duse.Tj nas mozog.
Návrat hore Goto down
HorrorPops

HorrorPops


Male
Počet príspevkov : 67
Age : 29
Location : Košice
Registration date : 03.08.2010

 Ktore nabozenstvo je prave? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ktore nabozenstvo je prave?    Ktore nabozenstvo je prave? I_icon_minitime04.10.10 18:58

dohodnime sa ze sa nedohodneme OK? :) obaja myslime nieco ine
Návrat hore Goto down
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

 Ktore nabozenstvo je prave? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ktore nabozenstvo je prave?    Ktore nabozenstvo je prave? I_icon_minitime04.10.10 19:41

HorrorPops napísal:
dohodnime sa ze sa nedohodneme OK? :) obaja myslime nieco ine
amen.

Náboženstvá vs rozum je bezpredmetná diskusia kde je jasné kto vyhral ešte pred začiatkom. Náboženstvá vždy boli sú a vždy budú o viere, a vieru nemožno brať vážne (jedine ako vážny problém). Viera je len tam kde nie sú dôkazy ani logika.
Návrat hore Goto down
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

 Ktore nabozenstvo je prave? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ktore nabozenstvo je prave?    Ktore nabozenstvo je prave? I_icon_minitime04.10.10 20:39

Black Cobra napísal:
Viera je len tam kde nie sú dôkazy ani logika.

a na tom to stojí a padá. viera je to tom že niekto "verí", nie že "chápe".

L.A.C.: duša? moment, my nejakú máme? veď sme len kusy mysliaceho mäsa. načo by nám bola duša, keď duša nemá potreby vyplývajúce z potrieb tela? sme riadení hormónmi a primitívnymi inštinktmi, pokiaľ prídeme o telo ktoré tieto hormóny produkuje a ktoré potrebuje inštinkty na svoje zachovanie, čo nám zostane? aká by bola naša duša bez pocitov a potrieb?

Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

 Ktore nabozenstvo je prave? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ktore nabozenstvo je prave?    Ktore nabozenstvo je prave? I_icon_minitime04.10.10 21:12

Duša opustí telo a stratí veštky potreby, pocity, myšlienky, spomienky... všetko čo je súčasťou tela. A potom sa reinkarnuje a dalej je to tá istá duša aj bez akejkolvek spojitosti z predchádzajúcimi životmi. ... Čomu na tom nerozumieš? Laughing
Návrat hore Goto down
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

 Ktore nabozenstvo je prave? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ktore nabozenstvo je prave?    Ktore nabozenstvo je prave? I_icon_minitime04.10.10 21:55

Black Cobra napísal:
Čomu na tom nerozumieš? Laughing

nerozumiem tomu, že ako v to dokáže príčetný, inteligentný, racionálne zmýšľajúci človek veriť.
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

 Ktore nabozenstvo je prave? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ktore nabozenstvo je prave?    Ktore nabozenstvo je prave? I_icon_minitime04.10.10 22:15

škrtni racionálnosť a bude to jednoduchšie.
Návrat hore Goto down
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

 Ktore nabozenstvo je prave? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ktore nabozenstvo je prave?    Ktore nabozenstvo je prave? I_icon_minitime04.10.10 22:34

ok, škrtnem racionálnosť a príčetnosť napíšem len veľmi malými písmenami ... :D
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Hypnos

Hypnos


Male
Počet príspevkov : 37
Age : 36
Location : Južné Sovensko
Registration date : 15.12.2010

 Ktore nabozenstvo je prave? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ktore nabozenstvo je prave?    Ktore nabozenstvo je prave? I_icon_minitime16.12.10 18:11

najprv bolo len čisté duchovno , spiate s prírodou tj. prírodbé živly , nezvyčajné prírodné úkazy ,na ktoré nebolo vysvetlenia..a to sa môžme vracať rovno do doby paleolitu,či neolitu..kde už človek rituálne pochovával a tvoril úžitkové umelecké diela ..slúžiace na lov, na spracovanie kadeakých úlovkov , jednoduché nádoby atd..maľoval rozličné polohy zvierat (ako jaskynné maľby) , ¸sˇpanielsku appod. /ľudská predstavivosť a vízie moci nad niečim a neskôr nad (niekým)..jednoduché ako facka alebo headshoT xD..človek nesie so sebou aj dávku iracionality,a to každý..(predstavivosť,fantázia),z ktorých rozumne vznikajú aj vznikli samé fantazmagorie ,na kt. človek lipne dodnes..inak by nemohol snívať..osobne verím v boha , nie v kresťanského ani v niakého rozumne vysvetliteľného..zoberme si universum,mám pocit že žijeme v stredoveku s "bohom" alebo bez....
Návrat hore Goto down
http://vitaiattila3@gmail.com
Hypnos

Hypnos


Male
Počet príspevkov : 37
Age : 36
Location : Južné Sovensko
Registration date : 15.12.2010

 Ktore nabozenstvo je prave? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ktore nabozenstvo je prave?    Ktore nabozenstvo je prave? I_icon_minitime18.12.10 6:42

..NAABOZENSTVAA SLUUZIA NA OVLAADANIE "DUTYYCH" HLAAV+VSETKY BAACHORKY A FANTAZ-MAGOORIE TIEZ !! Prenesene je náš pán "Lucifer" ,ktorý Nás "osvietil" Sophiou..
Návrat hore Goto down
http://vitaiattila3@gmail.com
Dwa®f

Dwa®f


Male
Počet príspevkov : 703
Age : 42
Location : Pressburg
Registration date : 25.12.2009

 Ktore nabozenstvo je prave? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ktore nabozenstvo je prave?    Ktore nabozenstvo je prave? I_icon_minitime14.03.11 14:02

Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/dwarfik
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

 Ktore nabozenstvo je prave? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ktore nabozenstvo je prave?    Ktore nabozenstvo je prave? I_icon_minitime14.03.11 18:32

Hypnos napísal:
..NAABOZENSTVAA SLUUZIA NA OVLAADANIE "DUTYYCH" HLAAV+VSETKY BAACHORKY A FANTAZ-MAGOORIE TIEZ !! Prenesene je náš pán "Lucifer" ,ktorý Nás "osvietil" Sophiou..

amen!!!!!
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Sponsored content





 Ktore nabozenstvo je prave? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ktore nabozenstvo je prave?    Ktore nabozenstvo je prave? I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Ktore nabozenstvo je prave?
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» nabozenstvo VS cirkev
» Co prave citate?
» Co prave pocuvate?

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Miscellanous :: Religio-
Prejdi na: