Slovakia Gothic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovPortálLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

 

 vyvoj goth subkultury

Goto down 
+13
Qx-Rh85
Eisblume
Black Cobra
Morty
Transilvania
Erewan
ViKtor
Gothic_17
sedatívum
sinner
Samael
Chloë Noir
oziris.dreaming
17 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
Erewan

Erewan


Female
Počet príspevkov : 747
Age : 33
Location : Jaskyňa pLná Netopierow
Registration date : 16.08.2008

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime04.08.09 22:46

ano,ja som v sesternicinom Bravicku po otvoreni zbadaLa fotku Mansona,vedla neho nejaky putavy napis v ktorom jeho styL definovaLi ako "glam rock"...tak som to odhodiLa XD(sesterka sa na mna uraziLa,Lebo sa jej tam pokrciL pLagat Hanny Montany :D :D :D )
Návrat hore Goto down
http://www.himka.webka.sk
Qx-Rh85

Qx-Rh85


Male
Počet príspevkov : 94
Age : 39
Location : Bratislava
Registration date : 19.07.2010

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime19.07.10 4:01

Mne to celé príde iba o povedaní si (na základe istých predpokladov a myšlienkových pochodov jednotlivca) som, alebo nie som Goth alebo hocičo iné (je to na mne, či sa individuálne xcem práve sem zaradiť/stotožniť sa). Veď táto scéna je tak rozsiahla - od punkových koreňov, new wave, rocku, metalu, cez electro/cyber-u, industriálu (a všetkých jeho xyz sub-žánrov až po neofolk a neoclassical). Zároveň sa tieto štýly mieǎajú a krížia ako v hudbe tak aj vo výzoroch a názoroch ľudí, aj keď hudba mi príde ako taký, hmm, pomyseľný základ - isté spojivo. Škatuľkovanie ako true-pure-goth alebo hocičo iné mi príde smiešne. Je super byť dačoho fanúšikom, patriť k dákej komunite alebo hoc aj širšiemu názorovému prúdu (typická ľudská vlastnosť, aj jej popretie ju môže potvrdiť, lebo aj skupina ľudi nepatriacich nikde je sama o sebe definujúca sa ako skupina s nejakým názorom). Ale podľa mňa si s toho netreba osobne robiť viac ako to je :) Toľko môj názor, netvrdím, že je jediný správny. Čo myslíte Vy?
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/qxrh85
Dwa®f

Dwa®f


Male
Počet príspevkov : 703
Age : 43
Location : Pressburg
Registration date : 25.12.2009

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime19.07.10 8:49

Qx-Rh85 napísal:
Mne to celé príde iba o povedaní si (na základe istých predpokladov a myšlienkových pochodov jednotlivca) som, alebo nie som Goth alebo hocičo iné (je to na mne, či sa individuálne xcem práve sem zaradiť/stotožniť sa). Veď táto scéna je tak rozsiahla - od punkových koreňov, new wave, rocku, metalu, cez electro/cyber-u, industriálu (a všetkých jeho xyz sub-žánrov až po neofolk a neoclassical). Zároveň sa tieto štýly mieǎajú a krížia ako v hudbe tak aj vo výzoroch a názoroch ľudí, aj keď hudba mi príde ako taký, hmm, pomyseľný základ - isté spojivo. Škatuľkovanie ako true-pure-goth alebo hocičo iné mi príde smiešne. Je super byť dačoho fanúšikom, patriť k dákej komunite alebo hoc aj širšiemu názorovému prúdu (typická ľudská vlastnosť, aj jej popretie ju môže potvrdiť, lebo aj skupina ľudi nepatriacich nikde je sama o sebe definujúca sa ako skupina s nejakým názorom). Ale podľa mňa si s toho netreba osobne robiť viac ako to je :) Toľko môj názor, netvrdím, že je jediný správny. Čo myslíte Vy?

V podstate sa da suhlasit, a ono je to zvacsa aj tak, ze clovek sam sa moze do danej skatulky zaradit a citit, ze ta mu prave sedi, ale iny ludia ho mozu vnimat inak. Aj ked zvacsa si myslim ze sa da skor hovorit o hudobnych styloch, hlavne v nasich zemepisnych sirkach, nie je vacsinova spolocnost pripravena, akceptovat, niekedy az extremny vyzor, daktorych skatuliek, a sazmorejme suvisi to aj z pracou, ktorej sa clovek venuje.
Napriklad vidiet na ulicy chalana s dlhymi vlasami, pripadne piercom a kerkou, obleceneho v ciernom s tazkymi botami, nie je hned jasne ci je metlak, goth, cyber goth, alebo fanda industrialu, ci nejaky rocker, motorkar :) Ale celkovo si myslim ze skatulky su skor na pomoc trosku definovat hudbu danej skupiny, lebo je tu dnes naozaj velky vyber tak aby sa clovek vedel aspon trosku zorientovat.
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/dwarfik
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 113
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime19.07.10 17:27

pár krát (nielen v tejto diskusii) ma zarazil fakt, že industriálnu hudbu, tj ambient, neofolk, neoclassical, ethereal, EBM či aggrotech ľudia často zaraďujú ako subžáner gothic. tieto žánre majú však od seba na míle ďaleko a vôbec by nemali brať ako príbuzné žánre.

vývoj gothic považujem za nepriamy, teda taký že ovplyvňuje svojou "temnou romantikou" iné štýly, ako metal a darkwave. priameho potomka však nikde nevidím, ani nepočujem.
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 33
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime19.07.10 18:22

Z tým spojením Industrial, Neoclasiical, ambient... z výrazom gothic to vidím tak že tam nejde o hudbu ale o fanúšikov. Tieto štýly majú viac menej spoločnú fanúšikovskú základňu. Majú spoločné festivaly a kluby (v tých krajinách kde nejaké sú). Deliť to všetko na Gothov, Deathrockerov, Cybergothov, Darkwaverov, Rivetheadov... to by bola trochu kravina. Sú to síce hudobne, textovo aj imageovo dosť vzdialené veci ale páčia sa tým istým cvokom (čo je dosť zaujímavé scratch ).
V tomto smere chápem výraz "Gothic" ako označenie subkultúry nie hudby.
niečo v zmysle: Goths = tý "temný" ludia z divným vkusom na hudbu a image.


Naposledy upravil Black Cobra dňa 19.07.10 19:19, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Mystique

Mystique


Male
Počet príspevkov : 797
Age : 102
Location : Mystique
Registration date : 05.08.2009

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime19.07.10 18:43

silmarill napísal:
pár krát (nielen v tejto diskusii) ma zarazil fakt, že industriálnu hudbu, tj ambient, neofolk, neoclassical, ethereal, EBM či aggrotech ľudia často zaraďujú ako subžáner gothic. tieto žánre majú však od seba na míle ďaleko a vôbec by nemali brať ako príbuzné žánre.

vývoj gothic považujem za nepriamy, teda taký že ovplyvňuje svojou "temnou romantikou" iné štýly, ako metal a darkwave. priameho potomka však nikde nevidím, ani nepočujem.

Black Cobra to v podstate vystihol..

Zajdi si na nejaky napr. festival (coskoro bude CP)
a to spojenie Ti bude hned jasnejsie :)
Návrat hore Goto down
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 113
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime19.07.10 19:31

takže goths počúvajú neoclassical, industrial, dark ambient, neofolk atď?

Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 33
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime19.07.10 20:52

Industrial a Goth scény už sú jedna. Dark ambient je relatívne "populárny" a večšinou súto vlastne Industrialové veci. Neofolk je DOSŤ široký pojem. A neoklasika podobne. Predsalen Elend nie je úplne typický mozart revival.
Návrat hore Goto down
Qx-Rh85

Qx-Rh85


Male
Počet príspevkov : 94
Age : 39
Location : Bratislava
Registration date : 19.07.2010

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime19.07.10 21:05

Pozrite si napríklad k to hrá na Amphi Festivale v Kolíne, alebo na M'era Lune a kto všetko vystupuje na WGT, príp. iných festivaloch. Je to pestrá zbierka štýlov, žánrov a kapiel.
OK, som asi troch neobjektívny, keď to riešim teraz iba cez hudbu. Hudba mi príde ako nejaký spoločný základ, od ktorého sa potom odvíjajú ďaľšie veci. Dochádza k mixu týchto štýlov a žánrov, subžánrov. Fanúšikovia sú rôzny, kedže majú individuálny vkus, páčia sa im rôzne veci. U nás je to trochu iné. Gothici už nie sú neznámi, aj keď o nich spoločnosť, myslím si, veľa nevie (na rozdiel od punkerov, metalistov, hip-hoperov,...). A napríklad ešte som sa nestretol s nejakou komunitou Rivetheadov tu u nás na Slovensku. Celkovo chýbajú kluby, akcií je veľmi málo a fanúšikov tiež nie je až tak veľa ako v niektorých iných subkultúrach.
Zaujímavá bola otázka ktorú položil jeden náhodný rannoautobusový opilec účastníkovi
idúcemu z industriálnej párty: Ty si ten blackmetalista?

btw
V Cinepure som v jednom čísle čítal zaujímavú myšlienku o teórií existencie národa. Definícia hovorila o tom, že je to čisto fiktívny pojem, ktorým sa spočiatku označovali ľudia čítajúci noviny a knihy (no hlavne noviny) písané v jednom jazyku. Podľa tej teórie práve písaný text bol tým pojítkom, ktoré dalo zrod rozšíreniu myšlienky príslušnosti k národu.
Pripomínam, že národ tvoria rôzny ľudia, tak ako aj čítajúci boli a sú rôznymi ľuďmi. Vidím tu istú analógiu, ale v prepojenosti s hudbou. Subkultúru tvoria ľudia počúvajúci rovnakú/podobnú hudbu. Myslím, že by to mohlo takto fungovať.
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/qxrh85
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 33
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime19.07.10 21:36

Tak ak to zoberem z pohladu okoloidúceho... Jediné čierne čo sa tu moce sú metláci. A uznaj že keď vidíš týpka v čiernom z kanadami na nohách tak Goth, Rivethead alebo Cybergoth nieje prvé čo ťa napadne. A pravdepodobne ti ani meno kapely na jeho tričku moc nepomôže. Metalová komunita je na slovensku dosť rozvinutá. Zato tieto naše undergroundové záležitosti sú tu silná exotika. Keď sa niekto spíta čo počúvam tak mu odpoviem že hlavne darkwave a Industrial... Velmi múdrejší z toho ludia niesú. Chcelo by to nejaké kluby a viac akcíí aby sa to trochu dostalo do povedomia, ale nato zase nie je dosť ludí. Fakt asi najviac tu ludom hovoria "Depešáci"
Návrat hore Goto down
Qx-Rh85

Qx-Rh85


Male
Počet príspevkov : 94
Age : 39
Location : Bratislava
Registration date : 19.07.2010

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime19.07.10 22:09

Hej Black Cobra, máš pravdu. Mne sa tiež ťašžko vysvetluje, že idem na Industrial párty.
Všetci sa ma pýtajú: Čo? Ideš na dáku diskotéku? Šak tých je milión, atď. Väčšina ľudí v mojom okolí vôbec nechápe, o čo ide. A industriál je široký pojem, pár ľudí ešte vie kto sú Laibach, Einstuerzende Neubauten, alebo Coil a tu to väčšinou končí.
Rozbieha sa v BA dačo ale veľmi pomaly. V Sub-clube je už dlho Batcave (priznám sa, ešte som nebol, ale chystám sa) a Inductiv Industrial festival s ich zatiaľ dvoma Toxic Party a asi troma koncertami + DJs. Toxic Party boli fajn, naozaj podľa mňa mali úroveň akú má Pi klub vo Viedni. Len škoda, že na druhú Toxic Party prišli ľudia, ktorý vôbec nevedeli o čo go. To by nebolo najhoršie, no tých pár zblúdencov vyvolávalo v klube roztržky (taký Tí miestny čo si prídu udrieť), dobili jedného DJa.
Bolo by fajn mať aspoň v BA dáky klub, no kto by ho živil? Komunita je zatiaľ malá a asi tak rýchlo neporastie.
Tešiť sa môžeme na pár dobrých koncertov napr. Front Line Assembly a Skinny Puppy. Že prídu do BA my vyrazilo dych. Viem FLA tu už raz boli, bol tu aj Nitzer Ebb a asi 3x Laibach.
Stále je to ale málo. Väčšina kapiel končí vo Viedni.
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/qxrh85
Qx-Rh85

Qx-Rh85


Male
Počet príspevkov : 94
Age : 39
Location : Bratislava
Registration date : 19.07.2010

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime19.07.10 22:15

To Black Cobra
Vidím, že si z BB. Ja som tam práve po 5tich rokoch doštudoval (a je mi za Bystricou smutno). Viem aká je tam situácia. Kdeže goth, alebo industrial. Akurát Ministry of fun, Arccade a iný mainstream bullshit. Tam nie je vôbec nič. Ach, kde sú tie časy, keď sa aspoň v Aure (Mních), konaly alternatívnejšie elektronické akcie (organizované DJ Bekbim, Peter K, atď). Občas to boli fakt nárezy - Novocaine atď.
Ešte to skúšalo s dákou elektronickou alternatívou chvíľu pár chalanov v Kaktuse, no i tam to rýchlo zakapalo. Škoda.
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/qxrh85
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 33
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime19.07.10 22:49

Tak v BB sa dá ísť si sadnúť do Helldorada alebo Tartarosu (podniky rockového charakteru... ale čokolvek kde nehrá GAGA sa cení) ale inak samé diskofilne pajzle. Tu je človek za debila keď nebol v ministry... Suicide
Návrat hore Goto down
Qx-Rh85

Qx-Rh85


Male
Počet príspevkov : 94
Age : 39
Location : Bratislava
Registration date : 19.07.2010

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime19.07.10 22:59

Tak to som za debila a som na to hrdý. V Ministry som nebol a ani (ak nebudem musieť ) nepôjdem. (iba ak by tam vystupovali MINISTRY xD).
Hej, poznám jak Tartaros tak Heldorado, no nebol som vnich (v Tartarose raz). Ja skôr Aura, 77, a nesmrteľné pajzle ako Irish/Tirish pub a Top. Viem, Bystrica je jednoducho metal. Ináč čo všetci vidia na tej Gage? Sú z nej úplne vyjzšený jak mainstream, tak mnohí ľudia z undergroundu (čo sledujem takto po nete).
Nechápem, čo na nej počujú a vidia.

No dobre, sorry za pitvanie Gagy, to sa fakt sem nehodí.

Mohlo by sa začať využívať znova kino Hviezda na "iné" akcie. Posledne tam mali prezentáciu audiovizuály z AU, a bola to šleha.

Viem, že aj v cementárni sa či kde sa občas dačo deje.
Chcelo by to viac podľa/pre mňa Industriálnych akcií a okrem toho kvalitné happeningy a performance. Aby to tu konečne žilo. Ale veď to tu už konštatujeme dookola.



Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/qxrh85
Dwa®f

Dwa®f


Male
Počet príspevkov : 703
Age : 43
Location : Pressburg
Registration date : 25.12.2009

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime20.07.10 9:21

Qx-Rh85 napísal:

Chcelo by to viac podľa/pre mňa Industriálnych akcií a okrem toho kvalitné happeningy a performance. Aby to tu konečne žilo. Ale veď to tu už konštatujeme dookola.


Hm, za tu dobu co sledujem hudobnu ug scenu, tu par ludi nieco skusi, no to, ze je tu pomerne malo "solventnych" ludi moze byt zakladny problem. Zvacsa sa chodia najviac vyzit mladi ludia, studenti, a ti peniazmi az tak neovplyvaju, takze nejaky klub v centre napr. BA by sa asi neuzivil, teda ak by hral ozaj spominane okrajove styly, mozno nejaky metalovy este, ale aj to co pamatam bol v BA iba jediny co fungoval nieco cez rok 'Hellraiser". Ano je tu Randal, ale ten je skor o koncertoch a to skor rock, punk atd.
Takze momentalne je tu asi najdlhsie fungujuca akcia Batcave, a myslim ze prezila aj vdaka pristupu organizacneho timu aj to ze tito ludia nas reprezentuju po svete formaciou LDOJ. Pre mna je scena hlavne ziva od poctu a kvality domacich skupin, a pravdou je ze tych industrial, ebm atd. na Slovensku, sa da zrata na prstoch jednej ruky. V tomto celkovo u nas vidim problem malo kapiel ved aj tych goth je tu len zopar. A ked sa clovek pozrie na metalovu scenu - je tu nespocet kapiel a niektore aj malu dieru do sveta urobili, niekolko fungujucich klubov, pomerne pravidelne kocerty.

Ale kazdopadne musi kazdy zacat od seba, a snaha mozno bude korunovana uspechom Cool
P.S.
Este ma napadlo opat spomenut tie peniaze, v minulom roku tu v BA vzniklo niekolko goth obchodov, ale predsalen ludia si tam obcas nieco kupia, ale urcite nie tak ako vo Viedni, tam su tie obchody pomerne plne ludi co odchadzaju s plnymi igelitkami :) jasne je to konzum, kapitalizmus, ina kultura atd. ale naozaj vela veci je aj o peniazoch, a na druhej strane ak by tu aj kapela zacala hrat, urobila album, kolko ludi si za jej hudbu zaplati?
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/dwarfik
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 113
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime20.07.10 18:44

v tomto je čo ďakovať metalu (hlavne black, doom, sympho). ten "otvára brány" do iných hudobných UG žánrov.
žánre ako ambient, industrial, neofolk či noise nájdete snáď na každom dobrom metalovom fóre.

áno, je pravda že sú to málo rozšírené štýly, ktorých CD občas nezoženiete ani na ruských warezoch (a tam je všetko :D ) a o nejakom koncerte či fesťáku možno v našich končinách len snívať. ale radšej si vypočujem Arcana, Triarii, Dawn of ashes alebo All my faith lost z môjho mp3 prehrávača, akoby som mal počuť nejakú ich úbohú skomercionalizovanú verziu na Funrádiu. pokiaľ to má zaujať masy tak to musí byť komerčné - a keď to bude komerčné tak to už nebude ono.

takže, back on topic: vývin týchto žánrov? skúmať nové vzájomné kombinácie žánrov, používať nové hudobné prvky, viac sa odčleniť od mainstreamu.
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Mystique

Mystique


Male
Počet príspevkov : 797
Age : 102
Location : Mystique
Registration date : 05.08.2009

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime20.07.10 18:52

silmarill napísal:

áno, je pravda že sú to málo rozšírené štýly, ktorých CD občas nezoženiete ani na ruských warezoch (a tam je všetko :D ) a o nejakom koncerte či fesťáku možno v našich končinách len snívať.

No ak si fixovany len na svoje mesto tak ano asi to tazko najdes nejake take akcie..
(ak nebyvas BA,alebo TT napr.)

Inak na Slovensku/Cesku/(Vieden tiez nie je az tak daleko)
taketo koncerty pripadne party obsac su :)
Návrat hore Goto down
Qx-Rh85

Qx-Rh85


Male
Počet príspevkov : 94
Age : 39
Location : Bratislava
Registration date : 19.07.2010

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime20.07.10 23:18

Veď toto, že občasne. V Česku je to o čosi lepšie.
U nás sa nedá tak tvoriť scéna ako inde. Prečo si to myslím?
1. Nedostatok ľudí, aj táto scéna je percetuálna zo spoločnosti (počítajme: napr. 100 miliónové Nemecko a 5,5 miliónové Slovensko) - kde bude dačo fungovať?
2. Ľudia nemajú peniaze na kultúru, hobby atď. Pri dnešných platoch, cenách, nájmoch, no fakt kto vyjde s Viedenského obchody s novým outfitom (tričko 50 E, nohavice 80 E, doplnky 40 - 60 E)? Príp. s piatimi CD a dvomi Ltd. Edition? Bol som nejaký čas v zahraničí, jeden môj známi bol veľkým fandom B-hororov. Mal originál DVDčka aj tých najväčších blbostí, ktoré si usilovne hľadal v japonských internehových obchodoch. Nerobilo mu problém dať za to peniaze. Sorry, ak som sa dakoho dotkol, v žiadnom prípade nechcem nikoho obviňovať, alebo mu niečo zazlievať. Vôbec nie. Jednoducho v zahraničí je spoločnosť úplne inde. Mohol si to dovoliť, nebola to pre neho veľká položka.

Okrem týchto faktorov sa u nás prejaviť svoj názor, alebo individualitu vôbec nevypláca.
Len si spomeňte, ako ľudia reagujú na niekoho, kto má na sebe čierne šaty, 1,2 pirsingy
a ešte dáke tetovanie. Všetci po Vás zazerajú a šomrú si, že čo je to za feťákov atď.
Jeden kamarát robil pred pol rokom krátky film o tetovaní s anketou (v BA). Hrôza. Ľudia na ulici odpovedali úplne, s prepáčením, obmedzene. A nie len tý starý (no to bol fakt extrém, jeden dedo označil potetovaných ľudí za posadnutých diablom :), a ešte dodal: "Tí už nevedia čo zosebou, už ani tie cigarety im nestačia.) Fakt, kedy ste videli niekoho
s kérkou alebo pírsom pri pokladni, na úrade, v škole? V zahraničí bežná vec. U nás sú stále ľudia tlačený do vnútorných emigrácií. Vo vyššie spomínanom filme bol jeden hasič. Skoro ho nezobrali do roboty, za to, že má potetované ruky. Dôvod: "A čo ak niekohomu zachránite život a príde za vami náš premiér? To podáte Ficovi potetovanú ruku?" Pripomínam, že oba príbehy sú z hlavného mesta.

OK, je to otázkou priorít. Keď sa chce, mnohé sa dá. Chcelo by to však viac tolerancie celkovo v našej spoločnosti. Ktovie, čo sa s tým dá spraviť.

Aby som zasa nebol negatívny, dá sa improvizovať. Čiern je čierna! :), buďme nezávislí.
A tvoriť takúto mini scénu zasa môže byť parádna sranda. Veď napr. aj toto fórum, je príkladom, že to žije. Akcií je poskromne, nevadí o to sú vzácnejšie. Verím, že ich ešte veľa bude. No ak dačo chceme, musíme si to zorganizovať sami (aspoň to skúsiť - otázka priorít). My tvoríme scénu.

Hádžem len tak nezávezne do pléna:
Má niekto dáky nápad, chce sa niekomu niečo zorganizovať?
(hocičo - stretnutie, koncert,...)? Má niekto záujem?
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/qxrh85
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 33
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime21.07.10 0:24

stretko: Gothic pivo BB. dátum dohodneme podla toho kedy ludia môžu... Ideme? lol!
Návrat hore Goto down
Umbra

Umbra


Female
Počet príspevkov : 227
Age : 32
Location : DCA/Laugaricio
Registration date : 06.08.2009

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime21.07.10 22:07

Gothic pivo. lol! A vezmeme aj nejaký prehrávač a v najbližšej krčme si urobíme vlastnú párty. Cool
Ja môžem tvoriť scénu tak na Internete. Na tú kultúru jednoducho nie je cash (hlavne keď cesta ma vyjde drahšie ako koncert). A nemám na koncert s kým chodiť, sama sa bojím Embarassed (nechce mi niekto robiť doprovod na Faith and The Muse :D ? tam by som hrozne rada išla).
Návrat hore Goto down
http://www.last.fm/user/bloodyWHORE
Qx-Rh85

Qx-Rh85


Male
Počet príspevkov : 94
Age : 39
Location : Bratislava
Registration date : 19.07.2010

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime21.07.10 22:42

Uff, BB mám trochu od ruky, už som z nej preč (škoda, to mesto som si za 5 rokov štúdia veľmi obľúbil).
Ale možno by som prišiel. zatiaľ neviem.
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/qxrh85
Erewan

Erewan


Female
Počet príspevkov : 747
Age : 33
Location : Jaskyňa pLná Netopierow
Registration date : 16.08.2008

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime21.07.10 23:48

tí, čo ste z KE, poďte povinne na Skinny Puppy...a predtým sa stretneme..hm?
a môžeme aj potom dakde zájsť... :)
Návrat hore Goto down
http://www.himka.webka.sk
Qx-Rh85

Qx-Rh85


Male
Počet príspevkov : 94
Age : 39
Location : Bratislava
Registration date : 19.07.2010

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime22.07.10 1:50

A na FLA? Kto ide?
Na Skinny Puppy sa stretneme, už sa teším.
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/qxrh85
Qx-Rh85

Qx-Rh85


Male
Počet príspevkov : 94
Age : 39
Location : Bratislava
Registration date : 19.07.2010

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime28.07.10 23:09

Aha, Skinny Puppy majú koncert aj v Košiciach.
Mal som na mysli ten Bratislavský. Skvelé, že prídu aj do Košíc.
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/qxrh85
Erewan

Erewan


Female
Počet príspevkov : 747
Age : 33
Location : Jaskyňa pLná Netopierow
Registration date : 16.08.2008

vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime29.07.10 15:12

ja som sa velmi divila,ze pridu aj sem...
neviem, asi rataju,ze pridu fanusikovia aj z madarska a polska, lebo kosicania pochybujem,ze im nejak zavratne naplnia kapacitu...
Návrat hore Goto down
http://www.himka.webka.sk
Sponsored content





vyvoj goth subkultury - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury - Stránka 2 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
vyvoj goth subkultury
Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Goth Filozofia
» Sny a realita - subkultury
» Emo vs. Goth
» i'm so goth...

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Gothic :: Gothic subkultúra-
Prejdi na: