DomovFAQPortálHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

Share | 

Preco som tu?

Goto down 
Choď na stránku : 1, 2, 3, 4  Next
AutorSpráva
oziris.dreaming

Male
Počet príspevkov : 66
Registration date : 17.08.2008

OdoslaťPredmet: Preco som tu?   17.08.08 18:35

Tak vychadzam z predpokladu ze ste tu kvoli tomu ze mate spolocne s gothickou (sub)kulturou, konkretne ze s nou simpatizujete a radite sa k nej (aspon ciastocne...asi). Tak moja otazka znie... preco vas gothica oslovuje ? cize.. Preco ste (som) tu?
Návrat hore Goto down
http://arkanus.sk
oziris.dreaming

Male

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   19.08.08 11:55

tak ok vy lemry, nexcete mi odpovedat na moje otazky co? mno dobre tak si odpoviem sam, snad vas to inspiruje :suspect:

takze... gothica ma zaujima hlavne z niekolkych aspektov:
1.) music!!! krasna, strhujuca, hlbava, inteligentna, precitena, zmysluplna, vasniva

2.) citenie/vnimanie/myslenie - tu mi mozno budu niektori z vas odporovat ale ja si myslim ze pre gothicku subkulturu (nemam rad to slovo) je specificky isty druh myslenia. nebudem to konkretizovat lebo je to dost individualne, ale predsa...iste prvy...su...podobne

3.) nexut/odpor k spolocnosti - toto ma celkom trapi, ale je to tak...mam akysi druh odporu k spolocnosti/mainstreamu(-nemyslim tento pojem ako specifikaciu isteho modneho/hudobneho stylu). spolocnost vnimam ako povrchnu, materialisticku, uzkoprsu a s nie prilis otvorenym myslenim .... snad sa mylim

4.) gothic style ... wear, look and everything about it

5.) art - malby (i ked priznam sa ze nie vsetky), basne, proza, filmy a samozreje hudba...

tak to su asi tie najhlavnejsie dovody ktore ma "viazu" ku gothice...

vazne dufam ze sem napise aj niekto iny okrem mna :suspect:
Návrat hore Goto down
sedatívum

Female
Počet príspevkov : 286
Registration date : 10.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   19.08.08 13:37

rozhodla som sa prispieť svojím skromným názorom...

1. hudba - ma zaujala hneď ako som ju po prvý krát počula, jej nadčasovosť, búranie predsudkov prihlúplej spoločnosti, žiadna cenzúra, zmysluplnné texty ( nie ako vo väčšine druhov music), atmosféra tam sa vyskytujúca a navodzujúca pocit chvíľkovej extázy ( tatko vímam gothickú hudbu ja...)

2. do spološnosti, teda aj na miesta kde je veľa ľudí až tak často nechodím...iba ak je treba niečo dôležité vybaviť, poprípade ísť sa zabaviť s priateľmi do mesta... nemám rada predsudky a ľudí ktorí majú tendenciu odsúdiť iných iba podľa toho ako vyzerajú...veľa ľudí vie ako vyzeráte ale koľko z nich vie kto v skutočnosti kto naozaj ste? - touto vetou nechcem povedať, že sa snažím všetkých presvedčiť o tom, aká som...ale nenechám na seba hádzať blato. K tej nechuti k spoločnosti by som ešte chcela dodať - nemám rada spôsob života že zarobiť prachy a potom ich ísť minúť do obchodného domu na "jedno tričko vo všetkých farbách"... materialisti I HATE YOU...

3. tak ako si aj ty spomínal - spôsob vnímania a cítenia...síce má každý človek iný charakter, inú osobnosť, ajtak je to to čo okrem GOTHIC MUSIC, popríp. módy, literatúry,umenia - maľby a kresby, kinematografie... spája goth. people

4. stále beriem túto subkultúru ako " protest voči farbami hýriacej disko mládeži" ajkeď to už teraz nieje tak docela " disko mládež" ... stále je v tejto vete veľa pravdy.Beriem gothic módu ako spôsob vyjadrenia svojej identity - "ukázať" kto som. (Pri obliekaní, malovaní, doplnkoch... nesmie chýbať kreativita, odvaha a hlavne zábava tongue) Ja osobne na každodenné nosenie (škola) používam kúsky menej odvážne - čiže žiadne podväzky... iba ak idem von s priateľmi, tak sa nezaškodí nahodiť - vyšperkovať queen
či už ako som spomínala líčenie, šaty, výroba doplnkov...

5. prispela som svojou kvapkou v mori...myslím že to je asi všetko čo som chcela povedať...nech žije WGT !!! Punk
Návrat hore Goto down
sinner

Male
Počet príspevkov : 88
Registration date : 06.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   19.08.08 19:04

Som tu lebo je tu CLOE a Goth_Konigin :D

Som tu lebo pocuvam GOTHIC atd tak ako vy.

Je toto jedine miesto kde sa dozviem nieco nove a su tu ludia co mi vyhovuju a nie som trnom v oku za svoje oblecenie a nazory ,aj ked par ludi ma vie poriadne vytocit ked sem pridu a su ako bedna gitu a nenechaju si nic vysvetlit a melu len svoje jocolor
Návrat hore Goto down
oziris.dreaming

Male

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   20.08.08 13:08

sinner: mno ak xodis po meste tak ako si na avatare tak respekt Wink

sedatívum: "nemám rada spôsob života..." - a smiem sa spytat aky sposob zivota presadzujes ty? myslim take... hlbsie nazory/zasady (myslim ze to nebude offtopic...prilezitost hladat analogiu v mysleni roznyx "goth" teepkov :) )
Návrat hore Goto down
sedatívum

Female

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   20.08.08 19:25

oziris.dreaming:
Tá vyššie spomenutá veta v úvodzovkách bola myslená na ľudí zaťažených iba na materiálne veci, neuznávajúcich žiadne hlbšie hodnoty, iteligenčné výlevy by sa od nich iste čakať nedali... spôsob života aký presadzujem ja...som do istej miery introvertný človek, takže to čo teraz napíšem je len môj osobný pohľad na "vec"... niekedy ak nemám náladu nikoho vidieť, proste sa zoberiem a odídem...inokedy mám chuť sa ísť zabávať a poriadne sa uvoľniť.Myslím, že to človek občas potrebuje. Nemám na každý prst 10 "priateľov". Má to čo dočinenia aj s tým že ťažšie dôverujem ľuďom a dobre sa cítim iba medzi svojimi.Riadim sa heslom: Každý nech si robí čo chce, no do takej miery, nech neubližuje iným ľuďom... A ľuďom zásadne neverím, pokiaľ si ich nepreverím...Snáď to nieje až také nepochopiteľné What a Face i keď ísť sa zabaviť a odviazať človeku dobre padne..no nie sa pri tom opiť do nemoty.Preferujem stiredmejší spôsob života - nemyslím tým teraz zapadnúť perfektne do davu ľudí akože ja som tá/ten naj naj na svete a všetci ostatní ste nič! Nafúkaných a povýšeneckých ľudí némám v oblube a hneď im poviem čo si myslím...v tomto som dosť priamy človek a keď si niekto začne dovolovať nenechám sa zastrašiť pirat ... Aj keby som mala sama stáť proti väčšine (čo sa aj často stáva)...vždy sa snažím zistiť kde je pravda a vyriešiť to... Myslím že znovu odbáčam od "preferovaného spôsobu života" do "témy" - Moja povaha a charakter. Laugh Dnes sa mi akosi nedarí udržať a skompletizovať myšlienky na jednu oblasť...možno som niečo zabudla, tak keby dačo spýtaj sa konkrétnejšie ak ti táto odpoveď nestačí. tongue Wink dd
Návrat hore Goto down
sinner

Male
Počet príspevkov : 88
Registration date : 06.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   21.08.08 18:59

oziris.dreaming napísal:
sinner: mno ak xodis po meste tak ako si na avatare tak respekt Wink

sedatívum: "nemám rada spôsob života..." - a smiem sa spytat aky sposob zivota presadzujes ty? myslim take... hlbsie nazory/zasady (myslim ze to nebude offtopic...prilezitost hladat analogiu v mysleni roznyx "goth" teepkov :) )

uz nemam ciro ,ale mam svoj style nemusim chodit ako goth vystrihnuty z katalogu ,
na avatare -je Wez z filmu MAD MAX ak ti to nieco hovori .
ja si nepotrebujem budovat respekt a respekt ako slovo nenavidim preto som aky som . Punk
Návrat hore Goto down
Transilvania

Female
Počet príspevkov : 433
Registration date : 11.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   08.09.08 19:48

takze....som tu hlavne koli chloe ale aj niektorym ostatnym...rada ix citam aj ix nazory atd.ste mi tu ludia blizky;) a velmi sa mi paci tato stranka chloe ma u mna velky obdiv.....nebyt jej ktovie ci by takato nejaka stranka vobec vznikla... tie vsetky "veci" co su tu pisane su mojmu srdcu velmi blizke....rovnako aj goth hudba... aj ked som vyrastala da sa povedat na skoro kazdom style hudby... ale ostatne tie stly na ktoryx som vyrastala este velmi davno ma nijako neoslovovali no ale ako dieta som nevedela aj o tejto hudbe nemala som ani od koho kedze vsetci ludia okolo mna nieco take nepocuvali... no neskor som zacala pocuvat metal a ten mi bol blizsi nez ostatne styly hudby... no opat neskor som si vypocula aj goth hudbu a ta je mi rovnako blizka... ale samozrejme ze goth hudbu a metal hudbu nespajam do kopy... ved kazdy z vas vie ze nic spolocne nemaju...ale aj doteraz metalova hudba vo mne ostala je to krasna hudba rovnako ako aj goth hudba teda aspon podla mna...to mi vravi moje vnutro tak to citim :) takze v skratke asi pre to som tu... :)
Návrat hore Goto down
Samael

Male
Počet príspevkov : 78
Registration date : 04.09.2008

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   11.09.08 16:34

Som tusamozrejme hlavne kvoli tomu ze som fanusik goth rocku,death rocku atd.....a tiez lebo velmi rad pokecam z ludmi co vedia co ja naozajstna goth hudba......
Návrat hore Goto down
Chloë Noir

Female
Počet príspevkov : 737
Registration date : 05.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   12.09.08 18:08

No, ja som tu preto, lebo bez admina to jednoducho nejde :D
A tiež som tu preto, lebo sa snažím aspoň týmto spôsobom nájisť a dať dokopy skupinku ľudí, ktorí o tom niečo vedia. A som rada, že som tu, a že ste tu aj vy, aspoň viem, že nie som blázon (len kopírka) a že existujú ľudia, ktorí zdieľajú môj názor, alebo je ich názor aspoň podobný.
No ale pravdaže som tu preto, lebo tento štýl mi je blízky a preto lebo milujem goth hudbu.
Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
sedatívum

Female

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   12.09.08 23:11

proste všetci sme tu preto lebo sympatizujeme s gothic. subkultúrou, páči sa nám tento štýl umenia ( - mysliac tým že tam patrí hlavne to hudobné) clown
Návrat hore Goto down
oziris.dreaming

Male

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   13.09.08 14:32

sedativum:mno jo ale preco je to tak? :)
Návrat hore Goto down
sedatívum

Female

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   27.10.08 20:32

oziris.dreaming: lebo nás to spája :D
Návrat hore Goto down
oziris.dreaming

Male

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   27.10.08 21:05

ne, ja som myslel preco nas to pritahuje
Návrat hore Goto down
sedatívum

Female

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   28.10.08 13:13

najprv si daj tú otázku ty sám... Prečo si sa "našiel" v gothic. subkultúre? Stalo sa ti to po "nejakej" udalosti alebo si na ňu len náhodne natrafil? Myslím, že s nami ostatnými to bude podobne clown
Návrat hore Goto down
oziris.dreaming

Male

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   28.10.08 16:02

no schvalne ako to bolo s tebou?
Návrat hore Goto down
sedatívum

Female

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   28.10.08 22:48

myslím, že každý si prešiel obdobím, keď sa iba spoznával s gothic. subkultúru a postupne sa oboznamoval so všetkými maličkosťami s ňou súvisiacimi... ja niesom z tých, ktorím stačia polopravdy. Moje prvé stretnutie bolo s módnou stránkou, v dnešnej dobe už nie len hudobnej subkultúry. Neskôr som spoznávala aj hudbu a interesantné umenie, - tj. malby, literatúru.V neposlednom rade ľudí s podobným záujmom. Samozrejme navštevovanie gothic parties... - nieje ich síce veľa, ale som vďačná aj za tých pár. Najbližšie by mala byť Gothic party Brno - začiatkom roku 2009, a cez leto sa chystám na Castle Party...

("dúfam,že to vyznelo pozérsky") Laugh Laugh
Návrat hore Goto down
oziris.dreaming

Male

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   28.10.08 23:14

snad sa na castleparty stretneme
Návrat hore Goto down
sedatívum

Female

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   28.10.08 23:41

Dúfam, že sa ta CP konečne podarí. :) Len treba zohnať ľudí, aj keď pripúšťam možnosť že by som išla aj sama... no predsa len je lepšie ísť s niekým... clown
Návrat hore Goto down
Erewan

Female
Počet príspevkov : 747
Registration date : 16.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   12.11.08 19:47

to bude teraz "out of topic"
ja napisem preco tu nie som,akosi sa mi nedari najst rubriku osprawedLneni nepritomnosti..wydychLa som si,ze som zatiaL neboLa wyhodena a osprawedLnujem sa wsetkym,ktorym som TAAAK WELMI CHYBALA (Wink iste wsetkym XD ) za swoju nepritomnost...aLe skola je skoLa...wiac snad netreba dodat,budem sa snazit poLepsit Wink
a byt menej namysLena ^_^
Návrat hore Goto down
http://www.himka.webka.sk
Morty

Male
Počet príspevkov : 1869
Registration date : 16.11.2008

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   16.11.08 19:49

ja preferujem mat vo svojom okoli ludi mne podobnych... takze vam davam prednost pred hiphopermi, dava to logiku, nie? :)
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Transilvania

Female
Počet príspevkov : 433
Registration date : 11.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   25.01.09 19:35

samozrejme je to logicke a samozrejme :)
Návrat hore Goto down
Veronika

Female
Počet príspevkov : 333
Registration date : 18.01.2009

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   26.01.09 17:09

No asi ani netreba spominat ..PRECO.. sak sa asi zhodneme vo vecsine vsetci
Návrat hore Goto down
Martin

Male
Počet príspevkov : 169
Registration date : 18.09.2008

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   26.01.09 17:22

Podľa mňa je toto úplne o ničom otázka-Prečo som tu?.Ludia stále hladajú význam života a hento toto riešia,prečo sa narodili takí a takí podľa mňa to nemá význam moja odpoveď na túto otázku je jednoduchá keby som nemusel radšej by som tu nebol a vybavené.
Návrat hore Goto down
asad

Male
Počet príspevkov : 22
Registration date : 09.01.2009

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   26.01.09 18:13

sedatívum napísal:
Dúfam, že sa ta CP konečne podarí. :) Len treba zohnať ľudí, aj keď pripúšťam možnosť že by som išla aj sama... no predsa len je lepšie ísť s niekým... clown

Zohnat ludi ? Tak to je ten najmensi problem Wink
Myslim, ze aj tento rok ich dost pojde.
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Preco som tu?   

Návrat hore Goto down

Preco som tu?
Návrat hore 
Strana 1 z 4Choď na stránku : 1, 2, 3, 4  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Gothic :: Gothic subkultúra-
Prejdi na: