Slovakia Gothic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovPortálLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

 

 Paulo Coelho - 11 minút

Goto down 
2 posters
AutorSpráva
LadyMaggie

LadyMaggie


Female
Počet príspevkov : 28
Age : 30
Location : Nové Zámky
Registration date : 14.06.2010

Paulo Coelho - 11 minút Empty
OdoslaťPredmet: Paulo Coelho - 11 minút   Paulo Coelho - 11 minút I_icon_minitime19.09.10 12:44

Toto dielo ma od Paula Coelho doslova pohltilo a názory spísané formou denníka hlavnej postavy prostitútky Márie, sa úplne zhodovali s tými mojimi a musím uznať, že veľmi dlho som už nečítala dielo, ktoré by ma až prinútilo zamýšľať sa nad láskou akou takou a dokonca mi na všetky otázky týkajúce sa lásky, túžby, sexu, ponúkli odpovede...Prekrásne dielo, veľmi odporúčam!...mnoho myšlienok tam stojí za to...

"Mojím cieľom je pochopiť, čo je to Láska. Viem, že keď som milovala, mala som pocit, že žijem. A viem tiež, že všetko to, čo mám dnes, aj keď sa to zdá nesmierne zaujímavé, ma nebaví.
Láska je však hrozná, videla som , ako trpia moje priateľky a ja tak trpieť nechcem. Moje priateľky, ktoré sa najskôr tak vysmievali mojej naivite, sa ma teraz vypytujú, ako to robím, ako dokážem mužov tak dokonale ovládať. Ja sa iba usmejem a mlčím, lebo viem, že liek na túto bolesť je horší ako bolesť sama: dávam si pozor, aby som sa nezaľúbila. A každým dňom mi je jasnejšie, akí sú muži krehkí, nestáli, neistí, prekvapujúci...Dokonca som dostala návrhy od otcov niektorých kamarátok, samozrejme, že som ich odmietla. Kedysi by ma to šokovalo, teraz viem, že je to skrátka súčasť chlapskej povahy...Aj keď je mojím cieľom pochopiť lásku a aj keď viem, že budem trpieť pre tých, ktorým som odovzdala moje srdce, viem, že tí, ktorí sa dotkli mojej duše, nedokázali prebudiť moje telo, a tí, ktorí sa dotkli môjho tela, nedokázali preniknúť do mojej duše."

"Keď niekoho stretneme a zaľúbime sa doňho, máme pocit, že nám to praje celý vesmír. Dnes pri západe slnka som bola svedkom niečoho takého. Ale ak sa stane nejaká chyba, všetko sa rozplynie!
Volavky, vzdialená hudba, chuť jeho pier. Ako sa toľká krása môže v priebehu niekoľkých minút rozplynúť? Život je prirýchly, za niekoľko sekúnd sa človek z neba prepadne rovno do pekla."


Návrat hore Goto down
http://www.dyingangel.blog.cz
Dwa®f

Dwa®f


Male
Počet príspevkov : 703
Age : 42
Location : Pressburg
Registration date : 25.12.2009

Paulo Coelho - 11 minút Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paulo Coelho - 11 minút   Paulo Coelho - 11 minút I_icon_minitime19.09.10 14:50

Cital som a musim povedat, ze je to samozrejme dobre napisane, zaujimava tema, dobra knizka, trosku na temu sex a vlastne vztahy medzi muzmi a zenami.
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/dwarfik
LadyMaggie

LadyMaggie


Female
Počet príspevkov : 28
Age : 30
Location : Nové Zámky
Registration date : 14.06.2010

Paulo Coelho - 11 minút Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paulo Coelho - 11 minút   Paulo Coelho - 11 minút I_icon_minitime21.09.10 17:07

Uhm, už len za tie úvahy a krásne myšlienky mi tá kniha stála za to:))) kniha sama o sebe vedela povedať dosť...
Návrat hore Goto down
http://www.dyingangel.blog.cz
Sponsored content





Paulo Coelho - 11 minút Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paulo Coelho - 11 minút   Paulo Coelho - 11 minút I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Paulo Coelho - 11 minút
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Art & Literature :: Próza-
Prejdi na: