Slovakia Gothic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovPortálLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

 

 vyvoj goth subkultury

Goto down 
+13
Qx-Rh85
Eisblume
Black Cobra
Morty
Transilvania
Erewan
ViKtor
Gothic_17
sedatívum
sinner
Samael
Chloë Noir
oziris.dreaming
17 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
oziris.dreaming

oziris.dreaming


Male
Počet príspevkov : 66
Age : 34
Location : Slovakia
Registration date : 17.08.2008

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime13.09.08 22:19

Po pomerne rozsiahlich diskusiach nie len na tomto fore, co je a co nie je gothic ma napadlo, ze gothica sa samozrejme vyvija. Avsak to je jasne, mno zacalo ma zaujimat preco je to tak. Ked pustite starsie klipi The Cure dnesnym neogothicom, mozno by vam povedali ze tos gothicou nema nic.
Preco?
Ked sa clovek tak nejak pozrie na vyvoj hudobnej sceny v gothice...asi prve co ho napadne je to...ze tie veci dnes... su ... "viac temne". ja wem otrasny vyraz ale inak to newem povedat. Proste ludia dnes vyzaduju istu davku...hm...(vobec netusim ako to nazvat) . Proste musia mat pocit ze "su strasne dark".
Preco?
Návrat hore Goto down
http://arkanus.sk
Chloë Noir

Chloë Noir


Female
Počet príspevkov : 737
Age : 34
Location : Košice
Registration date : 05.08.2008

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime14.09.08 14:15

Lebo temné a záhadné veci ľudí priťahujú. Preto sa podľa mňa dnešní ívl a dárk ghotyci nechcú vzdať svojej predstavy, že gothica je o temnote. Tým by prestala byť taká zaujímavá a dárk.
Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
Samael




Male
Počet príspevkov : 78
Age : 34
Location : Bratislava
Registration date : 04.09.2008

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime14.09.08 15:46

Nezda sa mi ze bi nove veci boli viac "temne"...samozrejme ak sa nebavime o tych pseudo gothickich.....napr.ALL GONE DEAD to bola mlada kapelka a neboli vobec viac "temny" nez starsie veci....
Návrat hore Goto down
oziris.dreaming

oziris.dreaming


Male
Počet príspevkov : 66
Age : 34
Location : Slovakia
Registration date : 17.08.2008

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime15.09.08 14:26

tak prave som mal moznost vzhliadnut dvd s nazvom "Therion - Live Gothic. Och boze, preco.
Len tak na vykreslenie deja: hudba absoluuuuuutne mimo gothici. samozrejme na podiu vsade cierne svietniky, spevacka v gothickych satach, spevak v gothic kilte spievajuci za plotikom ktory vyzera ze ho prave niekde odrezali z oplotenia miestneho hyper-gothic cintorina. Samozrejme gothic-corpse paint nesmie chybat. Strasne ivl a dark a hlavne gothic No No No
Návrat hore Goto down
http://arkanus.sk
sinner

sinner


Male
Počet príspevkov : 88
Age : 97
Location : medzi nebom a peklom
Registration date : 06.08.2008

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime27.09.08 21:54

THERION - na nich mal vzdy niekto z kopca a v norsku ich napadla black metalova mafia im podla mna viac ide o prachy ako music ale nejdem ich tu nejak urazat oni maju v nazve gothic ale nemysleli nim styl hudby Shocked
Návrat hore Goto down
sedatívum

sedatívum


Female
Počet príspevkov : 286
Age : 31
Location : tam kde vlky davaju dobru noc...
Registration date : 10.08.2008

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime30.09.08 15:14

doba sa meni aj ludia sa menia.. co bolo kedysi out je teraz in - ako ste hovorili - dnes ludi viac berie to tajomno.. cim si temnejsi tym si tru pjur dark ivl gothyk temny Twisted Evil cela tato doba je nejaka divna.. tot moj nazor clown
Návrat hore Goto down
Chloë Noir

Chloë Noir


Female
Počet príspevkov : 737
Age : 34
Location : Košice
Registration date : 05.08.2008

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime01.10.08 9:11

S tým sa nedá než súhlasiť. Táto doba je skutočne dosť divná.
Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
Gothic_17

Gothic_17


Male
Počet príspevkov : 93
Age : 33
Location : Štúrovo
Registration date : 27.08.2008

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime01.10.08 20:16

Mozem iba potvrdit dnes si kazdý myslí ze čo je dark to je goth ale potom co s tymi co nepoznajú ani len základnu gothic subkultúru a navážaju sa do nás ze aj goth metal je goth toto fakt nieje košér... proste byt temný nestací ako inak to povedat...
A zacínam mat strach ze práve týchto ludí v dnesnej dobe pribúda a ak to bude takto pokracovat nezostane z tohoto jedinecného stýlu nic viac ako FAKE affraid
Návrat hore Goto down
ViKtor

ViKtor


Male
Počet príspevkov : 16
Age : 46
Location : hocikde
Registration date : 01.10.2008

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime01.10.08 21:31

gothic subkultura sa vyvyja ale co sa za celu dobu nezmenilo je hadka na temu co je jedina spravna gotika :D to tu bol a bude, patri to ku scene rovnako ako cierna farba... stare dobre:" I AM MORE GOTH THAN YOU!!!" :D nekonecne natahovanie kto je goth a kto iba pozeer... takze to uz vyzera tak ze naj true pure archetyp gotika je pateticky pozer, proste je tak neoddelitelne spaty so scenou ze nikto nemoze tvrdit ze to neni goth... asi by bolo dobre rozlisovat medzi gothic music a goth subkulturov ako takou...
typujem ze 80% goth klubov a akci je ovela viac gothelektro, EBM, dark wave, alebo potom dead rock, batcave, vsakovaky postpunk a podobne... alebo taky mason... jeho hudba neni gothic, ale je to najznamejsi goth na svete...

proste sa to vyvinulo...
podla mna je malo ktora subkultura tak pestra... a co to vsetko spaja? asi temnota, dekadencia, idividualizmus, temnota, absinth, upiry a temnota....
GOFFZ UNITED!!! :D
Návrat hore Goto down
Gothic_17

Gothic_17


Male
Počet príspevkov : 93
Age : 33
Location : Štúrovo
Registration date : 27.08.2008

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime01.10.08 22:53

Hezky co dodať...mno hádat sa s tebou nebudem bo vydno ze si vo fachu dlhsie ako hocikto z nás... Thumb Up
Návrat hore Goto down
Erewan

Erewan


Female
Počet príspevkov : 747
Age : 32
Location : Jaskyňa pLná Netopierow
Registration date : 16.08.2008

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime02.10.08 17:58

Viktor ma prawdu,suhlasim s nim,nie je to teraz uz LEN o hudbe...
tak ako sa ku HIP HOP scene (hahaaa,ja wiem,pribLbLy priklad) radi grafitti (ci jak sa to pise,newiem,az tak ma to zasa nezaujima ^^ ) a daLej brake dance ci ine ich hLuposti ako rap...,necem daLej rozpitwawat hip hop,lebo este im to nejako spotworim(a chytia si ma wonku a upaLia Razz ),aLe tak wypocula som si dost o nich od mojho bywaLeho spoLuziaka (co boL jeho obLubeny sposob zabijania ma :D )
a tiez naprikLad tie ich tricka po koLena o 4 cisLa wacsie a budik na retiazke,proste su to hopperi,nie je to uz Len hudba...podLa tej hudby sa cLowek "wywija", wyzera tak..je s nou spaty(nazormi i wyzorom) a to z neho robi osobnost ako taku...
hoc hopperi su podLa mna troska smiesni,no XD aLe nechat to tak :)
aLe je to tak so wsetkym...
musime uznat,ze wacsina z nas nepocuwa Len rownaku (aLebo podobnu) hudbu,aLe ma tiez podobne nazory na iste temy, podobne sa adekwatne k hudbe oblieka,a podobne...wed uz tuna rubrika "goth styLe" a prispewky w nom...proste mame toho spoLocne weLa, tiez naprikLad pozitiwny wztah k umeniu :)
tymto wsak nechcem powedat,ze uznawam dark truu pjur iiiiiiiwL goth,to nje :)
iba to,ze nemozeme wytycowat goth iba ako hudbu,w tejto dobe uz urcite nie...
† HOWGH † ...^^ tot moj skromny nazor ...
Návrat hore Goto down
http://www.himka.webka.sk
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime06.10.08 1:01

presne tak...vsetko sa meni... nic nieje ako kedysi.... ludia su stale blbsi...a ide to dole vodou...
Návrat hore Goto down
sedatívum

sedatívum


Female
Počet príspevkov : 286
Age : 31
Location : tam kde vlky davaju dobru noc...
Registration date : 10.08.2008

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime27.10.08 20:30

rozmýšľala som či ešte písať niečo k tomu, čo ste povedali.. zrejme už netreba viac dodávať ako svoj SÚHLAS s Victorom a ostatnými... doba sa mení aj ľudia sa menia... jedno ovplyvňuje druhé a jeadno s druhým súvisí. Idea
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime17.11.08 3:23

ja by som videl pruser v "gothic" metale... pruser je v tom ze si to kazdy trotel zle vysvetluje... ak sa mylim opravte ma ale gothic metal ma synonym gothic pre hladanie inspiracie v stredoveku a bla bla bla, kdezto ta "nasa gothic" ma nazov odvodeny od gothickeho romanu alias predchodcu hororu... a myslim ze toto vysvetluje hodne aj vyvoj v 90tych rokoch a prakticky az do teraz... do toho vojdu na scenu kdeake temnoty ako marilyn manson apodobne a vsetko je zrazu skrelsene...
akurat je dolezite zbytocne neskatulkovat, therion ma tiez skvelu hudbu, manson ma par tak isto narezov len proste je blbe ked to skatulkuju ludia ako goth len za temnu vizaz... no ale o tom potom pretoze tieto debaty aj tak nikam nevedu :)
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime26.01.09 18:16

asi tak
Návrat hore Goto down
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime30.01.09 20:27

To hej, hadky v ktorych maju všetci zučastneny viac- menej pravdu sa riešia blbo. Si môžme hovoriť že nema cenu to furt riešiť ale potom zase príde daky vsevediaci co nevie ci je a sme zase tam kde sme boli... Este ten "gothic" metal to komplikuje a pridava dalsich "true and pure" gothikov. A nemam pocit že by sa so chystalo zlepšiť. A na škatulkovanie hudby som sa vykašlal už davno. Som ešte nevidel skupinu o ktorej by sa nikto nehadal že patri inam ako ju niekto zaradil. Stiahnem hudbu a neriešim ako sa tomu hovori. Proste paci/nepaci system.
Návrat hore Goto down
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime31.01.09 19:30

Black Cobra tiez nemam ten pocit....
Návrat hore Goto down
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime31.01.09 19:35

a skatulkovanie ako skatulkovanie...zase je fajn ak ludia vedia co pocuvaju kde asi to patri potom nevznikaju problemy .... a je jasne ze kazdy pocuva co sa mu paci.... ak by sa mu nepacila je jasne ze ju nepocuva....
Návrat hore Goto down
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime09.02.09 18:52

To hej. Je dobre vedieť pomenovať čo počúvam ale ludia sa furt snažia byť "True&Pure" a pchaju veci tam kam nepatira. A to robý problémy. A vela skupín kombinuje rôzne žánre a to sa potom blbo rozdeluje. Môj výber hudby je trochu moc divne nakombený nato aby som sa mohol radiť k fanúšikom nejakého konkrétnho žánru. Tá moja zmes Gothic, Simphonic, Atmospheric, Goth inspired, Speed, Black ,Melodic, Doom, Opera, Folk, Power, Neoclasical metalu z "Goth" hudbou je na nejaké škatulkovanie príliš rozmanitá.
Návrat hore Goto down
sedatívum

sedatívum


Female
Počet príspevkov : 286
Age : 31
Location : tam kde vlky davaju dobru noc...
Registration date : 10.08.2008

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime09.02.09 23:32

Ja už to škatuľkovanie neriešim.. nech si je každý čo chce... možno to je len môj momentálny stav nálady, že mi je všetko jedno.. zaoberala som sa s tým dosť dlho a nevidím žiadny pokrok v riešení tohoto problému... Dead
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný




vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime08.03.09 23:11

nazov gothic je odvodeny od gothickeho romanu... odbornik sice nie som, ale na zaklade tohto si neviem predstavit, ze v casoch, ked sa gothic rock sformoval a prezival svoje zlate casy, ze v tejto dobe to bolo vylucne iba o hudbe... ved hudobnici predsa davaju do hudby svoj pohlad na svet, svoje pocity, nazory... a clovek si predsa len vybera hudbu podla toho ze mu to sedi nielen instrumentalne, ale aj podla toho, co mu ta hudba moze dat emocionalne, ideologicky... preto predpokladam, ze v tomto pripade bol inspiraciou a spolocnym zaujmom goticky roman, opravte ma ak sa mylim lol! ziaden hudobny zaner sa asi neda brat tak velmi zjednodusene... vzdy kraca ruka v ruke s tym, comu dnes hovorime subkultura... takze ja v podstate nerozlisujem medzi pojmami subkultura a hudba, pre mna to je jeden celok... a vyvoj je vzdy nevyhnutny
ako povedal oziris.dreaming, neogothicom napr The Cure uz nic nehovori... v tomto pripade si myslim, ze u nas chybala ta pociatocna generacia, v ktorej sa gothic rock rodil... cize u nas gothic nie je natolko zakoreneny ako napr v Britanii... tak sa moze lahko stat, ze kazdy pozer sa hned vydava za gothica a takmer nikto v tom nevidi problem... nemyslim, zeby v tom bola najaka tuzba po vacsej temnote a pod.... vyvoj u nas bol iba iny ako tomu bolo v rodisku gothic rocku... neviem ci vobec niekto z vas pochopi, ako som toto myslela
:D
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime09.03.09 2:17

u nas nastava aj lingvisticky problem - v britskej anglictine je gothic aj synonymum pre temny ci ponury - odtial pochadza povodny nazov hororovych pribehov ako goticke romany... analogiu na hudbu nasledn nikomu netreba vysvetlovat

ale co sa tej navaznosti subkultury na roman tyka - sama si povedala ze ta hudba si brala inspiraciu odtial, tym padom logicky povodny prvok slabne a zysuje sa vyznam kumulujuceho, obzvlast ak do seba zahrnul aj povodnu myslienku gotickeho romanu aka temnej literatury :) tolko na frak mojej logike :)


Naposledy upravil mortimer dňa 09.03.09 3:41, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : preklepy zase)
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Anonymný
Anonymný




vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime09.03.09 2:46

chvilku mi to trvalo kym som pochopila, co si tu nacrtol... moja logika je predsa len na horsej urovni... necakane, stalo sa a ja som pochopila lol!
logiku mas teda viac ako dobru... nemozem teda nesuhlasit a zasa som o poznanie bohatsia Idea
Návrat hore Goto down
Eisblume

Eisblume


Female
Počet príspevkov : 13
Age : 29
Location : Bratislava
Registration date : 31.07.2009

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime04.08.09 21:27

Dnes, ak má nejaká kapela temný image, hneď je gothic alebo emo. Ale prečo, keď ich hudba nemá s tým nič spoločné? Všetci už posudzujú kapely podľa vzhľadu. A časáky ako bravo na tom pekne zarábajú, čím zaujímavejší má kapela image, tým viac ľudí sa o ňu zaujíma. Je to nechutné, ale teenageri na takéto veci sadajú ako včely na kvety. Až neskôr si uvedomia, na čo vlastne vyhodili peniaze.
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime04.08.09 21:58

no samotna existencia slova bravo v tej vete odpovedala na celu otazku
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Sponsored content





vyvoj goth subkultury Empty
OdoslaťPredmet: Re: vyvoj goth subkultury   vyvoj goth subkultury I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
vyvoj goth subkultury
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Goth a cybergoth
» Goth Filozofia
» Emo vs. Goth
» i'm so goth...

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Gothic :: Gothic subkultúra-
Prejdi na: