Slovakia Gothic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovPortálLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

 

 Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie

Goto down 
+12
silmarill
LizzieBathory
Black Cobra
Martin
Morty
Gothic_17
Erewan
oziris.dreaming
Dellanir
Goth_Konigin
sinner
Chloë Noir
16 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorSpráva
Martin

Martin


Male
Počet príspevkov : 169
Age : 32
Location : Somwhere between heaven and hell
Registration date : 18.09.2008

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime06.01.09 15:49

No kúkal som fotky tej kapely a musím povedať, že až taká pekná speváčka to neni.A ked som videl to spojenie že gothic a metal tak som ako vždy zistil že mi v tej hudbe niečo chýba.(originalita) :)
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime06.01.09 16:11

ale no, bohyna to mozno nie je, ale aspon dracica urcite lol!

furt ale premyslam nad tym ze ako sa zaraduju - hudbone mi to strasne pripomina dalsiu nemecku formaciu end of green, niecim trosku aj dreadfull shadows, taktiez nemci :)

vychadzajuc z toho ze gothic metal je len skatulka pre istu formu metalu, nie metalova hudba pre gothakov tak mozno tymto by sa hodilo take oznacenie, nie? :) je to urcite metlaovejsie ladene nez goth rock, urcite to nie je ten typzujuci "ghotic" metal, skor taky metal pre gothov ;D uz som sa v tom neako zaplietol - rozlustite to niekto :D
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime06.01.09 17:19

myslim že mam priblžnú predstavu čo si sa snažil povedať :D
Mne to na gothic metal pripadá také moc rýchle a žiadna klasická hudba v tom neni, ani texty nie sú práve gothic metalové. Ale dajme tomu...
Teraz robým o gothic metale prácu do školy tak po prečítaní všetkého čo som našiel a vypočuťí veľa hodín hudby musím povedať že Gothic metal je sakra velká škatulka... Hudobne aj tématycky sú tam strašne velké zozdely medzi skupinamy. Občas mám pocit že keď niekto nevie kam dačo zaradiť tak povie že je to gothic metal.
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime06.01.09 18:40

no to hej... ale zase sme u toho gothic metal - je goth abo nie :) a proste nie je, chyba mu ta akasi... hm... partyovost :) ktora je tak typicka pre ostatne goth zanry
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Martin

Martin


Male
Počet príspevkov : 169
Age : 32
Location : Somwhere between heaven and hell
Registration date : 18.09.2008

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime09.01.09 16:08

Ale no Mortimer bavíme sa o hudbe nie o tom či je dračica alebo nie. Laughing Tak podľa mňa bol gothic metal len určitou formou ako zkomerčniť a zarobiť na goth.Zoberte si taký Evanescence niekde sa uvádza ako štýl tejto kapely že goth inspired music.A akože lepšiu komerčnú kapelu, ktorá je pre väčšinu babybatov ta najgothickejšia kapela nepoznám.Je okrajovo inšpirovaná niektorými goth vecami ostatné sú podorábane tak aby to všetci mladí žrali. Podľa mňa je gothic metal a jemu blízke kapely len spôsobom ako môžu vydavateľstva dobre zarobiť lebo všetci mladí chcú byť cool, temný, chcú aby vedeli ,že trpia, sú iní a všetky tie keci šak to poznáte.
Návrat hore Goto down
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime09.01.09 16:24

Bereš to moc vážne. Je to len hudba. Ak sa niekomu nepáči tak ju nepočúva. A že by bol gothic metal nejak moc komerčný sa nedá povedať. Kapely čo s ním mali úspech môže zrátať na prstoch aj kapitán hook. Videl niekedy si v telke alebo rádiu Tristaniu, Sins of thy beloved, teheatre of tragedy alebo niečo také? Je to samostatný žáner čo nemá z Goth hudbou praktycky nič spoločné a názov gothic dostal podla albumu od Paradise Lost. Tak načo to furt riešiš? Inteligentný človek rýchlo sám zistí že metal nieje súčasťou goth subkultury, a blbca nepresvedčíš.
Mimochodom Evanescence nie je metal. tongue
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime09.01.09 19:00

komerny uspech nemusi znamenat iba to, ze sa kapela dostane do masmedii..

ale som ticho bo to budeme riesit do nekonecna :) ntw obaja mate v niecom pravdu - producenti sa snazia zarobit na tom ze deti cu byt cool, cu aby vsetci videli ake su special a true a dark a neviem co este, ale kapely pochybujem ze robia tu hudbu stylem ze kua pozmen te riff nech sa to paci viac deckam

ale tak uz ozaj na to kaslime
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Martin

Martin


Male
Počet príspevkov : 169
Age : 32
Location : Somwhere between heaven and hell
Registration date : 18.09.2008

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime09.01.09 20:05

Hej každý ma iný názor a ja mam celý gothic metal na háku len som povedal ako to vidím v prípade niektorých kapiel.
Návrat hore Goto down
LizzieBathory

LizzieBathory


Female
Počet príspevkov : 136
Age : 32
Location : tu
Registration date : 29.12.2008

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime22.03.09 0:31

tururururu

prispievam vám sem svojim osamelým výkrikom

niektorí ludia ma inšpirovali k premýšlaniu a naozaj mám občas pocit, že sa tu riešia len old schoolové veci poprípade nejaký súčasný gothi/death rock, poprípade ešte darkwave.

Ale čo tak naozaj konečne pripustiť aj existenciu iných žánrov, ktoré aspoň trošku súvisia s gothikou, ako ethereal, ambient a medieval muzika, syntpop, dark electro,ebm, industrial rock, cyberpunk, psychobilly alebo gothabilly...

Nemusíte to počúvať, EBM či syntypop mne teda do uší neleze, len to proste neodpisovať?
Taká Emilie Autumn je tiež industriálka....som našla že viktoriánsky industrial :D a podla mňa určite z toho obrázka NOT GOTH najviac s gothic kultúrou spoločného, hoci mňa nudí...

Niekto tu už pri inej téme spomenul, že aj gothika sa vyvýja....nespime v 80tych rokoch, aj dnešná hudba nám má čo ponúknuť.
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime22.03.09 0:55

jj suhlasim ze by sa tu zisiel niekto kto by nam pdohodil nieco pocuvatelne aj z tych menej rozsirenych zanrov kedze ja sam som na nic pocuvatelne napr z ebm este nenatrafil :*1:

btw to psychobilly ako take je komplet samostatna subkultura, ked uz tak ma blizise k punku, ale s goth sa to spaja skor za tie podobne crty s horrorpunkom.. teda co som tym chcel ze psychobillaci sa za goths urcie povazovat nebudu, proste oni su oni a kym nemas velku basu cert ta vem :) to mi tak pripomenulo prave ze som si uz davno nepustal nekromantix Rolling Eyes
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Martin

Martin


Male
Počet príspevkov : 169
Age : 32
Location : Somwhere between heaven and hell
Registration date : 18.09.2008

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime22.03.09 11:57

Tak hej ale tu sme nikdy nespomenuli že ethereal, ambient a medieval muzika, syntpop, dark electro,ebm, industrial rock, či už cyberpunk nesúvisia s goth hudbou aspoň trocha.A čo sa týka kapiel ako Psychobilly no ešte som nič také nič nepočul ale čo sa týka horror punku tak Wednesday 13 počúvam či už to má niečo spoločne s goth alebo nie je to proste skvelé. :D
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime22.03.09 12:23

no len wed nie je horror punk :*1: aj ak am punkovy zvuk a horrorove texty - no kukni tie kapely na ktore som daval odkazy v teme horrorpunka psychobilly (btw su tam odkazy aj na psychobilly akpely) tak proste spolu to toho vbela spolocneho nema, horrorpunk ma hodne blizko ku deathrocku hudobne len je to viac melodicke, viac z toho ten rock'n'roll stary dobry elvisovsky citit :)

a tie ambienty - ja neviem, nikdy som na to nebol ale jak to sledujem mi to pride ako ze casom akzdy blackac pride k obdobiu kedy ho chvilkovo posadne suicidal black a potom na chvilu ambient a potom ich to zas prestane bavit Laugh holt je to tazke s muzikou - a zase raz - nikam s tym endospejeme :D
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime22.03.09 14:05

LizzieBathory napísal:
tururururu

prispievam vám sem svojim osamelým výkrikom

niektorí ludia ma inšpirovali k premýšlaniu a naozaj mám občas pocit, že sa tu riešia len old schoolové veci poprípade nejaký súčasný gothi/death rock, poprípade ešte darkwave.

Ale čo tak naozaj konečne pripustiť aj existenciu iných žánrov, ktoré aspoň trošku súvisia s gothikou, ako ethereal, ambient a medieval muzika, syntpop, dark electro,ebm, industrial rock, cyberpunk, psychobilly alebo gothabilly...

Nemusíte to počúvať, EBM či syntypop mne teda do uší neleze, len to proste neodpisovať?
Taká Emilie Autumn je tiež industriálka....som našla že viktoriánsky industrial :D a podla mňa určite z toho obrázka NOT GOTH najviac s gothic kultúrou spoločného, hoci mňa nudí...

Niekto tu už pri inej téme spomenul, že aj gothika sa vyvýja....nespime v 80tych rokoch, aj dnešná hudba nám má čo ponúknuť.

potlesk!!! toto všetko sú štýly ktoré síce nie sú "pure gothic" ale sú "gothic influenced".
podľa mňa "gothic" ako celok je istý životný štýl, filozofia či atmosféra. keď sa spojí s rôznymi druhmi hudby, vznikajú rôzne nové subžánre ako už spomenula Lizzy. preto veľmi ťažko môžte spraviť čiaru že "potiaľto je to goth, ale to druhé už nie".
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime22.03.09 15:39

no to mas tak, rasmus ma ku goth blizsie nez eminem ale zase porovnaj si rasmus a sisters of mercy a jedine goth an rasme su tak spevakove vlasy :) toto bude na veky o tom co kto za goth akceptuje a kto uz nie a hlavne - kto si k tomu anjde silnejsie argumenty :)
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime22.03.09 15:49

no ja neviem, rasmus a gothic? affraid to hádam nie...
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime22.03.09 17:16

tak viac ako eminem lol! pritom him kolko ludi bere ze no budiz...
ja som za ne nech tuto temu uzavreme, zamkneme a ktokolvek kto to zase vytiahne bude odsudeny za to nech sa netocime furt dokola v tych istych bludnych kruhoch :)
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime22.03.09 17:41

súhlasím. okrem toho, takéto témy sú tu ešte ďalšie tri :suspect:
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime22.03.09 17:55

Dead ani som si neuvedomil
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime23.03.09 9:34

mno aj ten spevak rasmusu už je blondak...
Návrat hore Goto down
LizzieBathory

LizzieBathory


Female
Počet príspevkov : 136
Age : 32
Location : tu
Registration date : 29.12.2008

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime23.03.09 16:44

ja som len chcela naraziť na tú vec, ako všetci (a to nemyslím len tu na fóre) pindajú že ako je to v anglicku a ako je to hentam a my sme tu takí a takí konzervatívci a popritom sme sami konzervatívni v rámci toho ako sa snažíme byť otvorení undergroundu a blá blá blá

a popritom odmietame čokoľvek sa nám líši z naštudovanej schémy true batcave oldschool gothika.

To sa mi tak interne nepáči...nemusíte sa obliekať do cyberštýlu ani počúvať hneď ambient preboha....každému len to čo má rád.... len vravím, nespať.

Ale ako chcete uzavrime to, to sa dohodnúť nedá, to chce len otvoriť svoju myseľ a vedieť odkiaľ pokiaľ sa mne čo páči:)
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime23.03.09 17:00

suhlasim :)
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Martin

Martin


Male
Počet príspevkov : 169
Age : 32
Location : Somwhere between heaven and hell
Registration date : 18.09.2008

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime23.03.09 17:35

LizzieBathory:Súhlasím s tebou čo sa týka tej konzervativity aj ja som konzervatívny človek no počúvam všetko možné nemám problém si vypočuť čokolvek.Je jasné že nikto neni taký žeby si nevypočul aj niečo iné okrem goth a deathrocku.No podľa mňa je hlúpe keď ľudia počúvajúci industrial ambient neoclassical alebo gothic metal či už čokolvek iné sa považujú za gothov.Jasné je to ich vec slobodu myslenia má každý no v tom je podľa mňa koreň problému ja som sa napríklad nikdy za gotha nepovažoval ani ma to nejak nenapadlo alebo som nemal takú túžbu.A tak vlastne máš pravdu každému sa páči niečo iné a keď to niekomu príde štýlové prehlasovať o sebe, že je goth alebo sa tak obliekať malovať alebo čo aby bol zaujímavý je to v poriadku no len tam podľa mňa chýba tá pravá podstata goth keď sa počúva niečo čo je len tomu blízke alebo to súvisí.
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime23.03.09 17:53

no alebo skonstatujme ze goth is dead, par zadubendov ako my to nezachrani a nezastavi degenerovany vyvoj... teraz ze aby som aj vysvetlil co tym myslim - taky vampirefreaks.com vznilo povodne ako ciste goth/industrial komunita a teraz je to synonymum pre emo spolocenstvo. ludia su debili, clovek si aj vazi nieco ale pride masa debilov co to uplne zkomoli a potom sa clovek aj hanbi k tomu priznat
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
morbid-princess

morbid-princess


Female
Počet príspevkov : 85
Age : 30
Location : dubnica
Registration date : 21.02.2009

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime23.03.09 21:12

dovoľujem si ťa opraviť...píše sa skomolí :D
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime23.03.09 22:37

dik :)
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Sponsored content





Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie   Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie - Stránka 3 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Goth and Not - Čo je goth hudba a čo nie
Návrat hore 
Strana 3 z 4Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Emo vs. Goth
» i'm so goth...
» Goth Filozofia
» New Goth City
» Goth party

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Music :: Gothic Music-
Prejdi na: