Slovakia Gothic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovPortálLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

 

 Osud

Goto down 
+12
Michael Eyres Valkrie
KeNaCo
Erewan
Charlotte
renegad
Transilvania
fallen3angel
Veronika
Black Cobra
Martin
Morty
LizzieBathory
16 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
LizzieBathory

LizzieBathory


Female
Počet príspevkov : 136
Age : 32
Location : tu
Registration date : 29.12.2008

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Osud   Osud I_icon_minitime12.02.09 21:50

Veríte v osud? Myslíte si, že je naozaj náš život predurčený, alebo si ho ovládame sami? Možno osud ovplyvniť?
Alebo veríte v náhodu?
Alebo osud spájate s náboženstvom a teda že je všetko predurčené Bohom?
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime12.02.09 22:15

verimv to ze nahoda je blbec a ze aj osud sa riadi nahodou :) alias su to myty dobre tak pre ovladanie blbych mas spred 1000 az 4000 tisic rokov
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Martin

Martin


Male
Počet príspevkov : 169
Age : 32
Location : Somwhere between heaven and hell
Registration date : 18.09.2008

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime13.02.09 18:54

Podľa mňa sa osud zmeniť nedá.
Návrat hore Goto down
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime13.02.09 19:30

Z osudom je to také divné. Každý sám riadi svoj život ale zo slobodnou vôlou je to otázne lebo mozog sa pripravuje na "akciu" 6 sekúnd pred tým ako sa rozhodneme niečo spraviť. Takže ak ťa niekto naštve tak je 6 sekúnd vopred určené čo ako sa zachováš a čo spravíš a človek to už nemôže ovplivniť. To by sa dalo nazvať takým krátkodobým osudom. Osobne si myslím že osud je náboženská povera na ospravedlnenie všetkého: "Stalo sa to lebo to tak malo byť" alebo "Boh to tak chcel" veriť tomu je pre niekoho jednoduhšie ako prijať zodpovednosť alebo hladať príčinu. A pomáhalo to držať ludí pod kontrolou.

Minulosť nezmeníme, šancu zmeniť súčastnosť sme zmeškali a budúcnosť nepoznáme tak nevieme či ju chceme meniť. :D
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime13.02.09 19:37

hehe slusne rozvite - ale urcite je jasne ze vacsina povier typu osud vznikala z titulu manipulacie s ludmi, a rovnako je tomu aj dnes len to zmenilo podobu
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Veronika




Female
Počet príspevkov : 333
Age : 29
Location : PO
Registration date : 18.01.2009

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime13.02.09 19:50

Keby Boh existoval a podla neho by bol osud ...hmmm asi sa s nim nebudem bavit ...to mozem robit babiku Barbie v obchode a moja buduca ,,pani,, rozhodne co s mojim odudom alebo si najdem nejakeho pasaka :D
No ale ten osud ...mozno je vsetko urcene a da sa to zmenit ..co ja viem ja som len mizerny cervik vo vesmire Crying or Very sad
Návrat hore Goto down
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime13.02.09 20:08

Mortimer: samozrejme, ved keby povedaly "plať inak ťa upálime" tak by sa ludia búrili. Vety ako "Konáme božiu vôlu", "Boh si prial aby si bol chudobný, skúša ťa" a podobné nezmysli zneju krajšie a ludia boli blbý tak to poslúchali. Smutné je len že to trvá aj dnes. A jediné riešenie tohto problému by bolo označené ako "príliš drastické".

Veronika: pekne prirovnanie. Pripomenulo mi to jedneho z tych šašov v čiernych kabátoch "Cirkev Ježiša Krista" čo mi vysvetloval že Boh má snami všetkými plán aby sme sa mali lepšie že skončia vojny a utrpenie a všetci sa budeme mať lepšie. A že ten plán sa už začal.
Som mu odporučil aby si raz začas v telke pozrel správy nech má predstavu ako sa ten mu ten "plán" darí.
Aj keď v jednej veci mal pravdu. Vojny a utrpenie sa raz skončia len si nemyslím že keď budeme voňať kvietky zospodu tak nám bude lepšie.
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime14.02.09 1:55

hm... ja sa bojim toho ze vojny a utrpenie sa pre ludstvo skoncia az ked ludstvo vyhynie, blbe ale zial najrealnejsie
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime14.02.09 13:44

ved som to vravel že ked skončia vojny tak budeme všetci vonat kvety zospodu... Dead Ludí vždy bavilo hladať efektívnejšie spôsoby vzájomného zabíjania a nemám pocit že by sa chistali zmeniť.
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime14.02.09 13:49

aspon sa zmenili trendy - teraz sa pred kvalitou uprednostnuje kvanitia... cim viac to pozabija tym "lepsie" Sad sad sad world we live in
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Veronika




Female
Počet príspevkov : 333
Age : 29
Location : PO
Registration date : 18.01.2009

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime14.02.09 13:51

No ale nechcem byt sprosta ,ale je jedna vec na tom pozitivna....viac kyslika pre nas Twisted Evil .....a s tym vsetkym mate pravdu (a pardon ze zase odbocim ,ale ked minule v Tv ukazovali Usamu Bin Ladina-neviem jak sa to pise...jak si hlada pracu som sa skoro po.... od smiechu ) ale bohuzial tiez je to len ryba vo velkom rybniku
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime14.02.09 14:49

hej no len je rozdiel ci je to sardinka, pyrana, kapor, stuka abo zralok
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Veronika




Female
Počet príspevkov : 333
Age : 29
Location : PO
Registration date : 18.01.2009

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime14.02.09 14:53

Tak on bude hmmmmmm na co sa podoba??? asi na pyranu co??? :D alebo on je doposial neobjaveny druh pyrane skrizenej so zralokom HEH
Návrat hore Goto down
fallen3angel




Male
Počet príspevkov : 24
Age : 37
Location : Zvolen
Registration date : 12.02.2009

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime19.02.09 0:37

Ja sa zasa priblížim k pôvodnej téme: No ja som názoru že každý človek je sám strojcom svojho osudu, nieje to vopred dané, je to dané rozhodnutiami každého samého za seba podľa toho ako sa teraz rozhoduješ bude vyzerať aj tvoja budúcnosť ale samozrejme záleží aj na šťastí. Zjednodušený ale trefný príklad: Ak máš 100EUR a dnes ich prepiješ zajtra nebudeš mať nič (pre filozofov: ak ti niekto nemá dať), ale ak si ušetríš tak budeš mať. Ak sa rozhodneš odísť zo školy skôr ako zmaturuješ, nenájdeš si dobrú prácu tak rýchlo ako keď urobíš štátnice na výške...
Návrat hore Goto down
Veronika




Female
Počet príspevkov : 333
Age : 29
Location : PO
Registration date : 18.01.2009

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime19.02.09 18:19

Hej hej mas pravdu....to je vlastne s buducnostou ...ty si hlavnym jej tvorcom a az potom idu veci ako su stastie atd. .....tak jak si spomenul tu maturu ..ved mi ani do prace a do skol nemusime chodit ,ked chceme byt slobodny jak vtaci (respektivne bezdomovci heh scratch )
Návrat hore Goto down
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime23.02.09 6:52

tak moj nazor je zas taky ze je osud a osud a niektory osud sa da zmenit a niektoy nie lebo niekedy ma niekto na vyber cize moze ten svoj osud zmenit ale nemusi zalezi od daneho cloveka ako sa rozhodne. cize niekedy si svoj osud aj mozme zmenit ale nemusime. a zas niekto ma osud taky ze si ho nemoze zmenit... moc diskutabilna tema..... hmmm no ci to spravne nazvat osudom neviem.......
Návrat hore Goto down
renegad

renegad


Male
Počet príspevkov : 94
Age : 34
Location : niekde medzi
Registration date : 02.02.2009

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime01.03.09 22:10

osud je sucet 'podmienok a nahody'-udalostí vzhladom na cas(ktory je len rozmer teda matematicke vyjadrenie nejakych vlastnosti), pokial sme niekde medzitym(podmienky-nahoda) zasahujeme do obidvoch a mozeme ich ovplivnit, nase rozhodnutia su asi len nahodou(tj niecim co vzniklo zo zlozitych procesov ktore si vsetky aj so vztahmi nemame sancu predstavit-akoze teoria chaosu:)) aj s mat. vzorcom niekde...) Tie podmienky by neboli ake su bez nahody, a kedze nahoda je z nich tak mozme hovorit o samej nahode a o samych zakonoch vsade a kedze 0 a 0 alebo 1 a 1 je 1 tak mame zaklad zmyslu sveta... len horsie by bolo keby zakon prevazoval vo svojej nerozvinutej(netranscendentalnej-niesom si isty vyznamom toho slova:*>...) forme, teda by sme boli skor zvieratka(roboty skor), a samotna nahoda sa vlastne ani trochu predstavit neda, teda aspon to neviem ani nepresne... sry za esej, ked offline pisanie je take zvadzajuce:(
Návrat hore Goto down
Charlotte

Charlotte


Female
Počet príspevkov : 37
Age : 28
Location : Slovakia
Registration date : 11.04.2010

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime12.04.10 17:41

Mňa kamarát učil že knihu osudu si všetci píšeme, tak som túto jeho filozofiu trochu prakticky rozvíjala a niečo na tom bude :)
Keď si vsugerujete že ste hlúpy, nezmaturujete, nezoberú Vás na výšku, nenájdete si prácu, rodičia Vás vykopnú z domu, živíte sa tou predstavou, ste z toho pomaly už zúfalý, na tie matury sa Vám ani učiť enchce, veď nemáte šancu ich urobiť, neučili ste sa od monitoru...
Tak proste nezmaturujete, dostanete ešte väčší strach, zvoráte prijímačky na výšku, už ste úplne vycukaný, aký máte pos*aný osud, práca nikde ale v podstate to tak má byť veď Vy ste predsa smoliar, rodičia sa naštvú vyhodia Vás z domu a vualá - Váš osud sa splnil... Akurát keby ste si povedali že Vám všetko víde, verili tomu a snažili sa tak to môže celé vypáliť inak.
Takže verím tomu, že človek je tvorca svojho osudu ale na druhej strane, keď myslí negatívne tak si ten osud negatívny aj napíše :))
A naštastie či bohužial, mám to odtestované :)
Návrat hore Goto down
Erewan

Erewan


Female
Počet príspevkov : 747
Age : 32
Location : Jaskyňa pLná Netopierow
Registration date : 16.08.2008

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime13.04.10 1:51

podobny nazor zdieLam aj ja...prirodny magnetizmus :)
moja jedina smoLa je,ze aj ked si to uvedomujem a viem (verim?) ze to tak funguje, veLakrat sa pristihnem presne pri tom negativistickom mysLeni...neviem si proste pomoct...snazim sa uz par rokov...a stale len ironia,cynizmus a negativizmus :D
obcas sa mi zadari byt dLho taka.hmm...nazvyme to "optimisticka", aLe vacsinou nie...a hLavne to,co je vo mne vnutri Sad
a to si nedavam nejaku "cooL" masku vecne zatrpknutej ehm ehm...mna to uz vazne stve :D
Návrat hore Goto down
http://www.himka.webka.sk
Charlotte

Charlotte


Female
Počet príspevkov : 37
Age : 28
Location : Slovakia
Registration date : 11.04.2010

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime13.04.10 21:02

Veru, to aj ja niekedy robím, že sa pristihnem ako negatívne myslím, zľaknem sa a to je ešte horšie potom :D
A nakoniec ma často premôže vlastná povaha, zapnem XIII. století, lahnem do trávy a myslím si negatívne ako chcem a páči sa mi to Razz :D
Návrat hore Goto down
KeNaCo

KeNaCo


Male
Počet príspevkov : 142
Age : 33
Location : Trebisov
Registration date : 27.08.2009

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime13.04.10 22:39

..zaujimave vnimanie osudu, mne sa kedysi pacila filozofia isteho greckeho filozofa...meno nechcite, na tej hodine som defakto spal... ktora hovori za osud je iba sled udalosti sposobeny inymi udalostami, ktore mu predchadzali. Tieto udalosti na seba nadvezuju, a vzajomne sa ovplivnuju... takze v podstate s osudom nepohneme, lebo my ovplivnujeme nanajvys tak osud inych...ale teraz by som to trosku pozmenil... osud je myslienka, rozhodnutie co urobim...ale moze byt ovplivnena inymi "osudmi"..
Návrat hore Goto down
Charlotte

Charlotte


Female
Počet príspevkov : 37
Age : 28
Location : Slovakia
Registration date : 11.04.2010

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime14.04.10 15:25

Ale na druhej strane, my si môžno vravíme že meníme svoj osud ale v "knihe osudu" (pochopiteľne myslené obrazne, proste niečo čo osud riadi) je napísané že si budeme myslieť/že zmeníme svoj osud takže vlastne zase len napĺname čo bolo predurčené aj keď si vravíme že sme vzali svoj život do vlastných rúk :D
Návrat hore Goto down
Erewan

Erewan


Female
Počet príspevkov : 747
Age : 32
Location : Jaskyňa pLná Netopierow
Registration date : 16.08.2008

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime14.04.10 17:28

ja mam viac humanisticky nazor..neverim(aLebo nechcem verit), ze konam nieco co uz boLo predurcene...ved to by boLa nuda strasnaaa
Návrat hore Goto down
http://www.himka.webka.sk
Charlotte

Charlotte


Female
Počet príspevkov : 37
Age : 28
Location : Slovakia
Registration date : 11.04.2010

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime14.04.10 17:35

Tak ale ak máš v osude predurčené že celý tvoj život bude sranda... :D :D
Návrat hore Goto down
Michael Eyres Valkrie

Michael Eyres Valkrie


Male
Počet príspevkov : 354
Age : 31
Location : Slovakia
Registration date : 07.08.2009

Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime14.04.10 21:05

ja verim ze osud je uz vopred napisany...cokolvek co spravim, tak to malo byt...ked sa dozviem nieco konkretne z buducnosti,mozem robit aj opak no dostanem sa k cielu rovnako. Ak by teoreticky nebolo mojim osudom dozvediet sa spravu z buducnosti a tym padom zmenit osud....tak ci tak je to vopred napisany osud... neverim ani v prakticke cestovanie v case. nastala by nerovnovaha vesmiru.totalna apokalypsa
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Osud Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osud   Osud I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Osud
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Miscellanous :: Filozofia-
Prejdi na: