Slovakia Gothic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovPortálLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

 

 Vierovyznanie

Goto down 
+16
Michael Eyres Valkrie
MattFoxiss
Morena Felis
Flejky
Erewan
renegad
silmarill
morbid-princess
Black Cobra
sedatívum
LizzieBathory
without emotions
Goth_Konigin
Veronika
Transilvania
Morty
20 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorSpráva
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime25.04.09 19:47

13tka no skor som na niektoru niektore osoby alergicka .... nebudem ix menovat a skoro vsetko co pisu ma vytaca to je len moj osobny "problem"
Návrat hore Goto down
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime25.04.09 20:05

Ja neverim že existuje niečo nadprirodzené. Už to slovo odporuje svojmu významu. Ak niečo existuje a vždy bolo a bude tak to je prirodzená časť sveta. Kedysi boli nadprirodzené aj veci ako ohen alebo počasie a dnes vuž vieme počasie predpovedať a neni nám to vobec divne. Na svete je stále vela vecí ktorým nerozumieme a preto ich nedokážeme zmerať alebo inak zachytit. Preto len čakáme na niekoho kto ich náhodou objavý a naučí nás rozumieť im. Všetko významné bolo objavené náhodou (newtonovo jablko). Ale jedného dna (ak sa dovtedy nevyhubíme) budeme týmto "nadprirodzeným" veciam rozumieť bez problémov. Vždy to tak bolo a vždy to tak bude že veda nám dáva len stále nové a ťahšie otázky. Celý život sa učíme aby sme aj tak zomrely sprostý. :D
Návrat hore Goto down
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime25.04.09 20:23

nieco na tom bude..... ucit sa jasne ze ucime cely zivot....aj ked zomrieme v podstate sprosty veru :D a nad tymi nadprirozdenymi vecmi mozme popisat je to zaujimave ale aj tak na ix vysvetlenie teraz neprideme...
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime25.04.09 23:29

budem asi teraz od veci ale toto je vec ktora ma na tych nabozenstvach vytaca najviac - ludska pri*ebanost... normalny clovek akceptuje ze na niektore veci existuje viac uhlov pohladu.. ale v ramci kazdeho nabozenstva sa musia vzdy najst tajtrlici ktorym nic nedochadza a jedine co poznaju su blaboly z neviem ako uzasne svatej knihy a ani im len nedochadza pragmaticky k akemu vychovnemu/politickemu/manipulacnemu ucelu to bolo povodne stvorene. Obzvlast v monoteistickych nabozenstvach je hranica zadubnenosti uzasna. V porovnani s takym budhizmom apod vychodnymi uceniami ktore su specificky vyprofilovane ako navod ako sa stat lepsim.
To len tak bokom aj ked zrejme bez konkretnej pointy a mimo kontext aktualny, len mi tato myslienka bludila v hlave cely den.
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime26.04.09 0:48

no az totalne od veci to nieje... ludia su pri*ebany tak ci tak ci maju nejake nabozenstvo alebo nie no na niektoryx pri*ebancov to nabozenstvo ma vplyv no to su skor taky ako to nazvat hm "zazranci" don? no nemusia byt len taky... normalny clovek hm no pre koho ako a aky ... a jasne ze existuje na mnohe veci viac uhlov pohladu ...no su to len nase ludske pohlady ktoryx je samozrejme mnoho... vzdy sa ty tajtrlici ale najdu tam ci onam je ix vela...
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime26.04.09 12:19

no ved len ta zakladna vec - veria v toho oneho boha len preto ze im to vstepuju lebo tam kde sa narodili je rpave ten "v kurze"... nabozenstva tu boli vzdy aj budu kym ludstvo bude zlozene z malych ludkov ale proste aspon si uvedomit tu zakladnu pointu nabozenstva ze je u uvadzani tych ktorych moralnych zakonov do praxe a v tom su rozdiely v nabozenstve a nie v tych ostatnych blaboloch.
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime26.04.09 13:08

Hlavne je to otom že večšina ludí si náboženstvo nevybrala. boli k tomu vychovaný od narodenia. Ak niekomu celý život vtĺkajú do hlavy ten ich jediný správny názor tak je pochopitelné že to na ňom zanechá následky.
Návrat hore Goto down
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime26.04.09 14:13

našťastie sa niektorí zobudia a začnú zmýšľať realisticky. na druhej strane, nanešťastie to na niektorých zanechá taký vplyv že sa snažia "infikovať" ostatných.

náboženstvo (akékoľvek) je proste ZLO. delí ľudí na rôzne skupiny. učí ich netolerancii a nenávisti. berie im možnosť vlastného názoru a vlastnej cesty životom a vnucuje im akési tisícročné knihy ako univerzálny manuál na myslenie a existenciu. núti ich hanbiť sa za svoju prirodzenosť a za svoje pudy a potreby živého tvora, brať ich ako hriech a báť sa ich prejavov. nastavuje človeku zrkadlo, v ktorom mu ho ukazuje ako slabého a neschopného tvora, ktorý nemôže žiť bez svojho boha.

a najhoršie na tom všetkom sú tie organizácie, ktoré sa považujú za zástupcu boha na zemi a ktoré toto všetko riadia.
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime26.04.09 18:40

hmm a co ze v neho veria? ja tiez v neho verim ale neuznavam vsetko co by akoze mali katolici atd.... ostavam pri "zdravom" rozume heh :D a hlavne pri mojom.... aj ked mi to bolo vstepovane mozno aj to ma za nasledok to ze v neho verim...zrejme ano no neviem... a ono ani podla mna nieje zle ak v neho veria ze v neho veria covek musi v nieco verit...skor ide o tu ix sprostpost... ale zas nehadzem vsetkyx do jedneho vreca su aj vynimky ktoryx je ale malo ale su... ja som zase z mojho pohladu realisticky pesimisticka co neviem ci mi pomaha skor nie ten pesimizmus ale co uz...mozno sa to raz zmeni mozno nie...a akekolek nabozenstvo nemusi znamenat zlo...preco? zalezi aj od toho ze ake a ako ho clovek vnima... kazdy aj ked ma nabozenstvo akekolvek by mal ostat pri rozume ....tolerovat kazdeho ved niesu vsetci rovnaky ani nemozu byt a vsetci verit v jedno atd... a clovek by mal mat vlastny nazor na danu vec tak ci onak ....bez ohladu na nabozenstvo.... hmmm 13tka neviem ale beries to z mojho pohladu troxa viac pesimisticky ....aj ked to pisem prave ja :D ale tak sa mi to javy... hmmm vravis ako ty co su v satanovej "cirkvi" :) no neviem myslim ze ty zrejme niesy v ziadnej "cirkvi" a ved to je aj v podstate jedno....fuuu akosy som sa moc rozpisala ....hmm este som nikdy tu tolko toho nenapisala...no aj nuda robi svoje vsetko so vsetkym :)
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime26.04.09 19:53

uplne ako nutne zlo by som ho nechapal. aspon co do pohladu na krestanstvo - tiez bolo dost o inom do milanskeho ediktu, a naslednymi storociami sa vdaka cirkvi len a len kurvilo. take kladivo na carodejnice (malleus malleficarum, zaidne sabriny, salemovia apod nezmysly) uz s kktizmom nehranicilo ale bolo prejavom nekonecneho ludskeho debilizmu a obmedzenosti.
zase na druhej strane klasicke desatoro, laska k bliznemu svojmu, odpustenie apod su skor pozitivne vlastnosti, sme sice zive tvory s pudmy ale toto su veci ktore nam predsalen davaju nieco viac, cim sa od obycajnych zvierat odlisujeme. taktiez treba chapat vznik danych myslienok v kontexte doby vzniku atd, proste nebral by som to ciernobielo ze dobre/zle, aj ked sory ale zvasty typu ze to musel byt boh kto vsetko stvoril mi pridu prinajmensom zadebnene

ked bduem velky sa naseriem a vstupim do bratstva slobodomurarov Laugh
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime26.04.09 21:16

trans: ale ono to skutočne JE zlo. blud vytvorený na ovládanie ľudí. a konkrétne také kresťanstvo vzniklo až 300 rokov po údajnej smrti údajného Ježiša. a rímsky cisár ktorý ho uzákonil ako platné náboženstvo zostal do smrti pohanom.

mortimer: desatoro? ty ho potrebuješ? ja nie. mám morálny kodex, ktorý je hlboko v mojich génoch a nemusím si ho opakovať dennodenne v kostole, aby som ho nezabudol. a čo také národy ktoré desatoro nemali? napríklad takí japonci alebo fíni kde je najmenej kresťanov? a napriek tomu sú to krajiny s najnižšou kriminalitou. a takí indiáni v čase príchodu európanov tiež nepoznali desatoro a nemožno o nich povedať že by boli vrahovia a zlodeji. (neskôr spoznali dobrotivosť boha formou vraždenia, mučenia a násilného pokresťančovania).

teraz nehovorím len o kresťanstve, zlo je v každom náboženstve. v jeho jednostrannom pohľade na svet, vnímaním svätej knihy ako nespochybniteľného axiómu a nutnosti podriaďovať sa hodnostárom svojej cirkvi.
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime26.04.09 21:47

presne....utne zlo to nie... vsetko bolo kedysi ine a stale sa meni... a co robi cirkev hmmm nex robi co robi to ma nezaujima.... to teda bolo....to uz ma aj v nazve kladivo na carodejnice hmmm este ze to neplati aj dnes to by vyzeralo :D v dnesnej dobe by ix vela poumieralo hmmmm a ludia nemaju co sudit ludi.... s to len lludia nemaju na to pravo...myslim sudit ix ako ci udelit smrt alebo nie....ak clovek ma umriet umrie aj tak stane sa cosy tak aby umrel... moj nazor... no to davaju to desatoro napr nieje zle nieje na skodu... hmmm no kazdy mame na to iny nazor ... tolerujem kazdeho nazor... heh no to mozes :DDD niekedy v roku 2300 :D
Návrat hore Goto down
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime26.04.09 22:07

to nebolo len kladivo na čarodejnice, ale aj upaľovanie a vraždenie židov počas veľkého moru v trinástom storočí (btw tam sa začala kresťanská cirkev nabaľovať majetkom - inšpirácia pre hiltera), križiacke vojny, predávanie odpustkov, kolaborácia s hitlerom atď.
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime26.04.09 22:29

no presne to to myslim upaloanie a pod. hmmm no le o bolo to bolo a vsetko robili a robia len ludia... blby boli aj ostanu....
Návrat hore Goto down
Erewan

Erewan


Female
Počet príspevkov : 747
Age : 32
Location : Jaskyňa pLná Netopierow
Registration date : 16.08.2008

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime26.04.09 23:32

aj podLa mna je zbytocne sa takto hadat,Lebo nikoho nepresvedcite nikdy o tom co je podLa vas pravda...to moze urobit iba sam cLovek,ze zmeni nazor...a mozno sa aj otoci o 180 stupnov...
jedine,o mozete urobit,je postuchnut ho tam...
ja k tomuto poviem o sebe Len toLko...CHAOS...
Návrat hore Goto down
http://www.himka.webka.sk
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime26.04.09 23:58

to je teda... no kazdy vidi len tu svoju pravdu a naco niekoho presviedcat aj tak kazdy ma vlastny "rozum" atd... veru zaklady dat cloveku clovek moze ale ako to vezme ci si to vezme k srdcu alebo nie to je otazne.... no zalezi aj od cloveka aky ten dany clovek je ci mu to "vstepovanie" tyx zakladov cosy da alebo nie.... nie kazdy ix prijme
Návrat hore Goto down
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime27.04.09 0:09

Transilvania napísal:
to je teda... no kazdy vidi len tu svoju pravdu a naco niekoho presviedcat aj tak kazdy ma vlastny "rozum" atd... veru zaklady dat cloveku clovek moze ale ako to vezme ci si to vezme k srdcu alebo nie to je otazne.... no zalezi aj od cloveka aky ten dany clovek je ci mu to "vstepovanie" tyx zakladov cosy da alebo nie.... nie kazdy ix prijme

mne nejde o presviedčanie hlboko veriacich, mne ide o vysvetlenie tým nerozhodným.
diskusiou s tou prvou skupinou sa nič nerieši - majú svoje axiómy a ani rozumné argumenty im ich nevyvrátia.
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime27.04.09 0:30

zato medzitym ti mozno stihnu nanutit niekolko vydani straznej veze Laugh
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Erewan

Erewan


Female
Počet príspevkov : 747
Age : 32
Location : Jaskyňa pLná Netopierow
Registration date : 16.08.2008

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime27.04.09 1:04

a co?aspon ich dam do zberu :D:D:D
Návrat hore Goto down
http://www.himka.webka.sk
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime27.04.09 2:16

13ka a teda o aku druhu skpinu ide? co nerozhodne xces vysvetlit? myslis ze to vysvetlis?...
Návrat hore Goto down
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime27.04.09 10:29

Transilvania napísal:
13ka a teda o aku druhu skpinu ide? co nerozhodne xces vysvetlit? myslis ze to vysvetlis?...

pretože možno aj vy dojdete do situácie keď budete zúfalí a nejaký kresťan vám ponúkne útechu v bohu. alebo keď si nájdete niekoho kto je presvedčený kresťan a on vás začne pomaly "obracať" na vieru. a práve tu diskutujeme (je to predsa diskusia, nie?) o dôvodoch prečo NEVERIŤ. myslím že to sa dá vysvetliť rozumnými argumentmi.

je mnoho zla v kresťanskej cirkvi, o ktorých verejnosť nehovorí. každý len hovorí o tom, že koľko dobra priniesla cirkev svetu. nikto však nedopovie druhú časť vety - že za aukú cenu.
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime27.04.09 16:03

Ak chce cirkev robením dobra odčiniť všeko zlo čo napáchali tak by si mali pohnuť. Ježiš povedal že bude ludí viesť do konca veku... To je +- 2150. To by už mali začať z tým odčinovaním aby to stihli. :D
Návrat hore Goto down
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime27.04.09 17:51

13ka hmmm vravis ako by to bola nejaka spinavost.... co aj pre teba je...ale ja na tom nic zle nevidim ze ponukne utexu v bohu noa? lepsie nez ponuknut utexu v drogax alebo co ja viem niecom inom.... je to diskusia je.... ale nie o tom preco neverit ....ale o vyrovyznani....preco presviedcat niekoho aby veril alebo nie ved je to jeho vec... hmmm ako by sa napaxalo neviem ake zlo.... ved vsetko zlo ci dobro to je jedno robia ludia...
Návrat hore Goto down
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime27.04.09 20:11

Transilvania napísal:
13ka hmmm vravis ako by to bola nejaka spinavost.... co aj pre teba je...ale ja na tom nic zle nevidim ze ponukne utexu v bohu noa? lepsie nez ponuknut utexu v drogax alebo co ja viem niecom inom.... je to diskusia je.... ale nie o tom preco neverit ....ale o vyrovyznani....preco presviedcat niekoho aby veril alebo nie ved je to jeho vec... hmmm ako by sa napaxalo neviem ake zlo.... ved vsetko zlo ci dobro to je jedno robia ludia...

pretože útecha v boha je len placebo. je to ako dávať lentilky človeku ktorý má rakovinu.
nábožentvu neupieram istú psychogygienickú očistu v rámci modlenia (ale tú ti dá aj joga).
skôr mi vadí zaslepenosť viery a zlo vykonané v rámci organizácie cirkví, nielen kresťanských.

a je podľa teba rovnaké keď niekto robí zlo a hovorí "pácham zlo" - a keď niekto pácha zlo a hovorí "činím dobro v mene svojho boha a zlý si TY lebo v neho neveríš"?
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Erewan

Erewan


Female
Počet príspevkov : 747
Age : 32
Location : Jaskyňa pLná Netopierow
Registration date : 16.08.2008

Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime27.04.09 20:18

najtazsia tema aka moze byt-verit ci nie a ked ano,tak v co...
a 13tka ma veLmi dobre argumenty Wink
ja som za to,ze ci uz verit,aLebo nie,uz je jedno v co,aj tak cLoveku berie sLobodu...a obmedzuje ho to..aj ked si to neuvedomuje...
Návrat hore Goto down
http://www.himka.webka.sk
Sponsored content





Vierovyznanie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie - Stránka 3 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Vierovyznanie
Návrat hore 
Strana 3 z 5Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Miscellanous :: Religio-
Prejdi na: