Slovakia Gothic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovPortálLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

 

 William Shakespeare

Goto down 
5 posters
AutorSpráva
ZombieGrave

ZombieGrave


Male
Počet príspevkov : 49
Age : 38
Location : Stará Turá
Registration date : 25.05.2009

William Shakespeare Empty
OdoslaťPredmet: William Shakespeare   William Shakespeare I_icon_minitime26.05.09 14:18

WILLIAM SHAKESPEARE

santa

Laugh

Wink


Naposledy upravil ZombieGrave dňa 02.12.09 0:16, celkom upravené 3 krát. (Reason for editing : under construction / demolition ;))
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




William Shakespeare Empty
OdoslaťPredmet: Re: William Shakespeare   William Shakespeare I_icon_minitime26.05.09 15:00

diela Williama Shakespearea naozaj zboznujem, je to sice trochu nudne, ze najviac sa mi paci prave Romeo a Julia :D ale je to mozno aj tym, ze zo vsetkych jeho diel, ktore som citala, prave Romeo a Julia bolo versovane viazanejsie, tym padom som mala lyrickejsi zazitok :) samozrejme, ze kniha R. a J. je zaujimava aj v tom, ze autor donej vložil vela erotickych prvkov v podobe sexualnych narazok, dvojzmyselnych vyhlaseni a pod. :D
taktiez mam rada jeho komedie... Sen noci svatojanskej je vyborne dielo a rozhodne odporucam pozriet si jeho filmove spracovanie :)... a urcite tiez Skrotenie certice...
urcite budem pokracovat v citani jeho tvorby :)
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




William Shakespeare Empty
OdoslaťPredmet: Re: William Shakespeare   William Shakespeare I_icon_minitime26.05.09 15:02

inak zombieku, si ma predbehol v spracovani Shakespeara, co je mozno aj dobre.... pekny topic Razz:)
Návrat hore Goto down
ZombieGrave

ZombieGrave


Male
Počet príspevkov : 49
Age : 38
Location : Stará Turá
Registration date : 25.05.2009

William Shakespeare Empty
OdoslaťPredmet: Re: William Shakespeare   William Shakespeare I_icon_minitime26.05.09 15:41

nie, nie je to dobre... kludne to mozme doplnit spolu :)
Návrat hore Goto down
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

William Shakespeare Empty
OdoslaťPredmet: Re: William Shakespeare   William Shakespeare I_icon_minitime27.05.09 15:13

čítať to nemusím.. No
ale páčila s mi inšpirácia WS v hudbe od Theatre of Tragedy (staré albumy) a v textoch od Enslavement of Beauty
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

William Shakespeare Empty
OdoslaťPredmet: Re: William Shakespeare   William Shakespeare I_icon_minitime21.07.09 22:48

Čítal som Hamleta... Trochu mi vadila absencia akýchkolvek opisov postáv a miest a to rozprávanie vo veršoch. mám radšej keď sa autor vyjadruje priamo a popisuje veci tak ako sú bez prikrášlovania a zjemnovania. Proste mám radšej keď je kniha viac realistická bez ohladu na žáner. Ale myšlienkovo a dejovo sa mi to páčilo.
Lepšie povedané vadilo mi že je to divadelná hra. Ako román by to bolo perfektné.
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

William Shakespeare Empty
OdoslaťPredmet: Re: William Shakespeare   William Shakespeare I_icon_minitime21.07.09 23:59

tak citat ktory mi asi najviac lieta hlavou posledne dni je "neco zhnileho je v state danskem" Laugh
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

William Shakespeare Empty
OdoslaťPredmet: Re: William Shakespeare   William Shakespeare I_icon_minitime22.07.09 9:29

Hamlet sa odohraval v stredoveku a ešte furt im to tam smrdi??? By to už mohli odpratať. :D
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

William Shakespeare Empty
OdoslaťPredmet: Re: William Shakespeare   William Shakespeare I_icon_minitime22.07.09 12:19

no uz som preliezol celu europu ale ak neratam pridrbanych spomalenych hispancov tak su to prave dani ktori by vyhrali titul o najdivnejsi narod :) shakespeare si toho bol zrejme vedomy pri pisani tejto hlasky Laugh
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

William Shakespeare Empty
OdoslaťPredmet: Re: William Shakespeare   William Shakespeare I_icon_minitime22.07.09 15:17

A je pravda že danky su škarede?
Návrat hore Goto down
Goth_Konigin

Goth_Konigin


Female
Počet príspevkov : 210
Age : 30
Location : Košice
Registration date : 06.08.2008

William Shakespeare Empty
OdoslaťPredmet: Re: William Shakespeare   William Shakespeare I_icon_minitime22.07.09 17:28

:D:D:D zase sa téma zvrháva, to som zvyknutá, ale tak tá otázka ma rozosmiala lol!
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

William Shakespeare Empty
OdoslaťPredmet: Re: William Shakespeare   William Shakespeare I_icon_minitime22.07.09 18:00

no nie priamo skarede ale ked sa hamlet tak zamyslal nad tym ci pit alebo nepit (dopleteny som scratch ) tak aj za tym boli zeny urcite Laugh v prvom rad eje to vsetko blondate
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

William Shakespeare Empty
OdoslaťPredmet: Re: William Shakespeare   William Shakespeare I_icon_minitime22.07.09 18:56

Goth_Konigin: To neni off topic, toto je vysoko intelektuánla debata.
Preberáme pvlyv prostredia na Shakespearovu tvorbu. lol!
Bol dobrý/blázon a na takých má vplyv vela vecí. :*1:
Mortymer: chápať to tak že slovenský genofond je ešte stále najkrajší?
Návrat hore Goto down
Sponsored content





William Shakespeare Empty
OdoslaťPredmet: Re: William Shakespeare   William Shakespeare I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
William Shakespeare
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» William T. Beckford - Vathek

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Art & Literature :: Dráma-
Prejdi na: