DomovFAQPortálHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

Share | 

Vierovyznanie

Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorSpráva
Transilvania

Female
Počet príspevkov : 433
Registration date : 11.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   27.04.09 20:45

hmmm su to dve odlisne veci aj ked vyzeraju rovnako ... joga a nabozenstvo ... lentilky davat hmmm no neberem nazor...xodila som kedysi aj na jogu joga pomaha.... zaslepenost viery hmmm.... ty vidis celkovo vieru cierno ale neni taka cierna ako ju vidis... to je moj nazor ale nebudem ti ho vyvracat ty mas svoj neberem ti ho... hmmm su ludia a ludia zase je to o inom....taky clovek co tvrdi cosy take je tupy...nema pravo co odsudzovat to ze veri neznamena ze je lepsi
Návrat hore Goto down
renegad

Male
Počet príspevkov : 94
Registration date : 02.02.2009

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   27.04.09 21:11

#13- zneje to ako velmi zle skusenosti:(

zauijimal by ma sposob ako neverit v nic:) vzdy sa v nieco veri a nieco obmedzuje:)) to by chcello dalsiu temu ale asi by tam nebolo co napisat:)
Návrat hore Goto down
silmarill

Male
Počet príspevkov : 1079
Registration date : 19.03.2009

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   27.04.09 22:04

renegad napísal:
zauijimal by ma sposob ako neverit v nic:) vzdy sa v nieco veri a nieco obmedzuje:))

renegad neviem či to pochopíš ale ja proste NEVERÍM. nedokážem to nejak presnejšie definovať... proste mnoho veriacich ľudí tvrdí, že cíti v sebe prítomnosť a lásku boha. ja zas cítim realitu a plynúci čas. neviem či sú slová, ktoré by mohli opísať stav tejto NEviery. nie ateizmu, ale NEviery ako pocit ľudskej reality, pocit svojej prítomnosti na svete. pocit seba ako kusu mysliaceho mäsa, vytvoreného prírodou BEZ zásahu a opory vyššej bytosti. blaablaa, zase kecám. mažem dáke vety a klikám na "send". sú to síce sprostosti, ale aspoň gramaticky správne.
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Black Cobra

Male
Počet príspevkov : 755
Registration date : 01.01.2009

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   27.04.09 22:59

Pre vysvetlenie myšlienkových pochodov #13:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Nihilizmus
doporučujem prečítať aj českú a anglickú verziu.

Ide oto že 13 a ja sme absolútny materialisti ktorý berú seba a všetko okolo tak ako to je bez prikrášlovania a prehnaných ilúzií. Jednoducho sme stroje z mäsa, krvy a kostí rovnako ako všetko živé na zemi od potkana po slona a netvrdíme že sme niečo viac. Hladáme vysvetlenie a pochopenie všetkého a neuspokojíme sa z vysvetlením typu "je to tak ako to je" alebo "boh to tak stvoril". Neexistuje nič čo by riadilo tento svet. Zem vidíme ako obrovský komplex nezávyslích automaticky fungujúcich mechanizmov ktorý si vždy sám nájde rovnováhu a spôsob ako dalej fungovať a nepotrebuje riadenie nejakou vyššou silou. Áno ludia ovplivnujú fungovanie prírody ale nedokážeme nič riadiť, môžme len zmiernovať následky NAŠICH chýb a snažiť sa ich napraviť skôr ako sa napravia samy.

Renegad: mas pravdu každý spôsob myslenia a vnimania ludí obmedzuje. Ale je rozdiel v tom že ničo obnezduje viac niečo menej. A hlavne je tu možnosť vybrať si ktorú časť spektra reality obmedzíš.

inač páči sa mi výraz "Kus mysliaceho mäsa" lol!
Návrat hore Goto down
silmarill

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   27.04.09 23:43

black cobra máš u mňa Pivo lol!
konečne niekto chápe, kam tým všetkým mierim. len som nevedel nájsť tie správne slová. thnx.
Návrat hore Goto down
Transilvania

Female
Počet príspevkov : 433
Registration date : 11.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   28.04.09 1:26

xapem.... Black Cobra hmmmm a iny tvrdia ze su nieco viac? a ostatny sa s takym vysvetlenim uspokoja? zalezi aj na co sa pytaju... iny tiez mozu len zmiernovat nasledky xyb a snazit sa ix napravit....... lenze zivot nieje len o tom aby sme sa mali dobre a suhlasili so vsetkym no a sme take tvory ze je jasne ze co nas obmedzuje viac to nexceme...kto by aj xcel a co nexapeme v nasom pojimani suhlasime s tym comu xapeme to je jasne....myslienkove poxody ved vysvetli ix ty ako to xapes ty nie ako je niekde napisane 13tka a Black Cobra ja xapem co xapete len nestotoznujem sa s tym.... ale je to vasa vec

Naposledy upravil Transilvania dňa 28.04.09 1:37, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
renegad

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   28.04.09 20:56

suhlasil by som so vsetkym co ste povedali, ibaze nase mechanizmy nemaju ako byt nezavisle, v ciernej dire vraj nieje nic:)) a nic tam ani nemozme hodit kedze cas nam to nedovoli ani:))

strasne sa mi na to hodi jedna pesnicka https://www.youtube.com/watch?v=olILVp-J7Y8&feature=related

myslimze s takym sposobom by malo kto dokazal nezmenit pobyt na psichiatriu:) to je extrem..., ale problem je v tom ze je sice pekne urcit si rozdiel od dzungle schopnost uvedomit si svoje konanie a nezasahovat svojou volou do cudzich a tym ich neobmedzovat, lenze vzhladom na zavislost vsetkeho na co len prvom atome ktory pri tresku alebo com vznikol, je zjavne ze kazda vec vznika a funguje pri vztahu k dalsim a i ked verim v kompatibilisticku teoriu slobodnej vole vidim, ze vsetko aj moje vlastne konanie je prilis zlozite na to aby sa dali zistit vsetky priciny a nasledky (vdaka fantazii je to este pestrejsie:)) takze neda sa s istotou urcit "vinnik"(siamske dvojcata...)

takze bud mame dzunglu so vsetkym bordelom alebo su tu nieco ze ludia a ti nejakym zazrakom dokazu svojou zlozitostou sa spravat dost divne(+/-) nez sa caka aj napriek tomu ze ako na vsetko na nich tiez posobia "zakony" (nejaka fyzika a tak) ktore tiez urcite len nejak vznikli a o povode vsetkeho sa mozme fakt len hadat, ale to "nic" mne nejak nejde:/ stale sa ucime o pragmatickom zmyslani a zrazu popierame co sme povedali, kedze sme v skutocnosti nic nepovedali... to je ako "viem ze nic neviem"
Návrat hore Goto down
Erewan

Female
Počet príspevkov : 747
Registration date : 16.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   29.04.09 14:42

renegad:Hadam daLsi privrzenec Carolla? :) aLebo Sparea?
Návrat hore Goto down
http://www.himka.webka.sk
renegad

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   29.04.09 18:14

doteraz som nepocul o nicom suvisiacom s nimi okrem teorie chaosu, ktora sa mi pacila... podla toho co som teraz cital kombinujem chaos magiu s krestanstvom:))

oni ma predbehli...
Návrat hore Goto down
Black Cobra

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   29.04.09 20:48

Renegad: Jasne. Všetko je spôsobené všetkým a všetko spôsobuje všetko.
Mechanizmy prírody sú spojené "len" príčinou a následkom ale nie sú spojené priamo v zmysle aktívnej spolupráce. Neovplivnujú sa cielene. Je to skôr Pat a Mat systém -"Proste to nejak dopadne a podla toho to bude pokračovať".
Ludia sa nedokážu správať inak ako sa od nich čaká. Niesme fyzicky tak vivinutí aby sme dokázali prosperovať vo volnej prírode a prispôsobyť sa podmienkam v ktorých žijeme preto nám evolúcia dala schopnosť prispôsobiť okolie sebe. A hlavná vec ktorá nás odlišuje od ostatných tvorov je schopnosť zdokonalovať svoje myslenie a všetko čo sme stvorili.
Aj šinpanz použije vhodný kameň aby sa dostal k ovociu ale len človek nájde kameň a vyrobý z neho nôž aby prácu z efektývnil. Človek je príliš slabý nato aby zabil medveďa ale dokáže vyrobiť oštep (vylepšiť nôž) z ktorým bude schopný medvede účinne loviť.
V tomto neisme iný ako zvieratá. Dokážeme "len" to k čomu sme sa vyvinuli a to čo spravíme dalej ovplivní našu evolúciu: degenerujú sa nám zmysly a fyzicky slabneme ale stúpa IQ (občas to tak nevyzerá ale stúpa) scratch
A máš pravdu v tom že je to "Viem že nič neviem" Každý nový poznatok vytvára dalšie otázky. Napr: Otázka- "Ako funguje žiarovka". Odpoveď - "Je v nej drôť ktorým prechádza el. prúd a tým ho zohrieva tak že začne svietiť ale vákum mu dráni začať horieť". Heruéka zase sme o dačo múdrejší... ale počkať "Čo je to elektrina?", "Ako vzniká?", "Ako funguje elektráreň?", "Ako postavili tú elektráreň?", " Na akom princípe funguje žeriav?", "Ako sa vyrába betón?", "Ako sa spracúvajú kovy?".... ... ... ... ... "Čo je velký tresk?"
Takže vieme ako funguje žiarovka ale zároveň sme zilstili že s ňou súvisí vela vecí ktorým nerozumieme a mnohé z nich sú zložitajše ako žiarovka, a takto je to z každou otázkou ktorú vymyslíš. Takže sa budeš celý život učiť a aj tak zomrieš ešte sprostejší ako si sa narodil. lol!

Wow... som sa nejak rozpýsal... takže teraz "alt + tab" a speť k úlohe z angličiny... study
Návrat hore Goto down
renegad

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   29.04.09 21:54

zistil som ze som si akosi pomylil vedecku teoriu chaosu s matematickou... Embarassed

hej a staci par raketiek a je po inteligencii(ale vdaka nim sa mozno dari "globalnemu mieru")

to viem ze nic neviem som myslel ako ukazku samonegujuceho sa tvrdenia

vraj vecsina astronomov je veriaca, asi sa neprestavaju divit ako nahoda sposobila ze veci funguju... (my s nasou gulickou bez sance prezit pri posunuti nejakych relativnych podmienok o desatinne miesto...) sme super zlozita anomalia:))
Návrat hore Goto down
Black Cobra

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   29.04.09 22:21

Prosimta. Žijeme na planete z jedovatou atmosférou ktorá praktycky zabraňuje vzniku života, všetky látky ktoré k životu potrebujeme sú pre nás smrtelne jedovaté aj v pomerne malých množstvách a kovy v krvy ktoré nás držia nažive nás postupne zabíjajú... Kde tu vidíš nejakú anomáliu??? lol!
"Raketky" sú dôvod prečo na reči o svetovom miery reagujem slovom "nestraš". Svetový mier je to najhoršie čo nás môže stretnút. naštastie budú mať ludia vždy aspoň tolko rozumu aby si našli nejakú zámienku na vojnu. dd
Návrat hore Goto down
renegad

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   30.04.09 21:37

ale my este zatial nevieme co je smrt... divne ze skor sa da predstavit si nesmrtelnost

len dokedy budu boje v rozvojovych krajinach, kym nezacnu bojovat roboty...?

zajtra idem do osviencimu lucim sa s vami, neviete niekto ako tam je...?
Návrat hore Goto down
Black Cobra

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   30.04.09 23:35

V osviemčime som bol- Silne kafe. Dosť to človekom zamáva. pale
Návrat hore Goto down
Morty

Male
Počet príspevkov : 1869
Registration date : 16.11.2008

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   01.05.09 11:15

neak sa mi to nece cele citat bo je toho vela a pripajam sa k tomu materialistickemu chapniu sveta, prekvapivo :D

silmarill

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   01.05.09 19:34

aaah. osvienčim v téme o vierovyznaní... ale tentoraz to vôbec neni off-topic :D
hovorí vám niečo pojem "klérofašizmus"?
viete prečo je pápež Pius 7 prezývaný "hitlerov pápež"?
viete že vatikán vďačí za svoju suverenitu mussolinimu?
počuli ste o kauze rehabilitácie kňazov, ktorí popierajú holokaust?
viete o tom že pápež Benedikt bol členom hitlerjugend a ako člen wehrmachtu bojoval v maďarsku?
sú to ďalšie dôvody prečo neveriť tým netvorom v čiernej sutane.

hm a kde bol "dobrotivý všemohúci boh" keď doktor mengele robil svoje hrozné experimenty na ľudoch?
Návrat hore Goto down
Black Cobra

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   01.05.09 20:05

no kde asi... na dovolenke. tongue (Bruce Všemohúci)

V knihe čo teraz čítam bola pekná myšlianka:
"Oci jeto pravda že na neby je boh čo na nás dohliada?"
"Áno aj nie. Myslím že nejaký boh tam je, ale potom čo sme mu zabili syna si uvedomyl že zo synmi a dcéramy Adama a Evy už nič nenarobý tak si nad namy umil ruky a nechal nás tak... Múdry to chlap."
Návrat hore Goto down
Morty

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   02.05.09 13:12

ono ohladom tych otazok od 13tky koloval pekny vtip ze skupinka chlapcov z hitlerjugend si v polsku krati dlhu chvilku tym, ze kopu do polskeho chlapca. ten ich prosi o zmilovanie a aby ho nechali tak, ze z neho raz bude papez. na to mu jeden zo skupinky kopajucich chlapcov dvetil "iste, a ja sa stanem papezom hned po tebe" :)

no a ten klerofasizmus to je snad horsie vymyvanie mozgov ako hitlerove ns

Flejky

Male
Počet príspevkov : 11
Registration date : 15.03.2009

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   08.05.09 23:16

ja verim v boha, aj v satana, verim v dobro aj v zlo, som katolik, no zasa nemožem sa nim nazyvat, u mna je to tažke, určite vieru nejak moc neprehanam
Návrat hore Goto down
Morena Felis

Female
Počet príspevkov : 58
Registration date : 15.06.2009

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   24.07.09 23:07

oficiálne som rímokatolička...no tesne pred birmovkou som s tým sekla,lebo to sa už nedalo počúvať(hehehe na prípravu na birmovku som chodila len preto,že ma fotrík podplatil..už ani neviem čím Twisted Evil )som ateistka,evolucionistka... ako študentka biologie viem,že to nie je najdokonalejšia teoria,ale zatiaľ nikto neprišiel s ničím lepším....veda sa stále vyvíja a každým dňom sme bližšie k rozuzlenie tajomstiev sveta aj keď to pravdepodobne bude trvať nejakých tých pár tisíc rokov :) smrť....zomrieš,spopolnia or ťa pochovajú v každom prípade je z teba prach...nič viac a nič menej...a duša?...je to len trápne ospravedlnie človeka aby sa mohol vyvyšovať nad ostatné živé bytosti a spôsobovať im nepredstaviteľné utrpenenie...all the religions of the world were created by men to control people!!!
Návrat hore Goto down
MattFoxiss

Male
Počet príspevkov : 55
Registration date : 30.06.2009

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   24.07.09 23:29

aj ja by som sa mal vyjadriť - som pokrstený ateista.. keď to mám tak tuctovo nazvať.. na svete je až príliš veľa vecí, než aby sme všetkým pochopili.. takže ja sa od takéhoto niečoho, ako obmedzovanie vierovyznaním dištancujem
Návrat hore Goto down
http://foxiss.blog.cz/
Michael Eyres Valkrie

Male
Počet príspevkov : 354
Registration date : 07.08.2009

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   09.01.10 22:27

Som pokrsteny,idem sa odkrstit(cakam na 18tku).
Mám svoju vieru. Verím v to, čo jestvuje. Nenávidím keď ale niekto svojou nevedomosťou postaví objekt,bytost,jav... do nepravého svetla
Veci dejúce sa mimo nás(no často aj nie mimo) sú pre bežne mysliaceho(nehovorím hlúpeho) človeka nepochopiteľné-alebo si ich prisvojí svojej primitívnejšej logike
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   10.01.10 17:07

ja nesom ateista, ale krestan tiez nie affraid ja verim v seba lol!
Návrat hore Goto down
Erewan

Female
Počet príspevkov : 747
Registration date : 16.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   13.01.10 18:51

hmm,uz sa da odkrstit?
videLa som nejakeho typka v telke,co to spominal ze nechce byt pokrsteny, lebo on si to nevybral,kedze bol maly...co je pravda, a potom som videla aj to ako ho farari poslali ..hm..niekam :D

aj ja som pokrstena...a vobec nic to pre mna neznamena-ja som nasla samu seba niekde uplne inde, mam vlastnu "vieru?"..
ale nemyslim si ze by som sa dala odkrstit..ako vravim,nict to pre mna neznamena, z toho teda vyplyva ze ani to odkrstenie by ma nejak nenadchlo Razz
Návrat hore Goto down
http://www.himka.webka.sk
Morty

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   13.01.10 19:53

tak ked ti je to jedno ci si/nie si tak sa na to mozes zhlboka vy- a mas pokoj.

Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   

Návrat hore Goto down

Vierovyznanie
Návrat hore 
Strana 4 z 5Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Miscellanous :: Religio-
Prejdi na: