DomovFAQPortálHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

Share | 

Svetová kríza

Goto down 
AutorSpráva
Chloë Noir

Female
Počet príspevkov : 737
Registration date : 05.08.2008

OdoslaťPredmet: Svetová kríza   15.03.09 23:06

Myslím, že terajší krízový stav sa nedá veľmi prehliadnuť. Ľudia prichádzajú o prácu alebo mesiace nedostávajú výplatu. Nemajú peniaze, prichádzajú o strechu nad hlavou.

Dotkla sa finančná kríza aj vás? Čo si o tom myslíte? Aké budú následky. Kedy sa to skončí?
Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
Morty

Male
Počet príspevkov : 1869
Registration date : 16.11.2008

OdoslaťPredmet: Re: Svetová kríza   15.03.09 23:30

prva svetova financa kriza z tridsiatych rokov minuleho storocia trvala dva roky.. recesia ktora jej predchadzala trvala 3 roky. my nie sme ani v prvom polroku trvania sucasnej recesia, cize ani srnka netusi. dufam len ze ludia uz su natolko inteligentni ze sa to enzvrtne az taka ko pred 80tymi rokmi. koniec koncov aspon uz pozname keynesove myslienky, to oni tvtedy nemali

Martin

Male
Počet príspevkov : 169
Registration date : 18.09.2008

OdoslaťPredmet: Re: Svetová kríza   16.03.09 0:24

No mňa ako študenta sa ani nedotkla ale po čase sa nás dotkne všetkých aspoň tých čo vychádzajú do školy a snažia si tu nájst prácu.A inak čo sa týka tohto odporučujem si pozrieť dokument zeit geist 2 priamo poukazuje v čom je príčina svetovej krízi.
Návrat hore Goto down
Morty

Male

OdoslaťPredmet: Re: Svetová kríza   16.03.09 0:43

zeit geistu never, to su neskutocne blaboly. dvojku som sice nevidel ale sudiac podla jednotky to bude dalsi ojebavak. co sa priciny tyka hladaj ju radsej v odbornej literature nez v davymanipulujucich filmoch

ludia miluju konspiracie, takze necudo ze masy tomuto filmu vdacne veria. akademciky podtext ani kontext to nema ziaden

ked mas rad konspiracie odporucam skor knihy dana browna - neskutocne chytlave citanie :*1:
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Goth_Konigin

Female
Počet príspevkov : 210
Registration date : 06.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: Svetová kríza   16.03.09 8:39

Po*ebana kriza... kvoli nej si mama hlada uz tretiu pracu, kedze vsade bolo hromadne prepustanie... a u otca v praci tiez nevyzera vsetko ruzovo Sad
Návrat hore Goto down
Morty

Male

OdoslaťPredmet: Re: Svetová kríza   16.03.09 13:55

a z toho je nekonecny kruh - ludia nemaju prachy, znizuje sa dopyt, dopytom sa nutne znizuje produkcia cize dlasie odvetvia musia prepustat atd... no som zvedavy ci uz tie krepucke hlavicky vo vlade aj dojdu k realnym intervenciam abo si budu mysliet ze podporovanim srotovania zachrania svet, boze to bol ale tiez za napad Laugh

zombik

Male
Počet príspevkov : 149
Registration date : 26.01.2011

OdoslaťPredmet: Re: Svetová kríza   25.04.11 15:19

No ubehol riadny cas od posledneho prispevku a krizu tu mame stale. Dokonca sa mi zda ze sa to este zhorsilo. Co vy na to? Ja ako podnikatel to vidim tak, ze mi klesli prijmy, pracu ktoru som outsourcoval uz robim sam aby som usetril takze aj ludia ktory zarabali na tom ze zarabam ja maju suchoty Sad Dane a odvody sa mi zvysuju az tak ze uvazujem o ukonceni cinnosti. Fuck the system Sad
Návrat hore Goto down
zombik

Male

OdoslaťPredmet: Re: Svetová kríza   25.04.11 15:20

A to radsej ani nepisem o najnovsom trende zachrany neschopnych za nase peniaze Sad Uplny grc toto Sad
Návrat hore Goto down
Iris De Sang

Female
Počet príspevkov : 156
Registration date : 19.02.2009

OdoslaťPredmet: Re: Svetová kríza   25.04.11 16:02

zachraňujme všetko a všetkých a pritom si sami režme haluz, na ktorej ledva stojíme.
a keď sa (sprepáčením za výraz) zdrbeme, ešte nás pošliapu, hehehe, to je sila!
Návrat hore Goto down
http://www.akomaestenepoznate.blog.cz
silmarill

Male
Počet príspevkov : 1079
Registration date : 19.03.2009

OdoslaťPredmet: Re: Svetová kríza   25.04.11 21:49

ja aj manželka sme kvôli kríze prišiel o prémie (cca 200€ mesačne) - čož NASERE...
odrazilo sa to aj na rodine, rodičia aj segra pár x pomenili robotu ale ináč je to v poho.
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
kanal

Male
Počet príspevkov : 59
Registration date : 14.10.2010

OdoslaťPredmet: Re: Svetová kríza   26.04.11 20:02

hmm... mame malu rodinnú stolársku firmu pracuje tam otec,ja brat a este jeden zamestnanec a matka vary a pod... kríza nekriza stale mame robotu min. na pol roka dopredu ale nahovno je ze sa ti pri.ebancy zacali vrtat do odvodov a pod najradsej by som im odtrhol hlavy napchal do zadku a ked sa pojdu vy.rať tak si na.eru rovno do huby....
Návrat hore Goto down
Mystique

Male
Počet príspevkov : 797
Registration date : 05.08.2009

OdoslaťPredmet: Re: Svetová kríza   26.04.11 20:18

No je to v kazdom pripade humac.

Mna napr. strasne sere ako moze dat stat nejakej zahranicnej firme,
danove prazdniny(na nejake roky tusim 10) a este aj prispevok na kazdeho zamestnanca.
Do <|> my im dame toto , oni postavia nejaku fabriku kde ludia maju min. mzdu (aj na tu dostali od statu) a nak.k.t prac. podmienky(vela smien..)... vtipne to je(smutne).. namiesto toho aby podporili nasich podnikatelov -> zamestnancov. a nakoniec by si nasi ludia mohli este v obchode kupit napr. produk z tejto zahranicnej firmy a nie nas domaci..

Ale v konecnom dvosledku asi treba robit vsetko preto aby nam to mohlo byt ukradnute Upir
Návrat hore Goto down
zombik

Male

OdoslaťPredmet: Re: Svetová kríza   26.04.11 21:11

Odvodova reforma tento rok zasiahla naplno aj mna. 20% z mojich prijmov dam na zdravotne a soc. odvody. Dokonca budem odvody platit 2x kedze som aj zamestnanec aj majitel sro. Ale uplne najlepsie je to ze aj napriek tomu ze si odvod platim ako blbec tak ked chcem ist k doktorke tak sa tam vela krat ani nedostanem pretoze dochodci su tam navaleny uz od rana a ked zbadam pred ordinaciou rad 20 ludi tak ma nalada na cakanie prejde. Dalsia vec ... ak chcete ist na odborne vysetrenie (alergologia) tak sa uz nas objednava 6 mesiacov dopredu. A v neposlednopm rade ... strasne ma hneva dochodkove poistenie. Odvadzame si peniaze ale to ze ked budeme dedkovia my tak nam uz nebude mat kto prispievat na dochodok nam nepovedia. Porodnost sa znizuje a dochodcov pribuda. Preto sa zvysuju odvody. Toto je neudrzatelna situacia v celej EU takze coskoro tu bude riadne horuco.
Návrat hore Goto down
zombik

Male

OdoslaťPredmet: Re: Svetová kríza   26.04.11 21:12

Jaj ale sa mi ulavilo ked som sa takto vyrozpraval :) Dobry thread Wink
Návrat hore Goto down
Iris De Sang

Female
Počet príspevkov : 156
Registration date : 19.02.2009

OdoslaťPredmet: Re: Svetová kríza   27.04.11 11:14

dochodkove sporenie u mna nehrozí. ak mám mať ja na dochodku hovno, nech ho ma zo mňa aj štát. Ak to pojde takto ďalej, nebudeme mať ani na vodu, aby sme to hovno spláchli.
v súvislosti s tým ma napadli sáčky s lopatkou na psie bobky, takže podnikatelia, hor sa vymyslieť sáčky s lopatkou pre dochodcov.. :D
Návrat hore Goto down
http://www.akomaestenepoznate.blog.cz
KeNaCo

Male
Počet príspevkov : 142
Registration date : 27.08.2009

OdoslaťPredmet: Re: Svetová kríza   28.04.11 10:43

Ja som zatial student, tak az takto to neriesim, ale nasmu milovanemu statu dvakrat prispievat nemienim... studujem v Cehach, potom aj pracovne skusenosti chcem nabrat v cechach alebo zahranici, a nakoniec chcem odestovat natrvalo do Japonska..
..tam sice pojem dovolenka nenajdete ani v slovniku, ale po tych rokoch mate dôchodok, ze si spravite cestu okolo sveta, alebo aspon slusne dozijete a aj detom nieco zvysi..
Návrat hore Goto down
Black Cobra

Male
Počet príspevkov : 755
Registration date : 01.01.2009

OdoslaťPredmet: Re: Svetová kríza   29.04.11 8:51

Návrat hore Goto down
zombik

Male

OdoslaťPredmet: Re: Svetová kríza   29.04.11 9:52

Slusna motivacia. Kedze ziejm kusok od Jasl. Bohunic tak som na ziarenie zvyknuty :) Kludne by som tam mohol ist. Konecne budem mat najlepsi zombie ksicht na svete potom :)
Návrat hore Goto down
Black Cobra

Male
Počet príspevkov : 755
Registration date : 01.01.2009

OdoslaťPredmet: Re: Svetová kríza   29.04.11 10:39

No čo ja viem... Spadneš= mŕtvy, Stupíš do mláky= nemocnica, Poškodíš oblek= mŕtvy, Zdržíš sa o chvíľu dlhšie= nemocnica... A tak či tak by si po mesiaci svietil v tme.

A k téme... Táto kríza očividne prospela "personálnym agentúram"... Môžu si dovoliť čokolvek lebo nezamestnaných je tolko že sa vždy niekto nájde... Eurotrade mení ľudí po stovkách a vôbec to neriešia. Dajú človeku minimálnu mzdu bez ohľadu na to akú prácu robí a ešte sa budú tváriť aký sú dobráci. Už som zistil prečo sa tomu často hovorí novodobé otrokárstvo.
Návrat hore Goto down
KeNaCo

Male
Počet príspevkov : 142
Registration date : 27.08.2009

OdoslaťPredmet: Re: Svetová kríza   02.05.11 1:02

Aj zo mna sa smiali ze som japanofil, ci nejdem, a ja by som tam aj siel... bola by to urcite zivotna skusenost..a tie peniazky... na tyzden by mi bohate stacilo..
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Svetová kríza   

Návrat hore Goto down

Svetová kríza
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Miscellanous :: Rôzne-
Prejdi na: