Slovakia Gothic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovPortálLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

 

 Goth Filozofia

Goto down 
+10
sedatívum
silmarill
MattFoxiss
Samael
Transilvania
fallen3angel
Black Cobra
Morty
LizzieBathory
Martin
14 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
Martin

Martin


Male
Počet príspevkov : 169
Age : 32
Location : Somwhere between heaven and hell
Registration date : 18.09.2008

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime12.02.09 20:46

Existuje nejaká Goth Filozofia alebo mohol by si mi povedať ako to vnímaš ty?Otázka ktorou ma prekvapila kamarátka.Musím sa priznať, že som vždy mal nejakú tú svoju filozofiu prečo sa mi goth páči mal. Ale je nejako špecifikovaný goth teda presnejšie do nejakej filozofie?
Návrat hore Goto down
LizzieBathory

LizzieBathory


Female
Počet príspevkov : 136
Age : 32
Location : tu
Registration date : 29.12.2008

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime12.02.09 21:55

Hmm nad týmto som sa nikdy nezamýšlala, myslím že goth ako hnutie alebo teda väčšia skupina ludí sa nikdy nemôže stotožňovať s nejakým filozofickým prúdom, keďže každý sme nejaký a každý si myslíme niečo iné a veríme v niečo iné. Je to tak isto ako s vierou u gothov...proste-individuálne.

A či má goth ako kultúra nejakú vlastnú filozofiu? Ja osobne o žiadnej neviem, hm?
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime12.02.09 22:13

suhlasim - jedinou oficialnou filozfiou je ze by clovek mal byt sam sebou, nenasledovat dav ale ani nemusi byt silou mocou iny, proste sam sebou, individualna osobnost, bytost; nie len dalsia vcielka z roja. aspon tak to chapem ja
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime13.02.09 22:36

nejakú extra filozofiu nevidím. Gotická subkultúra je po všetkých stránkach moc rozmanitá na nejakú konkrétnu filozofiu. Máme tu úplne odlišné štýli obliekania od čiernych punkerov cez adamsovcov po drakulu. A hudba je natom podobne. Jediná spojitosť ktorú vidím je to čo tu už spomenul mortimer.
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime14.02.09 1:51

hehe, podme si vymysliet memorandum goth filozofie a budeme ju vsetkym vtlkat do hlavy a kto s tym nebude suhlasit proste ho vysmejeme a za 10 rokov kto nebude opakovat slovo po slove presne akoz adefinujeme tak nebude pure tym padom ani cool a ovladneme goth svet lol!
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
fallen3angel




Male
Počet príspevkov : 24
Age : 37
Location : Zvolen
Registration date : 12.02.2009

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime14.02.09 11:10

He no to je zaujímavý nápad ale to už by zasa nebol goth ako ho poznáme vo svete, bol by to zasa jeden z odrôd gothu kam sa napríklad aj Evanescence sami zaraďujú, proste zasa nejaký New school goth...
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime14.02.09 12:26

usla pointa, nevadi :) aj ked je to uz offtopic ale myslim si ze kapely ktore sa neradi zaraduju ku konkretnemu stylu to robia velmi pragmaticky - ked si hraju co sa im paci (alebo v horsom pripade to cos a paci sirokym masam) a kombinuju prvky viacerych stylov tak sa vyhnu kritike ze ved ale to nie je to a to.. a noa hadam vsetci tu maju dost intelektu aby pochopili :)
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime15.02.09 2:59

xapem mortimera :) a suhlasim
Návrat hore Goto down
Samael




Male
Počet príspevkov : 78
Age : 34
Location : Bratislava
Registration date : 04.09.2008

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime16.07.09 17:21

Pome urobit goth desatero prikazani :D

:D :D
Návrat hore Goto down
MattFoxiss

MattFoxiss


Male
Počet príspevkov : 55
Age : 31
Location : Slovakia, Hlohovec
Registration date : 30.06.2009

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime16.07.09 19:11

mne tam stačí iba to "buď sám sebou" a bude to vravieť za všetko.. nič viac, nič menej...

a k téme - načo "nútiť" filozofiu, keď sme každý iný? to každý osobne vie, nad čím uvažuje a ako berie svet.. hlavne že na to má vlastný názor.. potom je to ok
Návrat hore Goto down
http://foxiss.blog.cz/
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime16.07.09 19:40

prečo zakaždú cenu potrebujete nejakú filozofiu? takými vecami si len vytvárate mantinely. proste žiješ a ideš. treba ešte viac?

a čo potom keď sa vaša osobnosť zmení? či už vekom, vplyvom okolia alebo udalostí? idete sa cítiť vinní že zrazu porušujete svoju filozofiu, alebo si ju proste zmeníte (čím však popriete svoj dosavadňajší život)...?

také veci sú na howno :D otvorte sa chaosu a nemáte problém Wink
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime16.07.09 23:20

silmarill ty anarchista Laugh

neviem ako zvysok ale ja to skor vnimam ako nieco k comu inklinujem a aj to asi len momentalne rsp posledne roky, nez ako navod ako zit
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime17.07.09 14:42

Jediná filozofia čo ma tu napadá je: "Niesom normálny a som na to hrdý" Punk
Návrat hore Goto down
sedatívum

sedatívum


Female
Počet príspevkov : 286
Age : 31
Location : tam kde vlky davaju dobru noc...
Registration date : 10.08.2008

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime17.07.09 16:58

" Hadik": ta veta sadla..

moj pohlad: filozofia.. no neviem..

Matt: hej, sme sice "kazdy iny" ale ved prave ta subkultura ma ludi zjednocovat, ci nie?

- a prave ta subkultura zjednocuje ludi s rovnakymi zaujmami... mala by poskytnut nejake utocisko (teraz narazam na "klub opustenych zien" Laugh ) a sice je tato konkretna subkult. velmi rozsiahla, stale zavisi uz na konkretnych ludoch ci spolu dokazu komunikovat na urovni a ak nie, je to chyba len ich dvoch, nie celej subkultury...


(viem, ze v mojom prispevku som skor popisala ulohu nez "filozofiu.. ale co uz, ak sa niekomu nepaci moze to prepisat... ( a ano viem, slovo subkultura som pouzila 4 krat takmer zasebou Razz )
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime18.07.09 15:31

aj ked offtopic: ale ohladom tych vztahov medzi ludmi. ide o ludsky faktor v prvom rade a az potom o prislusnost k tej ktorej subkulture. par z mojich najlepsich kamaratov su hoperi a nemenil by som ich, kdezto existuje tona gotakov s ktorymi proste nemam o com. zdruzovanie sa s ludmi rovnakej subkultury je skor o tom zdruzovat sa s ludmi ktori vedia ocenit tie ktore veci so subkulturou spojene
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
sedatívum

sedatívum


Female
Počet príspevkov : 286
Age : 31
Location : tam kde vlky davaju dobru noc...
Registration date : 10.08.2008

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime18.07.09 23:06

rozumiem ako to myslis, no evidentne som tu poslednu vetu z jadra zle sformulovala -

//zavisi uz na konkretnych ludoch ci spolu dokazu komunikovat na urovni a ak nie, je to chyba len ich dvoch, nie celej subkultury... //

v poslednej dobe neviem akosi formulovat myslienky, resp. pouzivat vhodne vyrazy ( mozog mi zlenivel, lebo su prazdniny a v kazdodennom zivote nemusim az tak velmi rozmyslat nad zlozitymi suvetiami... ale to je zase Off Topic cize s5 k teme..)

jednoducho za to ze dvaja ludia spolu nevedia komunikovat, proste si nemaju co povedat v zmysle hmm wtf? .. sa odvija od ich povahy ( vyssie spomenuty ludsky faktor ) a nieje to vina skupiny v ktorej su /subkultura/ - takto nejak som to myslela Rolling Eyes

"Dufam ze som to poplietla este viac ako to bolo"






scratch
Návrat hore Goto down
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime19.07.09 12:40

Jednoducho povedane:
"Aj goth moze byť kkt z ktorim sa neni očom baviť a aj medzi hiphopermy sú inteligentný ludia"
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime19.07.09 13:12

definicia ako z ucebnice :*1:
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
sedatívum

sedatívum


Female
Počet príspevkov : 286
Age : 31
Location : tam kde vlky davaju dobru noc...
Registration date : 10.08.2008

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime20.07.09 0:13

cierna hadica: jj.. to sedi, thanx Razz
Návrat hore Goto down
Antihippie




Male
Počet príspevkov : 2
Age : 33
Location : Bratislava
Registration date : 31.07.2009

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime31.07.09 10:58

punkáči su goth ??? Rolling Eyes čo je na nich gothické ??
Návrat hore Goto down
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime31.07.09 11:04

goth= strašidelný pankáč...
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime31.07.09 11:16

Antihippie - nie su, zato goth je dost punkovy
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
sedatívum

sedatívum


Female
Počet príspevkov : 286
Age : 31
Location : tam kde vlky davaju dobru noc...
Registration date : 10.08.2008

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime31.07.09 20:27

to Antihippie - co tak sa ist predstavit? :)
Návrat hore Goto down
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime01.08.09 1:16

Antihippie napísal:
punkáči su goth ??? Rolling Eyes čo je na nich gothické ??

goth = post-punk
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Chloë Noir

Chloë Noir


Female
Počet príspevkov : 737
Age : 34
Location : Košice
Registration date : 05.08.2008

Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime03.08.09 7:00

Lol..strašidelný paknáč :D
Ako....priznám sa, že osobne nepoznám nijakého gotha, z čoho vyplýva, že všetci moji kamoši sú z kruhov "normálnych" ľudí. Okej..s kamoškou sme rovnako začínali, ale ona sa dala potom na ska :D A sedí..aj medzi hiphopermi sa nájdu fajn ľudia. A dokonca sčítaní a takí, ktorí sa radi učia :D
Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
Sponsored content





Goth Filozofia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth Filozofia   Goth Filozofia I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Goth Filozofia
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Filozofia
» i'm so goth...
» Emo vs. Goth
» Goth knihy

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Gothic :: Gothic subkultúra-
Prejdi na: