Slovakia Gothic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovPortálLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

 

 Vierovyznanie

Goto down 
+16
Michael Eyres Valkrie
MattFoxiss
Morena Felis
Flejky
Erewan
renegad
silmarill
morbid-princess
Black Cobra
sedatívum
LizzieBathory
without emotions
Goth_Konigin
Veronika
Transilvania
Morty
20 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorSpráva
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime29.12.08 13:56

ake je vase vierovznanie? Nielen oficialne, ale aj k comu sa priklanate, rsp vase osobne vnutorne presvedcenie

ja osobne som oficialne ateista ktory nema tak celkom jasno v tom ci nadpozemske veci existuju alebo nie, v kazdom pripade moja ortodoxna viera je, ze vsetko ma dve strany mince.

a ako ste na tom vy?
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime26.01.09 3:42

tak ja som veriaca verim ze boh existuje lebo existuje ale nikoho o tom presviedcat nemienim... kazdy nex si veri v co si veri a v co xce.... len nemam rada jedno ze je mnoho neveriacix ale ak sa im nieco stane tak prosia ze boze pomoz mi... inak nadpozemske veci existuju len mi ludia nemame tak vyvinuty mozog aby sme tomu porozumeli... ja tiez tomu totalne nerozumiem ale viem ze je to tak ci niekto so mou bude suhlasit alebo nie.... tot vsjo...
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime26.01.09 20:39

zaujimave...

a k tomu sa viaze aj neaka osobna skusenost ci odkial take silne presvedcenie?
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Veronika




Female
Počet príspevkov : 333
Age : 29
Location : PO
Registration date : 18.01.2009

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime26.01.09 20:58

Ja som pokrstena ako rimokatolicka ,no primanie nemam a nechodim uz vobec do kostola(hoci stavby zboznujem -a najme take)...v otazku ci verim v boha neviem poriadne odpovedat ..poviem ze som tak v strede...a mnoho ludi si mysli ,ze ked poviem ze neverim v boha tak ihned si myslia ze neverim v nadprirodzeno...Ja v nadprirodzeno verim a aj v magiu ,UFO,duchov atd. toho je strasne moc vela...dokonca ked chodite po nete a mam taku dobru stranku (tam je plno clankov a pribehov o tychto veciach ) najdete plno hypotez a aj o bohu ..dokonca to moze byt aj mimozemstan ...no neviem alebo boh nieje a su len sväty ako Maria atd. a anjely ,alebo nasi mrtvy rodinny ,,pomocnici,, ..neviem no boh sa este tak asi nikomu nezjavil ako nejaky sväty ludia ,ktory sa rozpravaju so zivimi ....no a proste to je tiez na velmi ,velmi ,velmi dlhu debatu
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime26.01.09 21:10

no to ja skor verim na neake to nadprirodzene "vseobecno" nez na zhmotnene antropomorfne prsonifikacie (uzasny vyraz :D) - vychadzajuc hlavne z ludskej hluposti a nevzdelanosti minulych tisicroci kedy vsetky tieto viery vznikali
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Veronika




Female
Počet príspevkov : 333
Age : 29
Location : PO
Registration date : 18.01.2009

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime26.01.09 21:30

...no to tvoje ,,antropomorfne prsonifikacie,,....takze k tomu ...je pravda ,ze vela veci si ludia vymyslaju ,ale zato nie vsetko ..a nemysli si, ze ja si myslim ,ze ked upalovali zeny tak vsetky boli bosorky a vsetci boli upii to nie aj ked mnoho historickych postav sa magii a okultizmu venovalo a taktiez sa roznym fenomenom a nadprirodz. veciam venovali znami vedci a podobny ludia az svetoznami ludia....To slovo ,,VSEOBECNO,, by si mohol nejako rozpisat ...
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime26.01.09 22:19

no ze akceptujem existenciu neakej energie mimo nasich zmyslov ale personifikaciu tychto javov uz nie
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime27.01.09 4:00

mortimer ano viaze.... :)
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime27.01.09 11:33

tak sup s nou sem :)
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Goth_Konigin

Goth_Konigin


Female
Počet príspevkov : 210
Age : 30
Location : Košice
Registration date : 06.08.2008

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime27.01.09 17:13

Tak oficialne taktiez rimokatolicka.. lenze prvym svatym prijimanim to u mna haslo :D V boha neverim, a vlastne ani nemam dovod.. Zatial niesom taka zufala, aby som potrebovala pomoc od niecoho "naprirodzeneho" a ani nemam v plane zvalovat moje neuspechy na boha, ci hovorit ze "takto to boh chcel, takto to ma byt".. Tiez som nazoru, ze hocijaky "zazrak" co sa stane, vsetko sa vedecky da vysvetlit, no ludstvo este na takej urovni nie je.. A vacsina veci sa podla mna deje aj tak v ludskom podvedomi.. A bola aj nejak dokazana sila ludskych myslienok (nepytajte sa podrobnosti, citala som to davnejsie), clovek dokaze sposobit svojou myslou rozne veci a pritom si to ani neuvedomuje.. no ale to uz nie je moc k teme :D Skratka, ja nepotrebujem byt clenom nejakej "sekty" ci v nieco verit..
Návrat hore Goto down
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime27.01.09 23:13

mortimer noono je to pre mna take osobne a nexcem radsej o tom pisat... aj tak by si kazdy urobil o tom svoj nazor a nie taky ako to v skutocnosti bolo.... nemam dovod to rozoberat :) kazdy nex si veri v co xce alebo neveri vobec je to kazdeho osobna vec...
Návrat hore Goto down
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime29.01.09 22:33

Goth_Konigin a troxa nexapem tomu ze v boha neveris lebo nemas dovod... a ak budes mat dovod budes verit?.... to je troxa odveci.... zatial niesy taka zufala... a myslis ze ty co veria ty su len zufaly? a ak budes niekedy zufala tak bude to inak?... to ma zaujima... nic v zlom....
Návrat hore Goto down
Goth_Konigin

Goth_Konigin


Female
Počet príspevkov : 210
Age : 30
Location : Košice
Registration date : 06.08.2008

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime29.01.09 22:49

Preco by som mala verit? V com ma to zmeni? Mozno tak zaslepi a to je vsetko.. Mam vlastnu hlavu, vlastne nazory, zijem zivot aky chcem.. naco mi je boh? No ja osobne nechapem veriacich.. v com ta viera pomaha? Toto som nikdy nepochopila.. pre mna to pride len ako zufalstvo, pokrytectvo, u niektorych fanatikov priam ubohost..
Návrat hore Goto down
Goth_Konigin

Goth_Konigin


Female
Počet príspevkov : 210
Age : 30
Location : Košice
Registration date : 06.08.2008

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime29.01.09 22:56

No ale ok, na tuto temu sa bavit nechcem.. Pretoze mna slova ako "boh" obcas vyburcuju do nepricetnosti... Radsej sa dalej nebudem vyjadrovat... Ak by predsa nejaky boh existoval, nenavidela by som ho...
Návrat hore Goto down
Transilvania

Transilvania


Female
Počet príspevkov : 433
Age : 35
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime29.01.09 23:09

Goth_Konigin zaujimave.... neberiem ti tvoj nazor.... no mna tiez taketo reci ako mas ty vedia vytocit....cisto pubertalne reci....ale to nic... ved uvidime ked budes starsia mozno sa to zmeni mozno nie.... tvoj zivot..... posledna otazka ak dovolis... o ta priviedlo k takemuto nazoru? nieco zle sa ti stalo? nemyslim.... ci mladez? kamarati atd?.... a myslis si ze ja som fanaticka?.... pokrytecka? a uboha? ... a preco ta to obcas vyburcuje do nepricetnosti? mas na to dovod?... preco tolka nenavist?.... to je vsetko
Návrat hore Goto down
without emotions

without emotions


Female
Počet príspevkov : 170
Age : 37
Location : SR
Registration date : 21.01.2009

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime30.01.09 23:12

Nooo,zaujimava debata....Ja verim hlavne sebe a svojim schopnostiam a halvne verim tomu ze vela veci zavisi iba od naseho podvedomia....vedomie je tiez velmi dolezite,ale nic vam neda taku silu a energiu ako pozitivne myslienky a je jedno ci su vedome alebo nie....Mne to velmi pomaha a preto mam taky dokonaly zivot aky mam:-))) pretoze mam vsetko co si mozem priat....som zdrava,tiez stastna,milovana aj zamilovana, mam kde byvat,mam co jest,mam uzasnych rodicov, a tiez mam skvelu pracu a dost penazi :)proste vsetko je ako ma byt ,a tymto som sa nechcela chvalit ale poukazat na to ze kazdy kto chce, sa moze mat takisto:) staci zmenit myslenie....k lepsiemu:) a kazdy den je na co sa tesit:)
Návrat hore Goto down
LizzieBathory

LizzieBathory


Female
Počet príspevkov : 136
Age : 32
Location : tu
Registration date : 29.12.2008

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime22.02.09 1:00

ja som bola dlho veriaca (rímskokatolícka) mám aj birmovku aj do kostolíka som chodila aj nechodila aj zle som robila....ale už tak od 13 som mávala dosť pochybnosti a tie prerástli do mojej dnešnej nevôle k akejkolvek cirkvi, nevylučujem však možnosť existencie nejakej vyššej energie hoci tu s mi to troška prelína s tým osudom (a teda že neverím žeby niečo riadilo naše činy) no, túto tému či je boh či nie je, tú už som prestala rozoberať lebo odpoveď neexistuje a hádali by sme sa donekonečna.

Ale čo sa týka náboženstiev, tak najbližšie sú mi staré pohanské kulty (vikingovia, slovania, poprípade germáni no, šak psa volám Ódin :D ) ale nie o to že by som verila v existenciu týchto božstiev, ale vnímam to ako studnicu inšpirácii, v tých príbehoch je kus pravdy o ľuďoch nielen stredovekých a dá sa z toho čerpať veľa poučenia...ale to sa v podstate dá aj z Biblie...Aby som to uzavrela, existencia boha (odmietam tam písať velké B) sa nedá dokázať ale ani vyvrátiť preto sa tým už nezaoberám a odmietam cirkev ale ctím si vieru svojich predko pretože sa z nej môžem niečo poučiť.
Návrat hore Goto down
Veronika




Female
Počet príspevkov : 333
Age : 29
Location : PO
Registration date : 18.01.2009

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime22.02.09 12:20

Ja som pokrstena ,ale primanie nemam ,lebo v stvrtom(alebo tretom??? scratch uz neviem) rocniku som mala takeho ucitela nabozenstva ,ze mi bolo z neho furt zle (vyzeral skor jak cert nez aniel) tak som sa na to vy...la a primanie nemam a zatial mi ani nechyba
Návrat hore Goto down
sedatívum

sedatívum


Female
Počet príspevkov : 286
Age : 31
Location : tam kde vlky davaju dobru noc...
Registration date : 10.08.2008

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime12.03.09 10:44

Som pokrstena ( rimsko-katol.), ale primanie ani birmovku nemam... preto lebo som jednoducho nechcela.. (primanie) - bola som ako "decko" rebelant, a pripadalo mi smiesne ba trapne producirovat sa po kostole v bielych satach ako nevesta Laugh , navyse mama mi do toho nekecala, a povedala, ze je to tvoje rozhodnutie.. este k tomu nas pripravovala taka katechetka co mala vela fanatickych reci ze ma to otravovalo.. a moj dnesny nazor? tak ja sa ku krestanstvu nehlasim, lebo mi to pride take no neviem ako to vysvetlit, jednoducho uznavam univerzalne zakony prirody - silu prirodnych zivlov, mikro a makro kozmos - co ma co docinenia s hermetikou, resp. odvetvim magie. clown keby daco tak dotazy prijmam s otvorenou narucou:D
Návrat hore Goto down
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime12.03.09 18:11

Ja som ateista a z dokazovaním (ne) existencie boha to vydím tak: Keď vám poviem že vám na streche domu parkuje Airbus A380 tak sa nerozbehnete pozrieť či je to pravda lebo viete že to nieje možné a nepotrebujete to nijako dokazovať. Keby tam ten airbus bol tak by ste o ňom vedeli (nemali by ste dom). Jednoducho ak niečo existuje sú otom aspoň nejaké dôkazy, ak to neexistuje tak nemôžu existovať ani dôkazy. A o bohovy sú dôkazy? Niesú, ale proti je dôkazov až dosť.
Pôvodné náboženstvá vznikali aby si ludia nejak vysvetlili vtedy nepochopitelné veci. Tieto náboženstvá Mali aj mnoho legiend ktoré dávali rôzne ponaučenia a rady do života. a čo má kreťanstvo? príbehy prebraté od iných kultúr, Pokritectvo, Utláčanie, spomalovanie vývoja ludstva, masové vraždenie... Osobne si nemyslím že by niečo z toho niekomu pomohlo (okrem cirkvi tej to pomohlo dosť). Doporučujem pozrieť si tento film:
http://video.google.com/videosearch?q=zeitgeist+slovak&www_google_domain=www.google.com&emb=0#
Je to velmy dobrý dokument.
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime12.03.09 18:53

hm.. ohladom tej viery, je tam vela negativ ale zase takto: kde by ludstvo bolo bez vstepovania zakladnych moralnych hodnot?

nabozenstvo nie je az taky horibilny jav, skor je horsi fanatizmus a cirkev - to o tom potlacani atd - to ma na svedomi ludska tuzba po moci, strach atd, a to nie su javy s nabozenstvom suvisiace kedze aj krestanska moralka ich berie negativne
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime12.03.09 19:31

nj ale ked neni nabozenstvo neni cirkev ani fanatizmus (aspon nabozensky).
Ano moralne hodnoty vznikali spolu z náboženstvamy ale neda sa povedat ktore su lepšie alebo horšie. Každopádne náboženstvá splnili svoj účel a dali ludom to dobré čo mohli dať ale dnes už niesu potrebné, lepšie povedané sú skôr na škodu. Takže dovi dopo pápežovy môže si hladať prácu ak ho niekam omilom vezmú... Ak niekto verý v boha je mi to absolúútne jedno ak o tom nepresvieča nikoho ďalšieho. Len tomu nerozumiem, pripadá my to v rozpore zo zdravým rozumom.
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime12.03.09 19:45

ono zase v rozpore so zdravym rozumom mas aj to ze ako mohol vobec vzniknut zivot lol! v antickych kulturach boli panovnici na tej istej urovni ako bohovia, sem tam aj vysie... kukni na metalove koncerty - miliony satanistov sa klanaju v divnych pohyboch ich novym modlam... tak nea to proste vychadza s ludksej antury ze potrebuju mat pocit niecoho vyssieho abo ja neviem no, zdravy rozum v tom nemozno hladat
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
morbid-princess

morbid-princess


Female
Počet príspevkov : 85
Age : 29
Location : dubnica
Registration date : 21.02.2009

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime27.03.09 13:39

ja som presvedčená katolíčka a dáva mi to dosť veľa.
Goth_Konigin: Prečo by ťa to malo zasplepiť? Podľa mňa viera, ktorá hlása lásku k blížnym aj nepriateľom je pre ľudstvo dobrá (ak by to brali tak a nie ako sa to bralo v stredoveku!)..predstavte si, že by neboli vojny, nikto by sa nezabíjal atď...a to je na tom to dobré..každý môže prispieť svojou troškou k zlepšeniu sveta
Návrat hore Goto down
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime06.04.09 22:44

pozerám sa na svet čisto realisticky a materialisticky.
nielen že preto nemôžem veriť v boha - musím ho popierať.

takže ak zatiaľ neexistuje ANTITEIZMUS, tak ho práve zakladám Twisted Evil
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Sponsored content





Vierovyznanie Empty
OdoslaťPredmet: Re: Vierovyznanie   Vierovyznanie I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Vierovyznanie
Návrat hore 
Strana 1 z 5Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Miscellanous :: Religio-
Prejdi na: