Slovakia Gothic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovPortálLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

 

 Ftipné hlášky o gothic

Goto down 
+20
Dwa®f
Umbra
Shuleek
AloneSoul
Erewan
WalkingCorpse
MattFoxiss
silmarill
Veronika
without emotions
Black Cobra
LizzieBathory
Morty
Martin
Gothic_17
Transilvania
Dellanir
sedatívum
Goth_Konigin
Chloë Noir
24 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorSpráva
Chloë Noir

Chloë Noir


Female
Počet príspevkov : 737
Age : 34
Location : Košice
Registration date : 05.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime18.08.08 20:05

V dnešnej dobe existuje nespočet stránok a blogov o gothic. A hoci takmer na väčšine je stále ten istý článok, nájdu sa aj také, kde si majitelia píšú články sami. Klobúk dolu, snaha sa cení, ale...v mnohých takýchto článkoch sa nájdu ešte väčšie šplechy.
Určite ste sa s tým stretli.
Tak čo takto podeliť sa s nami o hlášky, na ktoré ste narazili?

P.S: Áno, to f v titulku je naschvál..nie som zase až taká blbá :D
Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
Chloë Noir

Chloë Noir


Female
Počet príspevkov : 737
Age : 34
Location : Košice
Registration date : 05.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime18.08.08 20:17

No..tak niečo na začiatok


-Mám hrozne rada Gothic hudbu a to najviac asi skupiny EVANESCENCE, WITHIN TEMPTATION A NIGHTWISH

-ja by som obcas nechcela byt goth,stale mat depky a bat sa,byt smutna a nenavidiet.lenze to nejde.narodila som sa s gothic povahou a tu nezmenim.aj ked by som chcela,coz vecsinou nechcem.gothic nieje ani tak styl ako povaha.stylu sa zbavite,ale povahy nie.

- krem toho ludia,aby som vsetko uviedla na spravnu mieru,emo sa nerezu,to my gothic sa rezeme,

- gothic může být i člověk který o této kultuře vůbec nic neví, má to prostě v hlavě.

-. Chci zde skusit trochu charakterizovat gotickou kulturu téhle doby...čili nebudu psát o středověku a o dobách minulích

-Být Gothic... člověk tom musí mít v sobě už od doby co se poprvé nadechl

- Lidé, kteří vyznávají tento styl života většinou nemají rádi příliš velký žár slunce

- Mnohdy o sobě dokonce tvrdí, že mají něco společného s upíry, vlkodlaky a podobnými tvory nebo, že jimi dokonce jsou.

- Mohou objevovat známky schizofrenie

- Mezi zájmy a koníčky těchto lidí také může patřit například zájem o satanismus, okultismus, čarodějnictví a magii a to jak teoretický, tak i praktický. Mnohdy se objevují i sebevražedné sklony a nebo sebepoškozování.

- Tvrdí se, že tyto lidi spojuje zájem o stejnou hudbu. - Není to pravd a každý poslouchá něco jiného

- Jsem tedy nejspíše Goth už od přírody, neboli od narození

- To co jiným lidem přijde nechutné a morbidní,pro nás je umění, to je Gothic Art.

- Gothik můžete si klidně chodit v růžových šatičkách s kytičkama pokud chcete.

- Spousta z nás má potom sklony ubližovat si,nebo se dokonce pokoušet o sebevraždu.

- gothic je víc satanistický než emo




Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
Goth_Konigin

Goth_Konigin


Female
Počet príspevkov : 210
Age : 30
Location : Košice
Registration date : 06.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime18.08.08 20:41

Keby som mala jeden z týchto výrokov vyhlásiť za best, bolo by ťažké rozhodnúť :D Niečo tak absurdné sa často nevidí :D
Návrat hore Goto down
sedatívum

sedatívum


Female
Počet príspevkov : 286
Age : 31
Location : tam kde vlky davaju dobru noc...
Registration date : 10.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime19.08.08 12:02

haluz toť lol! je ich tam aj zopár podobne ladených... a ako povedala Goth_Konigin tak by bolo ťažké vybrať the best of... pirat
Návrat hore Goto down
Chloë Noir

Chloë Noir


Female
Počet príspevkov : 737
Age : 34
Location : Košice
Registration date : 05.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime19.08.08 23:04

No..dnes som bola na nete len krátko, ale predsa som na niečo natrafila. Ale..skutočne sa to všetko nejak opakuje :D Čo už..

- Podle mě,je gothic něco,s čím se musíš narodit..něco jako dar..ne,gothikem se prostě jen tak z ničeho nic nestaneš...je blbost kopírovat gothiku,když se jako gothik necítíš.Gothika je prostě v duši člověka.Můžeš si třeba propíchat celé tělo piercingem,můžeš se potetovat od hlavy k patě,obarvit si vlasy na černo a líčit se černě,ale stejně gothikem nebudeš,protože tvoje duše není "gothic".

- Jmenuju se Libby , když mi bylo 12 začala sem milovat Gothicu ! Gothic obrázky , styl , názory , image... A tak se ze mně pomalu začala stávat Gothuc girl !
Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
Dellanir

Dellanir


Female
Počet príspevkov : 78
Age : 30
Location : južné Slovensko
Registration date : 22.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime24.08.08 19:30

citácia :
A tak se ze mně pomalu začala stávat Gothuc girl !
ale veď gotikom sa človek rodí,toto bola pozérka :D
Návrat hore Goto down
Chloë Noir

Chloë Noir


Female
Počet príspevkov : 737
Age : 34
Location : Košice
Registration date : 05.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime29.08.08 1:01

- Vyznavače Gothics nespojuje jednotný hudební styl
Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
Chloë Noir

Chloë Noir


Female
Počet príspevkov : 737
Age : 34
Location : Košice
Registration date : 05.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime29.08.08 1:03

A, stará dobrá klasika:
- goth je od slova duch
Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
Chloë Noir

Chloë Noir


Female
Počet príspevkov : 737
Age : 34
Location : Košice
Registration date : 05.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime29.08.08 1:25

Okej..mala som to hodiť naraz ja viem :D

-poslouchaj taky gothickou hudbu např (evanescence,Marilin Manson,KoRn).. nebo metal ..deatd metal
(Wow..Korn..tak toto vidím prvýkrát :D )

- trpí depresemi, které jsou často vyvolány i pouhými maličkostmi
(ako...depky, to ešte sem tam uznám..ale kvôli maličkostiam? silent )
Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
Dellanir

Dellanir


Female
Počet príspevkov : 78
Age : 30
Location : južné Slovensko
Registration date : 22.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime29.08.08 21:13

ja som už aj videla že : "odvodené od slova goth-duch", akože duch sa po anglicky povie "goth" pekne :D
Návrat hore Goto down
Chloë Noir

Chloë Noir


Female
Počet príspevkov : 737
Age : 34
Location : Košice
Registration date : 05.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime06.09.08 0:20

Nemohla som si pomôcť a musím to sem dať celé. Keď som to začala čítať..tá prvá veta..už už som čakal, že zo seba ďalší človek vypotí niečo inteligentné a ona tam zapotí toto...no tak tá hudba a ten sloh...to ma ako dorazilo :D

Ahoj,
podle mě Gothika je hodně o hudbě... Ale ne takové, jako třeba Evanescence, nebo Nightwish,(to má ke skutečné Gothice hodně daleko, stejně jako většina těch dětských obrázků ze všech rádoby Gothic blogů) nýbrž varhanní. Alespoň já to tak cítím... Z klasiky třeba Bach, Pachelbel, Mozart, Beethoven...atd ( zahrané i více narychlo), ale i jiné, novodobé skladby či skupiny, kde hlavními nástroji jsou varhany. Ale samozřejmě taky záleží na tom, jaká je to skladba a jak je zahraná, protože ne vše musí být nutně "Gothické", což pozná zas jen ten, kdo je Goth, jestli ta hudba v sobě má něco temného, nebo ne...
Gothika u mě je prostě spojení varhanní hudby s romantistiským (ne romantickým) myšlením a vnímáním vnitřního světa. Jinak taky poslouchám i jiné věci, třeba miluju skupinu Aeternitas...
Co se týče oblečení, tak na to mám asi jiný názor než většina lidí na internetu, protože podle mě prostě ke Gothice patří. Lidi, kteří Gothiku v sobě cítí, tak se potřebují tak i oblékat... Jak se "zabalí" do své černé, která je jejich vnitřní součástí, tak se cítí chránění před okolním světem. Černá patří do jejich vesmíru a proto se do něj alespoň obléknou, když v něm nemohou fyzicky být (Znám sama od sebe). Co se týče stylu, tak je to stejné... Nejde jen o barvu, ale i ostřih, ve kterém se cítí jakoby "doma" (nevím jak lépe to popsat). Je to prostě svět uvnitř každého člověka, který toto všechno ovlivnuje. Gothika už svým samotným názvem dává tušit to, že svět lidí, kteří jsou Goth je ve většině složen z Gotického slohu, který se posléze promítá i do jejich umění (např. gotické chrámy, budovy, příroda, všechno... Celý jejich vnitřní svět je ovlivněn Gotickým slohem, jen více extrémním) Jestli to pojmenují hned od mala, nebo až později (když se dozví, že se tento jejich svět jenuje Gothic) je fuk. Samozřejmě člověk, co se jen do něčeho takového oblékne a uvnitř Goth není, tak to z něj Gotha neudělá... Tím chci ale jen říct, že lidi, co jsou Goth, se tak oblékat chtějí a vlastně i musí, aby byli úplně ve shodě se svým JÁ... A pokud někdo na internetu píše, že Gothika o tom není, tak jí nezná a neprožívá... Člověk, co je vnitřně silný a dokáže to kvůli okolí potlačit, pak ho obdivuji, ale jsem si jistá, že každý, kdo je v srdci a duši Goth touží po tom, aby se tak obléci mohl, protože je to součástí světa, ve kterém nemůže být a který si alespoň přenese z části na sebe a zabalí se do něj, ochráněn před světem ve kterém žít musí (nědělá to kvůli lidem, ale hlavně kvůli sobě a v tom je rozdíl mezi pozérem a Gothem) Možná je to i určitý druh naivity, nevím, ale pomáhá to. Já když byla malá, tak jsem se alespon obmotávala různými dekami a snila o tom, jaké by to bylo, kdyby to byly nějaké dlouhé černé šaty a já zakletá princezna, která zapomněla na své království a prince a musela žít navždy zde a on jako duch vedle mě, se kterým se již nikdy nesetkám... Smutné, ale krásné... (Takových všeljakých představ jsem měla strašně moc)...
Sebepoškozování ke Gothice taky nepatří, protože podle mě každý Goth je natolik citlivý a vnímavý člověk (více naž ostatní), že nedokáže ublížit sobě, ani jiným... Je to prostě tak... Gothika je o vnímání a citlivosti... Goth má svůj svět ve kterém žije a někdy je to dosti těžké... Proto to oblečení, umělecké vybíjení, myšlení..atd.. Gothici jsou prostě jiní a jejich život je těžší, než u většiny lidí, protože myslí jinak a tím se jim otvírá spousty témat, které jiní lidé tolik neřeší, nebo je nevnímají vůbec... je to svým způsobem i určitá anarchie vůči světu (spíše vnitřní) a ponoření se více do světa filozofie (smysl života, smrt, náboženství, Ufo, magie aj.)... Zatímco normální lidi žijí více v tomto světě, tak Goth žije více ve svém, temném světě, který je jen jeho a možná i z toho vznikají ty proslulé deprese, které čas od času vyplují na povrch, protože svět Gotha je jinde...
(ale snad mě za tyto názory nikdo nepřetrhne, soudím tak jen sama podle sebe a vlastního vnímání Gothiky)

Gabriella

Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
Chloë Noir

Chloë Noir


Female
Počet príspevkov : 737
Age : 34
Location : Košice
Registration date : 05.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime06.09.08 0:27

A toto tiež stojí za to. Špeciálne ten zoznam "gothickej" hudby.
Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
Dellanir

Dellanir


Female
Počet príspevkov : 78
Age : 30
Location : južné Slovensko
Registration date : 22.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime06.09.08 20:20

citácia :
a ponoření se více do světa filozofie (smysl života, smrt, náboženství, Ufo, magie aj.)...
hmm nevedela som že aj UFO patrí do gothiky :D
a tie kapely....Slipknot je fakt dobrá gothická hudba Laughing
Návrat hore Goto down
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime09.10.08 22:28

ojojoj ta hudba :DDDD Bach,Pachelbel-to ani neviem co je :D,Moozart,Beethowen...paaaana tak to teda hej :D a gothika je o citlivosti? :DDDD ooo :D ved to zalezi na kazdom cloveku aky je ci je goth ci e e moze byt a nemusi byt citlivy paaaana...no dievca to ma troxa popletene troxa viac :DDD
Návrat hore Goto down
Gothic_17

Gothic_17


Male
Počet príspevkov : 93
Age : 33
Location : Štúrovo
Registration date : 27.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime02.11.08 22:13

Neuveríte čo som dneska počul od jednej naivnej osoby čo bola v Anglicku pokupila pár krížikov a doplnkov a hrá sa to na gothičku akoze skoro som sa ušúlal ked som to začul
tak nech sa páči : že, ale veď gothic je to isté ako emo ... lol!
to dievča my zasadilo smrtelný úder fakt ma skoro od smiechu roztrhlo...
Návrat hore Goto down
Dellanir

Dellanir


Female
Počet príspevkov : 78
Age : 30
Location : južné Slovensko
Registration date : 22.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime03.11.08 21:58

to isté Shocked heh no "skoro" Laughing
Návrat hore Goto down
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime03.11.08 22:25

ax tak toto je uz sila veru.....
Návrat hore Goto down
Martin

Martin


Male
Počet príspevkov : 169
Age : 32
Location : Somwhere between heaven and hell
Registration date : 18.09.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime03.11.08 22:41

No hej ale tak mnoho prvkov ktorí takzvaný emáci používajú sú prebrané z gothic čo ma niekedy naozaj štve.
Návrat hore Goto down
Chloë Noir

Chloë Noir


Female
Počet príspevkov : 737
Age : 34
Location : Košice
Registration date : 05.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime05.12.08 17:29

Neviem či to tu už je, ale asi nie. :

Gothic?Miluju!!Jak říkáte ze začátku strach ale pozdějí boží.. s žiletkou sme kamošky.... a uleví se mi
Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
Chloë Noir

Chloë Noir


Female
Počet príspevkov : 737
Age : 34
Location : Košice
Registration date : 05.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime05.12.08 18:58


Jakou hudbu poslouchají gothic?No gothic metal. Nebo také symphonic metal. =D

Myslím, že za gotickou hudbu se dá považovat všechno, co zní jako gotická hudba! Což je podle mě taky Evanescence!

Myslím, že gothicem se člověk nestává, gothicem se člověk rodí.

Ghotika mě oslovila asi před třemi měsíci, ale stejně se toho moc nezměnilo, protože jsem jaká jsem a vždycky jsem asi byla trochu ghotic.

Gotici mají rádi temno, smrt, sebepoškozování, žiletky a ghotic metal a někteří říkají, že to jsou anděle smrti.

Název ghotic pochází z anglického ghost, což v překladu znamená duch.

Ghotici však nejsou pouze puberťáci, ale ghotici jsou dospělí lidé i starší... například důchodci, nepoznáte to u nich tak jako u těch lidi mladšího věku.

Asi před rokem jsem se zamilovala do černý barvy a asi se ze mě stala aspoň polo ghotička.

Jsem odvykající se Ghotička,ale já se nesměju vlastně vůbec,takže i když dávám smějící se smajlíky,tak se nesměju.

Zdroj: http://blackplanet.blog.cz/
Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
Dellanir

Dellanir


Female
Počet príspevkov : 78
Age : 30
Location : južné Slovensko
Registration date : 22.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime06.12.08 0:37

to s tými dôchodcami bolo bohovské :D a to je úplne bežné,aj ja si myslím že som anjel smrti Laughing
Návrat hore Goto down
Chloë Noir

Chloë Noir


Female
Počet príspevkov : 737
Age : 34
Location : Košice
Registration date : 05.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime26.12.08 23:27

Na toto som natrafila na blogu Evangelisty...toto je viac do plaču než do smiechu ale predsa:

"Jezis to je fakt nadherny miluju gotickej styl!!! jen tak dal je to psycho ale hodne lidi to ma rado az budu mit vlastni byt tak budu mit zde postrikany krvi juuuu to bude nadhera"
Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
Chloë Noir

Chloë Noir


Female
Počet príspevkov : 737
Age : 34
Location : Košice
Registration date : 05.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime26.12.08 23:28

Poznámka: Evangelista to nepísala pravdaže :D Len to mala na blogu ako hmm.."zaujimavosť" z ívl blogísku
Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime27.12.08 1:21

*gasp*
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Chloë Noir

Chloë Noir


Female
Počet príspevkov : 737
Age : 34
Location : Košice
Registration date : 05.08.2008

Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime30.12.08 19:25

Tak toto ma zabilo včera:

[112] Niki, 28.12.2006 13:58

Já sem Ghotic byla..ale už ani nechci..ležela sem jednou v nemocnici..to mi stačila...fakt že jo,....nedoporučuju to nosit dyž nejste Ghotic..pak se nim stanete..znám..i malou léčbu jak to vyléčit..a nosit dál tento hit..ale jen určitou dobu..steli dýl nežli rok Ghotic..pomoci se už nedá..bud se zabijete..nebo vydržíte pár..let..ale žadný pubertácký Ghotic..se nedožil 25let..jenom staří lidé..kteří stim začali po 25 můžou se dožít..a nemusej..není to vědecky..dokázáno..je mi 12..a tímto..se zabývám..jak lidem pomoci..se nezabíjet..a neuzavírat se do svého prostředí..sme smojí kámoškou..vložili všechny našetřený prachy..kdo chce pomoci napište na 001zabicka001@seznam.cz
Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
Sponsored content





Ftipné hlášky o gothic Empty
OdoslaťPredmet: Re: Ftipné hlášky o gothic   Ftipné hlášky o gothic I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Ftipné hlášky o gothic
Návrat hore 
Strana 1 z 6Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» alchemy gothic
» Gothic kreatury
» Gothic Richmond
» google gothic

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Miscellanous :: Trochu humoru-
Prejdi na: