Slovakia Gothic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovPortálLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

 

 GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)

Goto down 
+2
Veronika
Dwa®f
6 posters
AutorSpráva
Dwa®f

Dwa®f


Male
Počet príspevkov : 703
Age : 42
Location : Pressburg
Registration date : 25.12.2009

GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Empty
OdoslaťPredmet: GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)   GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) I_icon_minitime30.01.10 20:46

GOTH : Magická stránka temné kultury

Raven Digitalis
Volvox Globator 2009
cena: do 13 euro

GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Gothkniha

Hneď ako som sa dozvedel, že vyšla nejaká knižka s názvom Goth v českom jazyku, nemohla
uniknúť môjmu záujmu. Ani som veĺmi neváhal a kúpil si ju ako asi prvú knihu o tejto
subkultúre v českom jazyku, nakoľko po slovensky zatial žiadna nevyšla. Na začiatok som
si všimol, že v tomto vydaní majú aj prsty ľudia zo sanctuary.cz, čo bola pre má určitá
záruka kvality :) Predtým ako sa budem zaoberať obsahom tejto knihy len krátko o jej
autorovi. Raven Digitalis pochádza z USA (štát Montana), kde získal vysokoškolský diplom
z antropológie na University Of Montana, je kňaz a spoluzakladateľ novopohanského covenu
Opus Aima Obscurae, pracuje ako DJ v rádiu a kluboch, zameraný na goth, EBM a indusriálnu
hudbu. Taktiež sa venuje čiernobielej fotografii. Viac o ňom a jeho knihách nájdete na
jeho webovej stránke www.ravendigitalis.com

No a teraz prejdem k obsahu, kniha má 374 strán je rozdelená na 7 kapitol a je doplnená
čiernobielymi fotografiami, niektoré sú diela samotného autora.
1.kapitola Goth - tu nájdete históriu hnutia ako aj predstavenie súčasnej komunity a
niekoľko škatuliek, typov goths. v 2. kapitole Čarodejné řemeslo sa zoznámite s históriou
a definíciou čarodejníctva a s prehľadom základných dnešních čarodejníckých systémov a
hnutí spolu s odporúčanou literatúrou. 3. kapitola Základní principy temné magie nám
poodhalí zmysel a problematiku mágie a duchovna. 4. kapitola Temná umění pojednáva o
význame nášho obliekania, líčenia, zdobenia tela piercingom, tetovaním v súvislosti s
ich magickým významom. 5. kapitola Sex, Drogy a Rock´n´roll sa zaoberá prehĺadom hudby
temnej scény, tu ma zaujalo delenie daných hudobných štýlov, s uvedenými príkladmi skupín,
podĺa štyroch prírodných živlov, a kladmi a zápormi akými daná hudba pôsobí na naše emocie,
správanie. Ďalej tu nájdete prehľad drôg a ich využitie pri mágii. Záver kapitoly sa venuje
problematike sexuality ako aj jej rôznych podôb a komunít ako gay,lesbičky, bisexuáli,
transgender a intersex. 6. kapitola Magie sa zaoberá samotnou podstatou mágie, magickými
pomôckami, významom magických symbolov, radami pri samotnom praktikovaní mágie. V poslednej
7. kapitole Na křídlech smrti nájdete informácie o predstave a chápaní smrti v rôznych
kultúrach a náboženstvách, a taktiež sa dozviete niečo o čarovaní s krvou a vampýrizme.

Celá knižka je písana veľmi zrozumiteľne aj pre človeka, ktorý sa k danej temé dostáva po
prvý krát. Ide o zaujímavý počin nakoľko všetko o čom tu Raven píše je pretkané mágiou,
teda jeho, osobným pohľadom, analýzov a životnými skúsenostami. Na všetko o čom sa tu píše
je nazerané veľmi vnímavo a citlivo očami gotha a zároveň novophanského čarodeja, čo robí
túto knihu jedinečnou. Na druhú stranu práve toto môže byť vec, ktorá môže niekomu
prekážať. Ak hľadáte knihu viacmenej zameranú čisto na históriu hnutia goths, hudbu a
životný štýl skôr by som Vám odporučil knihu The Goth Bible od Nancy Kilpatrick, žial len
v anglickom jazyku.

Pre mňa osobne ide o zaujímavú knižku ktorá si rýchlo našla svoje miesto v mojej knižnici.

Dwarf
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/dwarfik
Veronika




Female
Počet príspevkov : 333
Age : 29
Location : PO
Registration date : 18.01.2009

GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Empty
OdoslaťPredmet: Re: GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)   GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) I_icon_minitime30.01.10 22:35

Myslim,ze uz tu bolo spominane ypsilon v slove... vampýrizme...

No neviem, ci si ju precitam, ale mohlo by ist o zaujimavu knihu...uvidim, ci sa k nej dostanem.
PS: V Tescu som videla Dracula druhy diel ...citali ste to uz ....ak ano nechajte svoje dojmy v nejakej teme tu na fore.
Návrat hore Goto down
Erewan

Erewan


Female
Počet príspevkov : 747
Age : 32
Location : Jaskyňa pLná Netopierow
Registration date : 16.08.2008

GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Empty
OdoslaťPredmet: Re: GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)   GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) I_icon_minitime31.01.10 2:11

tu knihu som necitaLa..pravdupovediac,som skepticka trosku voci nej...aLe asi si ju zadovazim a precitam...

coho sa bojim je, ze som na sanctuary citala tiez recenziu a boLo tam spominane nieco o davnych gothoch..a ja neznasam ked niekto spaja gothiku s gothmi..mozno som Len zLe pochopiLa tu recenziu na sanctuary...no neviem,precitam a uvidim...
ale hmm..ja som dost narocna na knihy spojene s magiou,tak uvidime, aky z toho budem mat pocit...
(och,a este v pantha rhei som ju otvoriLa akurat na nejakej stranke o sexe a dost som mala zmiesany pocit,nejka hlupa veta tam bola o nejakej jeho kamaratke myslim a hned som to odlozila ze omg XD nie ze by som bola poburena,skor to bola dajaka blbost, ale teraz si nespominam vo svojom stave :D)
Návrat hore Goto down
http://www.himka.webka.sk
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Empty
OdoslaťPredmet: Re: GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)   GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) I_icon_minitime31.01.10 12:05

ja ostanem pragmaticky skepticky asi po cely zivot takze ak po knizke siahnem tak iba s usmevom, ktory sa da povazovat za uskrn :)
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Dwa®f

Dwa®f


Male
Počet príspevkov : 703
Age : 42
Location : Pressburg
Registration date : 25.12.2009

GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Empty
OdoslaťPredmet: Re: GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)   GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) I_icon_minitime31.01.10 15:01

to Erewan:

o kmeni Gothov je tam az jedna stranka v uvode:)

samozrejme je na kazdom ci si tuto knihu precita alebo kupi, alebo nie, len som sa chcel podelit o moju skusenost:)

Mam knihy rad a kazdopadne toto je taka mala raritka ze vobec nieco o goth subkulture vyslo
v takomto formate v nasom blizkom okoli a v zrozumitelnom jazyku :)
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/dwarfik
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Empty
OdoslaťPredmet: Re: GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)   GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) I_icon_minitime31.01.10 17:26

Dwa®f napísal:

Mam knihy rad a kazdopadne toto je taka mala raritka ze vobec nieco o goth subkulture vyslo
v takomto formate v nasom blizkom okoli a v zrozumitelnom jazyku :)

z tohto uhla pohladu som nadseny aj ja, rovnako ako polcas rozpadu si u mnahych z nas ziskal sympatie na vyse v momente ked sa dotkol nasej subkultury.
len ta forma prezentacie sa mi nezda... hm.. ako by som to... dajme tomu ze ja by som to ponal inaksie :D
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Dwa®f

Dwa®f


Male
Počet príspevkov : 703
Age : 42
Location : Pressburg
Registration date : 25.12.2009

GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Empty
OdoslaťPredmet: Re: GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)   GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) I_icon_minitime31.01.10 17:34

to mortimer:

asi viem co myslis, je to pohlad amika, takze samozrejme bude zaujimve ak nieco napise europan :) ale vzdy je tazke pisat knihu o subkulture.

No v polcase rozpadu to az tak "ruzovo" pre goths nevyznelo, ale bola to super akcoska ten komparz v Sube, kazdopadne ako som uz spominal asi prva aj posledna vec daneho druhu u nas.
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/dwarfik
Dwa®f

Dwa®f


Male
Počet príspevkov : 703
Age : 42
Location : Pressburg
Registration date : 25.12.2009

GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Empty
OdoslaťPredmet: Re: GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)   GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) I_icon_minitime03.05.10 19:02

Ak by sa vam chcelo zahlasovat za tuto moju recenziu v sutazi kliknite na odkaz

http://www.sirion.sk/sutaz/napis-clanok/

a nasledne na na policko hlasuj pri clanku GOTH.
dik Wink
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/dwarfik
Anonymný
Anonymný




GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Empty
OdoslaťPredmet: Re: GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)   GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) I_icon_minitime24.07.10 14:14

Akurát som si túto knihu objednal, nech už rýchlo čítam... :)
Návrat hore Goto down
Dwa®f

Dwa®f


Male
Počet príspevkov : 703
Age : 42
Location : Pressburg
Registration date : 25.12.2009

GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Empty
OdoslaťPredmet: Re: GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)   GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) I_icon_minitime24.07.10 14:28

Bošo napísal:
Akurát som si túto knihu objednal, nech už rýchlo čítam... :)

tak dufam si v nej s chutou pocitas a hodis sem par svojich postrehov Wink
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/dwarfik
Morena Felis

Morena Felis


Female
Počet príspevkov : 58
Age : 38
Location : Kosice
Registration date : 15.06.2009

GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Empty
OdoslaťPredmet: Re: GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)   GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) I_icon_minitime15.08.10 0:05

kúpila a prečítala som si ju a ...celkom zaujímavé, keďže to písal amík, tak je to zamerané na americkú scénu...čo mne vadí- priveľa mágie na môj vkus :)
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Empty
OdoslaťPredmet: Re: GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)   GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) I_icon_minitime15.08.10 0:13

Ja ešte stále čakám, objednal som si ju z Martinusu a Oni ju nemali na sklade, ale našŤastie už mi poslali sms v piatok takže do troch:) bude...Kurva do piči 4lovek mieni a ....zmäní
Návrat hore Goto down
Morena Felis

Morena Felis


Female
Počet príspevkov : 58
Age : 38
Location : Kosice
Registration date : 15.06.2009

GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Empty
OdoslaťPredmet: Re: GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)   GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) I_icon_minitime15.08.10 8:29

tiež som ju objednávala z Martinusu a s tým istým problémom :) ...potom ma dorazilo,keď som ju videla v panta rei za menej éčok Mad
Návrat hore Goto down
Dwa®f

Dwa®f


Male
Počet príspevkov : 703
Age : 42
Location : Pressburg
Registration date : 25.12.2009

GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Empty
OdoslaťPredmet: Re: GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)   GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) I_icon_minitime15.08.10 12:44

Morena Felis napísal:
tiež som ju objednávala z Martinusu a s tým istým problémom :) ...potom ma dorazilo,keď som ju videla v panta rei za menej éčok Mad

no ja som ju tam videl, a hned som ju aj kupil :) Takychto knih myslim nikdy vela nebude, a aj ked si mysli niekto, ze taketo knihy su o nicom, pre mna maju hodnotu, je uzasne ze sa niekto snazi o svojej "subkulture" napisat, a duplom ak ide o tak benevolentnu, otvorenu a slobodnu akou goth subklutura je.
A samozrejme tato specialne je prvou knihou goths skoro v rodnom jazyku:) teda aspon v cestine, som zvedavy ci sa dozijem podobnej knizky aj v slovencine :)
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/dwarfik
Anonymný
Anonymný




GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Empty
OdoslaťPredmet: Re: GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)   GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) I_icon_minitime16.08.10 22:28

No akurát došla ... Twisted Evil
Návrat hore Goto down
dysharmonya

dysharmonya


Female
Počet príspevkov : 221
Age : 36
Location : Ziar nad Hronom, SVK
Registration date : 09.08.2009

GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Empty
OdoslaťPredmet: Re: GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)   GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) I_icon_minitime16.08.10 23:21

neviem preco, ale spojenie magia - goth mi bolo vzdy proti srsti :} takze skusim niekde na nete skor pohladat tu The Goth Bible {diky za tip Wink }
Návrat hore Goto down
http://zomboid.blog.cz
Dwa®f

Dwa®f


Male
Počet príspevkov : 703
Age : 42
Location : Pressburg
Registration date : 25.12.2009

GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Empty
OdoslaťPredmet: Re: GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)   GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) I_icon_minitime16.08.10 23:42

Dysharmonya napísal:
neviem preco, ale spojenie magia - goth mi bolo vzdy proti srsti :} takze skusim niekde na nete skor pohladat tu The Goth Bible {diky za tip Wink }

Chapem to spojenie moze niekoho rozcarovat :) predsa len goth je hlavne o hudbe, aj ked vela goths tiahne k wicce, mysticizmu, magii a pod. The Goth Bible je rozdelena na kapitoly, kde sa venuje kazdej oblasti okolo goths, je dost bohata na historicke informacie o hudbe, avsak taktiez je aktualna nakolko, sa tam vyjadruju rozni ludia, povazujucich za za goths z celeho sveta. Samozrejme knizka je v anglictine a najlahsie sa asi bude dat dostat prave z UK, takze sa treba nejakemu znamemu odtial ozvat Cool
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/dwarfik
dysharmonya

dysharmonya


Female
Počet príspevkov : 221
Age : 36
Location : Ziar nad Hronom, SVK
Registration date : 09.08.2009

GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Empty
OdoslaťPredmet: Re: GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)   GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) I_icon_minitime17.08.10 0:34

Dwa®f napísal:
Dysharmonya napísal:
neviem preco, ale spojenie magia - goth mi bolo vzdy proti srsti :} takze skusim niekde na nete skor pohladat tu The Goth Bible {diky za tip Wink }

Chapem to spojenie moze niekoho rozcarovat :) predsa len goth je hlavne o hudbe, aj ked vela goths tiahne k wicce, mysticizmu, magii a pod. The Goth Bible je rozdelena na kapitoly, kde sa venuje kazdej oblasti okolo goths, je dost bohata na historicke informacie o hudbe, avsak taktiez je aktualna nakolko, sa tam vyjadruju rozni ludia, povazujucich za za goths z celeho sveta. Samozrejme knizka je v anglictine a najlahsie sa asi bude dat dostat prave z UK, takze sa treba nejakemu znamemu odtial ozvat Cool

ja som skor myslela ze si ju stiahnem niekde ako pdf ak ju najdem :) take veci si neobjednavam, pre mna je to strata money, hlavne pre neisty obsah ... . Cool
Návrat hore Goto down
http://zomboid.blog.cz
Dwa®f

Dwa®f


Male
Počet príspevkov : 703
Age : 42
Location : Pressburg
Registration date : 25.12.2009

GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Empty
OdoslaťPredmet: Re: GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)   GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) I_icon_minitime17.08.10 10:48

no nemyslim ze ju najdes, prave preto, ze ked uz niekto money vysoly zvacsa ju nehodi len tak na net:) to je pripad tejto knihy, takisto napr. Gothic Art Now alebo The Gospel of Filth (knizka o kapele Cradle Of Filth) ale ja to nelutujem, trosku cvicim anglinu a zaplnam kniznicu :)
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/dwarfik
Sponsored content





GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) Empty
OdoslaťPredmet: Re: GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)   GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu) I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
GOTH: Magická stránka temné kultury (recenzia na knihu)
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Emo vs. Goth
» i'm so goth...

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Gothic :: Gothic subkultúra-
Prejdi na: