Slovakia Gothic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovPortálLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

 

 The Cabinet of Dr. Caligari

Goto down 
+2
ZombieGrave
Morty
6 posters
AutorSpráva
Anonymný
Anonymný




The Cabinet of Dr. Caligari Empty
OdoslaťPredmet: The Cabinet of Dr. Caligari   The Cabinet of Dr. Caligari I_icon_minitime09.03.09 23:32

The Cabinet of Dr. Caligari Thecabinetofdrcaligari

Nemecko, 1920, 71 min
Drama / Horor / Fantasy

Réžia:
Robert Wiene
Hrajú:
Werner Krauss, Conrad Veidt, Friedrich Fehér, Lil Dagover, Rudolf Klein-Rogge, Hans Heinrich von Twardowski

The Cabinet of Dr. Caligari Sleepwalkingcaligari

kód:
V době pouťových atrakcí přijíždí do městečka Holstenwallu doktor Caligari (WERNER KRAUSS) se svým vystoupením. Předvádí v něm věštecké schopnosti náměsíčníka Cesara (CONRAD VEIDT), kterého ovládá pomocí hypnózy. Jeden z přítomných přihlížejících se Cesara zeptá, jak dlouho bude ještě žít a Cesar odpoví, že do svítání. Druhý den je dotyčný mladík nalezen zavražděn a stopy vedou k Cesarovi...
CABINET DOKTORA CALIGARIHO bývá označován jako první expresionistické dílo. Jeho kouzlo spočívá především v nevídaném řešení výtvarné scény, kterou obstarala skupina mladých avantgardních umělců DER STURM. Dokonale vytvořili fantaskní dekorace pokřivených zdeformovaných ploch a celkový dojem nereálného světa, který spolu s vypjatými hereckými výkony, výrazným líčením herců a bizarní kombinací světel a stínu dodává snímku potřebnou působivost.
Caligari by se dal chápat i jako metafora pro poválečné Německo, plné obav a znepokojení z nastalé situace a strachu z budoucnosti.Caligari má představovat tehdejší systém, státní autoritu a Cesare je jen loutkou v jeho rukou, která plní rozkazy a v zájmu věci i umírá...
Zdroj: www.csfd.cz

dúfam, že nebude nikomu vadiť, ak do tejto sekcie zaradím expresionistické dielo preboha :D ak áno... tak to kludne presunte kde uznáte za vhodné :) ten impresionizmus v podtitule ma totiž hodne zmiatol
K tomuto filmu som sa dostala ani neviem ako, ale veľmi sa mi páčil... dúfam, že ho niekto z vás pozná a bude mi mocť povedať svoje názory
Film má iba 71 minút, je samozrejme nemý, atmosféra je výborne dotváraná hudbou (nejaké sláčiky sú tam, nepýtajte sa ma prosím aké :D )... kulisy boli vytvorené mladými avantgardnými umelcami - The Sturm, posobia nereálne a bizardne... zaujímavé je nevšedné riešenie hry svetla a tieňov... herci (umelci) su výrazne nalíčení, doraz je kladený hlavne na oči, čím sa docielilo zvýraznenie mimiky...


Naposledy upravil sondzis dňa 25.05.09 19:22, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

The Cabinet of Dr. Caligari Empty
OdoslaťPredmet: Re: The Cabinet of Dr. Caligari   The Cabinet of Dr. Caligari I_icon_minitime11.03.09 14:06

inak toto uz neni pre bezneho divaka - dost tazko sa to pozera, bolot o antocene este rok rped zauzivania "moderneho" strihu

chcel by som s to ale kuknut v kine, nie len na youtube Sad
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Anonymný
Anonymný




The Cabinet of Dr. Caligari Empty
OdoslaťPredmet: Re: The Cabinet of Dr. Caligari   The Cabinet of Dr. Caligari I_icon_minitime12.03.09 2:53

no ja som si nevsimla, nemam znalosti z tejto oblasti, ale pozeralo sa mi to celkom dobre... asi som mala dat upozornenie, ze to neni pre bezneho divaka... a bolo by skvele si to pozriet v kine, u mna by to bolo podciarknutie atmosfery, ale to asi neni sanca Sad
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

The Cabinet of Dr. Caligari Empty
OdoslaťPredmet: Re: The Cabinet of Dr. Caligari   The Cabinet of Dr. Caligari I_icon_minitime12.03.09 17:17

treba skusit nakontaktovat klubove kino ci ako sa volaju tie kina co premietaju nekomercne, alternativne a klubove filmy
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Anonymný
Anonymný




The Cabinet of Dr. Caligari Empty
OdoslaťPredmet: Re: The Cabinet of Dr. Caligari   The Cabinet of Dr. Caligari I_icon_minitime12.03.09 23:50

vidis ked to spominas, som si spomenula, ze v nasej galerii v trnave sa neco podobne organizuje, ze ma to skor nenapadlo Thumb Up
Návrat hore Goto down
ZombieGrave

ZombieGrave


Male
Počet príspevkov : 49
Age : 38
Location : Stará Turá
Registration date : 25.05.2009

The Cabinet of Dr. Caligari Empty
OdoslaťPredmet: Re: The Cabinet of Dr. Caligari   The Cabinet of Dr. Caligari I_icon_minitime25.05.09 2:32

vyborny film... ma super atmosferu, monotonny nadych tomu dodava len ta pomala slacikova hudba, kvoli ktorej clovek obcas pri filme zadrieme :D ale ako celok je to velmi dobry film :) a ta hra tienov je uzasna...
Návrat hore Goto down
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

The Cabinet of Dr. Caligari Empty
OdoslaťPredmet: Re: The Cabinet of Dr. Caligari   The Cabinet of Dr. Caligari I_icon_minitime25.05.09 19:41

zombiegrave čo takto sa predstaviť? je tu na to sekcia INTRODUCTION...
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
ZombieGrave

ZombieGrave


Male
Počet príspevkov : 49
Age : 38
Location : Stará Turá
Registration date : 25.05.2009

The Cabinet of Dr. Caligari Empty
OdoslaťPredmet: Re: The Cabinet of Dr. Caligari   The Cabinet of Dr. Caligari I_icon_minitime25.05.09 20:15

#13 co takto pisat k teme? ja som sa vyjadril...
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




The Cabinet of Dr. Caligari Empty
OdoslaťPredmet: Re: The Cabinet of Dr. Caligari   The Cabinet of Dr. Caligari I_icon_minitime25.05.09 20:19

#13: ozaj, co takto sa vyjadrovat k teme? taketo veci si skutocne mozes riesit cez spravy, ci nie?Razz
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




The Cabinet of Dr. Caligari Empty
OdoslaťPredmet: Re: The Cabinet of Dr. Caligari   The Cabinet of Dr. Caligari I_icon_minitime25.05.09 20:23

ZombieGrave: som rada ze sa ti film paci :) najde sa naozaj malo ludi, ktori ho videli... sme pravdepodobne jedini dvaja na tomto fore :D
Návrat hore Goto down
ZombieGrave

ZombieGrave


Male
Počet príspevkov : 49
Age : 38
Location : Stará Turá
Registration date : 25.05.2009

The Cabinet of Dr. Caligari Empty
OdoslaťPredmet: Re: The Cabinet of Dr. Caligari   The Cabinet of Dr. Caligari I_icon_minitime25.05.09 23:37

a neboli sme na nom naraz kedysi davno v kine alebo tak? :D
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




The Cabinet of Dr. Caligari Empty
OdoslaťPredmet: Re: The Cabinet of Dr. Caligari   The Cabinet of Dr. Caligari I_icon_minitime25.05.09 23:43

ak myslis tu sukromnu premieru, tak hej Razz ale k dokonalemu zazitku mi chybali pukance a velka cola :D a dalsi ludia, do ktorych by som tie pukance mohla hadzat :D
Návrat hore Goto down
Dwa®f

Dwa®f


Male
Počet príspevkov : 703
Age : 42
Location : Pressburg
Registration date : 25.12.2009

The Cabinet of Dr. Caligari Empty
OdoslaťPredmet: Re: The Cabinet of Dr. Caligari   The Cabinet of Dr. Caligari I_icon_minitime25.12.09 16:28

Nedavno som si tento film kupil na DVD v Lacnych knihach za par eur...
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/dwarfik
Hypnos

Hypnos


Male
Počet príspevkov : 37
Age : 36
Location : Južné Sovensko
Registration date : 15.12.2010

The Cabinet of Dr. Caligari Empty
OdoslaťPredmet: Re: The Cabinet of Dr. Caligari   The Cabinet of Dr. Caligari I_icon_minitime18.12.10 5:26

Mad ..Mr. Dw@rF,práve "zabil psA" ! What a Face
Návrat hore Goto down
http://vitaiattila3@gmail.com
Mystique

Mystique


Male
Počet príspevkov : 797
Age : 101
Location : Mystique
Registration date : 05.08.2009

The Cabinet of Dr. Caligari Empty
OdoslaťPredmet: Re: The Cabinet of Dr. Caligari   The Cabinet of Dr. Caligari I_icon_minitime19.12.10 2:05

Hypnos napísal:
Mad ..Mr. Dw@rF,práve "zabil psA" ! What a Face

Prosim ta ked uz nieco pises tak k veci a nie take komenty ...
pripadne dalsie tvoje vety o nicom...
Diky za pochopenie.

The Cabinet of Dr. Caligari 472336
Návrat hore Goto down
Sponsored content





The Cabinet of Dr. Caligari Empty
OdoslaťPredmet: Re: The Cabinet of Dr. Caligari   The Cabinet of Dr. Caligari I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
The Cabinet of Dr. Caligari
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Miscellanous :: Filmy a televízia :: Filmy-
Prejdi na: