DomovFAQPortálHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

Share | 

Co prave citate?

Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorSpráva
Dwa®f

Male
Počet príspevkov : 703
Registration date : 25.12.2009

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   16.04.10 19:17

Blizim sa ku koncu romanu Zabijak od Emila Zolu.
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/dwarfik
Charlotte

Female
Počet príspevkov : 37
Registration date : 11.04.2010

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   16.04.10 22:02

"Vlakovú knižku" (Akože keď idem do a zo školy :D ) mám Jenny Nowak - Pozdný host
a takú "poriadnu"(na čítanie do lesa a pod) mám Regresy od Moodyho :)
Návrat hore Goto down
BlackNettle

Female
Počet príspevkov : 14
Registration date : 22.01.2010

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   18.04.10 17:55

Jostein Gaarder - Sofiin svet :), nádherná zožltnutá knižka o dejinách filozofie...
Návrat hore Goto down
TOSO

Male
Počet príspevkov : 20
Registration date : 18.07.2009

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   21.04.10 14:55

nedavno som docital knihu DIVKY KTERY MILOVAL od Jonathana Nasawa (nenormalne dobre to bolo aspon teda mne sa to velmi pacilo)

a vcera som docital UPIRSKE DENNIKY (jednotka v pohode, dvojka trochu prekvapila na konci, trojka bola jednoznacne najlepsia, stvorka velmi ma zklamalo ako to ukonicli.)

najblizsie sa chystam citat bud SKOLU NOCI alebo tretiu cast serie knih PRAVA KRV podla ktorych bol urobeny aj serial
Návrat hore Goto down
Dwa®f

Male
Počet príspevkov : 703
Registration date : 25.12.2009

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   21.04.10 18:47

Takze som sa prave dostal na Alfonsa Muchu od jeho syna Jirihi Muchu.
Návrat hore Goto down
http://www.myspace.com/dwarfik
Dellanir

Female
Počet príspevkov : 78
Registration date : 22.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   21.04.10 21:41

Hlavu XXII od Josepha Hellera :)
Návrat hore Goto down
bebe

Female
Počet príspevkov : 387
Registration date : 25.09.2008

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   21.04.10 22:17

Neviditelny od Ralpha Ellisona
Návrat hore Goto down
Erewan

Female
Počet príspevkov : 747
Registration date : 16.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   21.04.10 22:59

kazdy nech si cita knihy,ake chce...vacsina sa mi tu zda inteLigentna..
aLe dnesne "upirske" knihy,...aaaaaa :D no nekomentujem daLej,iste chapete Razz

ja sa chystam na Catcher In The Rye (kto chyta v zite)...povinne citanie v angLictine,mam na to tyzden a uz sa tesim,ako sa budem nudit XD
Návrat hore Goto down
http://www.himka.webka.sk
Shuleek

Male
Počet príspevkov : 200
Registration date : 29.07.2009

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   22.04.10 2:08

Erewan napísal:

ja sa chystam na Catcher In The Ray (kto chyta v zite)...povinne citanie v angLictine,mam na to tyzden a uz sa tesim,ako sa budem nudit XD

Erewan: Catcher in the rye je náhodou veľmi dobrá kniha, a aj keby ťa nebavila, nemusíš sa báť, že by ťa to nudilo, je to vcelku krátke a čita sa to dosť ľahko (aj keď zas neviem, ako je na tom originál...) Holden je síce typ človeka, ktorý mi nenormálne lezie na nervy, ale množstvo ľudí sa s ním stotožňuje a dokážem pochopiť jeho aj ich, čo však nič nemení na tom, že je to blbec :D Navyše, nikdy nevieš, kedy as ti to zíde, tento rok bol Holden napríklad ako téma úvahy na mature (a fakt si neviem predstaviť veľa lepších tém :D)

Ja momentálne čítam knihu "Chcete se dostat na fakultu sociálních studií?", čo teda chcem, ale nevidím to práve najružovejšie... scratch

No a okrem toho ešte čítam 4. Twilight a skutočne na odreagovanie, zasmianie, prípadne miestami naštvanie sa nepoznám lepšiu voľbu :D Hlavne, keď sa tá holka premení na upírku a má tendenciu všetko počítať, pretože zrazu "je pre ňu všetko také jednoduché" a autorka asi nenašla lepší spôsob, ako to demonštrovať :D Čiže jeleň má 24 výrastkov na parohoch, jej trvá osminu sekundy pohnúť sa, "štyriadvadsiatinu" sekundy pohnúť sa, sekundu preskočiť rieku a "štyriašesťdesiatinu" sekundy naštvať sa :D A tento trend pokračuje vo veľkom celú jednu kapitolu :D (Tak ma napadá, že sa kdesi stala chyba a ona sa namiesto na upírku premenila na hodinky a kalkulačku v jednom :D)
Návrat hore Goto down
TOSO

Male

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   22.04.10 11:48

Erewan napísal:

ja sa chystam na Catcher In The Rye (kto chyta v zite)...povinne citanie v angLictine,mam na to tyzden a uz sa tesim,ako sa budem nudit XD

VDAKA ZA NENAPADNU NARAZKU NA MNA A UPIRSKE KNIHY CO SOM CITAL A CHYSTAM SA CITAT :DDD
JA TO NEBERIEM AKO NEAKE SPECIALNE NEUVERITELNE PROZAICKE DIELA KTORY BY MALI DAT CLOVEKU NIECO DO ZIVOTA A HLADAT V TOM HLBSIU POINTU ALE AKO RELAXACNE A ODDYCHOVE CITANIE TO NIEJE ZLE PODLA MNA :DDDD

KED BUDEM CHCIET SIAHNUT PO LEPSOM CITANI TAK SA URCITE POOBZERAM PO KNIHACH STEFANA KINGA MYSLI SI O TOM CO CHCES ALE MNE CITANIE TAKYCHTO KNIH VYHOVUJE A AJ TAK ZA NAJVACI SKVOST POVAZUJEM KAMASUTRU :DDDDD
Návrat hore Goto down
TOSO

Male

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   22.04.10 11:52

v priebehu najblizsich dni sa chystam kupit si knihy CHATRČ a ĽAVÁ RUKA BOHA celkom sa na to citanie tesim :)
Návrat hore Goto down
Erewan

Female

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   22.04.10 19:38

TOSO: ja som sa nenavazaLa v zLom,iba vyjadriLa svoj nazor na taketo knihy..je mi trochu zLe z toho,co sa poslednu dobu deje vo svete a co obia z takej eLegantnej bytosti akou je upir...
samozrejme,cLovek na zabitie casu cita aj bLbosti, aj ja som ich par precitaLa (naprikLad pubertaLne knihy svojej sestry typu Dennik princeznej :D )
a Kinga si precitaj, odporucam To, aLebo Ziaru.. :)

Shuleek: Ano,vcera som rpecitaLa 3 strany a uz tohoc haLana nemam rada...
samozrejme,ze ta kniha patri ku kLasike, a preto si ju chcem precitat aspon pre ten rozhlad a aby som si na nu utvoriLa nazor,ked uz nic ine...
dufam ze to nebude tak ako so "Starec a more", kde kazdy o tej knihe basni,dostaL za nu NobeLovu cenu,a mne pride ako..sprepacenim,ale...o hovne...
inak ShuLeeeeek..nieee..ty napisaL spoiLer ku twiLight..nieee,toto ti v zivote neodpustim : :D :D
a musi to byt vtipne,take ratanie stotine sekund :D by som sa riadne smiaLa :D
mozno ked bude viac casu,tak s ado toho pistim aj ja, toLko smiechu pre jednu knihu XD

Návrat hore Goto down
BlackNettle

Female

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   22.04.10 21:16

Teraz súhlasím, kniha Kto chytá v žite je celkom zaujímavá a vtipná, na tú dobu, kedy to Salinger písal, je to podľa mňa pekný príbeh. Čo sa týka knihy Starec a more, autorov životopis je oveľa záživnejší.
Návrat hore Goto down
bebe

Female

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   22.04.10 22:34

tak to ste na Starca a more este asi nedozreli Wink o hovne to rozhodne neni
Návrat hore Goto down
TOSO

Male

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   23.04.10 0:29

Erewan napísal:
TOSO: ja som sa nenavazaLa v zLom,iba vyjadriLa svoj nazor na taketo knihy..je mi trochu zLe z toho,co sa poslednu dobu deje vo svete a co obia z takej eLegantnej bytosti akou je upir...
samozrejme,cLovek na zabitie casu cita aj bLbosti, aj ja som ich par precitaLa (naprikLad pubertaLne knihy svojej sestry typu Dennik princeznej :D )
a Kinga si precitaj, odporucam To, aLebo Ziaru.. :)

Shuleek: Ano,vcera som rpecitaLa 3 strany a uz tohoc haLana nemam rada...
samozrejme,ze ta kniha patri ku kLasike, a preto si ju chcem precitat aspon pre ten rozhlad a aby som si na nu utvoriLa nazor,ked uz nic ine...
dufam ze to nebude tak ako so "Starec a more", kde kazdy o tej knihe basni,dostaL za nu NobeLovu cenu,a mne pride ako..sprepacenim,ale...o hovne...
inak ShuLeeeeek..nieee..ty napisaL spoiLer ku twiLight..nieee,toto ti v zivote neodpustim : :D :D
a musi to byt vtipne,take ratanie stotine sekund :D by som sa riadne smiaLa :D
mozno ked bude viac casu,tak s ado toho pistim aj ja, toLko smiechu pre jednu knihu XD

ved v pohode ja tvoj nazor akceptujem :) akoze aj ja som zklamany so sposobu akym su dnesny novodoby moderni "upiry" zobrazovany a prezentovany kedysi upiry vystupovali ako elegantni tichy zabijaci s patricnym sebavedomym a noblesou no dnesne zobrazovanie upirov je fakt ze strasne hlavne ked su "upiry" pubertalne detska ktore zabijaju pre zabavu a netaja sa cim su a kazdy o nich vie, pre mna vzdy bo a bude upirskou klasikou film INTERWIEV S UPIROM (len take male polemizovanie ohladne upirov) :DDD

ha vynimocne som si aj CAPSLOCK vypol :DDD uz aky som ohladupolny :DDDD
Návrat hore Goto down
Morty

Male
Počet príspevkov : 1869
Registration date : 16.11.2008

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   23.04.10 11:34

bebe napísal:

suhlasim, ale ak to citali ako povinne citanie tak tam ani nic ine ako povinnost vidiet nemohli, kdeto este hladat pointu medzi riadkami, poznam to na sebe, tiez som to v 16tich vnimal inak :)

toso: este v ramci ohladuplnosti prevetraj prirucku pravopisu cas od casu a poslem ti aj smajla s palcom hore Wink

back to topic: ako nepolepsitelny pratchetista opatovne v rukach drzim zemeplochu, tento krat moju srdcovku muzi ve zbrani

bebe

Female

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   23.04.10 11:43

vsak ja to viem pochopit, co sa toho povinneho citania tyka, pre vacsinu to su muky, nie kazdy ucitel vie pritiahnut pozornost ziakov ku knizke tak aby si potom povedali ze hej, toto si musim precitat to znie dobre
a hlavne ked uz sa ucit rozoberat dielo, tak najprv by som to skusala na niecom co je tomu ziakovi blizke, a ukazat mu to na tom krok po kroku, a nie rovno nejake tazko napisane dobrezenie filozoficke dielo, ale zas niekde sa to nerozobera vobec, len sa povie ten a ten napisal to a to a bolo to o tom a tom, dokopy tak 5 vetami, a to je potom tazko...

ja si doteraz pamatam ako som citala otca goriota, a po asi sto stranach opisovania izby som to od nervov uz musela zavret study Suicide
Návrat hore Goto down
Erewan

Female

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   23.04.10 12:01

no,vystihLi ste to,že to bola pre mňa len povinnosť..a hLavne to boLo ešte na základke, tak možno to je aj tým...

Inak mne saOotec Goriot páčil ..a z povinného čítania musím ešte vydvihnúť Utrpenie mladého Werthera,to ma veľmi milo prekvapilo (že sa z takej naivnej a optimistockej postavy vyvinul naivný a depresívny samovrah...)
Návrat hore Goto down
Shuleek

Male
Počet príspevkov : 200
Registration date : 29.07.2009

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   23.04.10 14:33

ja som Starca a more tiež čítal ako povinné čítanie na základke, lenže mne sa to pozdávalo vcelku :D Pravda, už si to pamätám len minimálne, ale dobrý dojem zostal :D

Erewan: nabudúce budem varovať spoikler alertom! :D

Tošo: thumbs up za ohľaduplnosť, pokiaľ ide o caps lock :D len ešte trocha na tej gramatike popracovať, ako Mortimer napísal :D a odpustiť si toho "Stefena", keďže ho mám ako spisovateľa rád a takéto fonetické zapisovanie jeho mena... AAaaa!!! :D
Návrat hore Goto down
BlackNettle

Female

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   23.04.10 16:04

bebe napísal:

Tak a trafila si do čierneho xD. Teraz som si uvedomila, že som to čítala, keď som mala 10. A, jednoducho ma nebavilo, keď rybár desať strán ťahal rybu a potom ryba dvadsať strán jeho. Pár dní potom som si prečítala Heminqwayov životopis a ten ma fakt strašne bavil ^^. Asi si tú knihu v dohľadnej dobe znova prečítam. Nám učitelia povinné čítanie nedávajú, ale myslím, že kniha, ktorú čítať musím, by ma nebavila tak, ako kniha, ktorú čítať chcem.
Návrat hore Goto down
Morty

Male
Počet príspevkov : 1869
Registration date : 16.11.2008

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   23.04.10 17:40

hehe otec goriooooot, jooj, presne to iste aj v mojom pripade, ale dostal som tip preskocit prvu tretinu a zvysok si domysliet Laugh

ohladom starca ma napadla ale este aj druha strana mince - niekto tomu mohol pochopit a atiez sa mu to nemuselo pacit, proste je tam prezentovany isty pohlad na zivot a niekomu to moze prist proste... hm.. zcestne..? ja napr nemam rad maleho princa, ale alternativa stale ostava aj to, ze som na neho este nedozrel Laugh

Umbra

Female
Počet príspevkov : 227
Registration date : 06.08.2009

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   24.04.10 19:16

bebe napísal:
ja si doteraz pamatam ako som citala otca goriota, a po asi sto stranach opisovania izby som to od nervov uz musela zavret study Suicide
Urobila som to isté. Laughing Ja sa k tej knihe raz vrátim, len ten začiatok preskočím. :D
Čítala som všetky diely Twilightu (nech som v obraze). Vôbec ma táto tetralógia nebavila ale na hajzli sa číta dobre.
Zrovna čítam Annu Kareninu. :)
Návrat hore Goto down
http://www.last.fm/user/bloodyWHORE
foggy

Male
Počet príspevkov : 256
Registration date : 02.02.2010

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   06.05.10 15:05

na hajzli Laughing Laughing Laughing
Návrat hore Goto down
WalkingCorpse

Male
Počet príspevkov : 92
Registration date : 06.06.2009

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   08.05.10 11:27

Franz Kafka - Proces
Návrat hore Goto down
bebe

Female

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   08.05.10 12:27

statnicove otazky study Shocked Suicide
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Co prave citate?   

Návrat hore Goto down

Co prave citate?
Návrat hore 
Strana 4 z 6Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Art & Literature :: Próza-
Prejdi na: