Slovakia Gothic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovPortálLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

 

 Rozhovor s Patrickom Codenysom,Front 242

Goto down 
AutorSpráva
Mystique

Mystique


Male
Počet príspevkov : 797
Age : 101
Location : Mystique
Registration date : 05.08.2009

Rozhovor s Patrickom Codenysom,Front 242 Empty
OdoslaťPredmet: Rozhovor s Patrickom Codenysom,Front 242   Rozhovor s Patrickom Codenysom,Front 242 I_icon_minitime17.11.10 23:32

By Duro TheDark :

Rozhovor s Patrickom Codenysom z Front 242

Rozhovor s Patrickom Codenysom,Front 242 242_RICHARD

Dovol mi zacat s otazkami od fanusikov
- Pouzivate este stale niektore stare analogove syntezatory?

Samozrejme ano, ale nie iba tie. Nove analogy, ktore su momentalne
dostupne na trhu, su tak isto efektivne.

- Aky je tvoj nazor na vydavanie ...hudby na vinyloch?

Hudba na vinyle ma specificky zvuk a urcite "kuzlo". Tak isto je to stale
alternativa co sa produktu tyka a dava aj ine moznosti grafickeho vyjadrenia.

- Planujete este v ramci kapely vydat nieco aj na vinyle v oldschool style?

Ano, dalsi album vyde s najvacsou pravdepodovnostou aj na vinyle a ano,
bude to v oldschool style.

- Takze tym chces naznacit, ze by mohlo vyjst v buducnosti nejake regulerne nove album?

Teraz nemam na mysli remixy, ani remastre straych veci.
Mame nahrate nejake demace a buduci rok (2011) planujeme vydat regulerne nove album.

- Ma niekto z kapely v sucastnosti nejake bocne projekty?

Vacsina clenov. Daniel "Nothing, but noise" a "Prothese", Jean-Luc ma "Modern Cubism",
"Crash 23" a prave spusta "Red Sniper" a Richard 23 dava DJ set s nazvom "Code 23".

- Ty osobne zijes iba z Front 242, alebo mas aj ine aktivity, ktorymi si zarabas na zivobytie?

Hej. Skladam sucastnu modernu tanecnu hudbu, ako aj hudbu ku filmom. No a okrem toho ucim
na dvoch umeleckych skloach nauku o zvuku.

- Bol niekto z kapely niekedy v zivote na Slovensku?

Nie, nikdy... : (

- Aku hudbu pocuvas?

Myslim vo vseobecnosti. Nemusi sa to vobec tykat elektroniky.
Mam rad industrial. Konkretne Throbbing Gristle, alebo Drums and Noise (Label Hands) - cistu
elektroniku (Label Raster Noton) a tak isto aj nejaky dancefloor a dubstrep...

- Myslis si, ze vacsia dostupnost elektronickych hudobnych nastrojov moze dopomoct ku skvalitneniu hudby?

Nie nutne. Priliz vela moznosti moze byt naopak matuci- ludia nevedia, co si vybrat. Ja sa napriklad rad "samoobmedzujem" a pracujem naschval iba s niekolkymi nastrojmi. Je sice pekne mat vela hraciek, ale nic to nemusi znamenat. Podstatne su napady.

- Maju grafiky na obaloch vasich nosicov nejaky zasadny vyznam, alebo su cisto dekorativneho charakteru?

V pripade F242 bola grafika spojena s duchom doby a mala svoj vyznam. Dalo by sa to popisat ako urcite politicke napatie, technologia a bol tam samozrejme aj urcity esteticky faktor. Aj Front 242 pouziva okrem hudby aj dalsie formy komunikacie. Na obaloch nosicov mozte pridat slogany, loga, symboly, dizajn atd.... mozu byt klucom k hudbe.

- Co znamena nazov vasej kapely "Front 242" a preco si Richard pise za meno cislovku 23?

F242 je cisto graficky aspekt. Nema ziaden dalsi vyznam. Co sa tyka cislovky 23, pozri si wikipediu ( http://en.wikipedia.org/wiki/23_enigma ). Najdes tam vyznam cislovky 23 z numerologickeho hladiska.

- Mas nejakeho autora, ku ktoremu sa rad vracias?

Nikoho konkretneho. Zalezi to hlavne na momentalnej nalade...

- Akou aktivitou si rad vyplnas svoj volny cas? Soferujes rad auto? ( otazka v anglictine obsahovala slovo "driving" )

Mam rad potapanie (v anglictine "diving").

- Nejake ine sporty?

Salovy futbal.

-Mas deti?

Ano mam syna. Zije v Kanade.

-Nastroje akych znaciek pouzivas v sucastnosti najradsej co sa tyka hardware aj software?

Myslim konkretne hlavne syntezatory a samplery.
Hardware klasika:Roland, Korg, Yamaha atd a software Kontakt a Ableton.

-Aky je tvoj nazor na nabozenstvo a cirkev?

Niesom veriaci, takze to cele ide mimo mna. Ja respektujem ludi, ktori su veriaci-pokial im to pomaha.
Iny nazor mam ale na tych, ktory kvoli viere zabijaju.

-Co by si odkazal ludom, ktori urcuju pravidla chodu nasho sveta?

Chrante nasu planetu. Mame ju len jednu.

-Co si myslis o sucastnej politike usa, o tzv. vojne proti drogam, oich vazenskom systeme (ci skor o o"Prison Industrial Complex" /vid rovnomenny filmovy dokument svedskej produkcie/ -v sucastnosti najrychlejsie sa rozvyjajucom priemyselnom odvetvi v USA. Nezavana to podla teba snahou o zavedenie akehosi novehootrokarskeho systemu? /. Ved v usa momentalne hlavne v sukromnych vazniciach je zavretych okolo 2 a pol miliona vaznov (hlavne muzov vtom najproduktivnejsom veku za tzv. drogove tresne ciny?

Vo vseobecnosti sa zaujimam o zahranicnu politiku, ale nezameriavam sa na konkretne otazky. V kazdom pripade som ale presvedceny o tom, ze vaznice su problemom na celom svete vratane Europy a som tak isto presvedceny o tom, ze ich privatizacia je velmi velkym nebezpecim. A to sa netyka iba vaznic, ale aj inych socialnych systemov: dochodkoveho a socialneho zabezpecenia, zeleznic, nemocnic atd. Dava to do ruk obrovsku moc ludom, ktori neboli demokraticky zvoleni. Ludom, ktorych zaujimaju iba peniaze a spolocnost zalozena na rovnosti ich nezaujima. Dokument American war against drugs - Prison industrial complex si urcite pozriem.

-Videl si dokument Zeitgeist? V pripade, ze ano, aky je tvou nazor na veci, ktore sa snazi naznacit?

Zatial som ho nevidel, ale videl som vela inych dokumentov, ktore odhaluju problemy...napriklad tieto: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Corporationhttp://en.wikipedia.org/wiki/Surplus_ (film)http://www.outfoxed.org/a mnohe dalsie.

-Aky je tvoj nazor na EU, o implementacii eura a globalizacii vo vseobecnosti?

Je to podla teba ta spravna cesta? Pokial je ekonomika spojena so socialnym citenim, tak to dava zmysel.

-Travis vo vseobecnosti viac casu pri internete, alebo televizii?

Tv nesledujem vobec a internet pouzivam v ramci podnikania, objavovania novych kapiel a na kontaktovanie s priatelmi. Vseobecne ale davam prednost realnemu zivotu, navstevam priatelov, kedy si spolu mozme nieco vypit, alebo zjest a porozpravat sa:-)...

-Patrick-dakujem Ti za rozhovor a tesim sa na nas spolocny koncert v Bratislave. Aj ja dakujem, Juraj. Som zvedavy na zive vystupenie The Dark. Prajem pekny weekend.

Návrat hore Goto down
 
Rozhovor s Patrickom Codenysom,Front 242
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Rozhovor s Front Line Assembly, Praha
» Front Line Assembly
» Rozhovor : Skinny Puppy
» Rozhovor s Katrin Taillefer
» Rozhovor s Christ vs. Warhol

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Miscellanous :: Rozhovory-
Prejdi na: