DomovFAQPortálHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

Share | 
 

 HLUKOVÉ MYSTÉRIA

Goto down 
AutorSpráva
waldemarrr

avatar

Male
Počet príspevkov : 27
Age : 32
Location : Nitra/Vranov
Registration date : 26.07.2010

OdoslaťPredmet: HLUKOVÉ MYSTÉRIA   03.06.11 1:06


RADSEJ NESKORO AKO NIKDY!!!
HLUKOVÉ MYSTERIA

JOHN WIESE
(john wiese osobne z USA)
http://www.john-wiese.com/

PRAYING FOR OBLIVION
(Francuzka hluková legenda zavíta do zákutí Bratislavy)
http://www.freewebs.com/prayingforoblivion/

NAPALMED
(Mostovský hlukový majstri konečne v Bratislave!!!)
http://www.napalmed.cz

K-LXM
(Plzeňský industriálny kruh bolesti)
http://k-lxm.wz.cz/

...LESOM
(čajová hodinka kolaborácie hlukov 900piesek/Dren/Noise Mortana)

http://www.hlukove.mysteria.cz

Aliens Productions (distro and merchandize)
http://www.shop.aliens.sk/catalog/index.php


Hlukové mystériá sa vracajú s ďalšou akciou pod poradovým číslom 6 a všetci, ktorí túžia dotýkať sa zvuku, si opät môžu prijsť na svoje. Prichystaná je pre vás poriadna porcia poriadneho noisu ručnej výroby. Prvý júnový sobotňajší večer rozoznejú vibrácie poézie pracujúceho kovu a nespútaných sonických erupcii, odkazujúce na krehkú, na kosť ohlodanú hmotnú podstatu zvukovej vlny. Z Los Angeles priletí John Wiese, ktorý má práve za sebou turné s Matmos. Ďalej nás čakajú dva zaujímavé české projekty – mostecký Napalmed a plzenský K-lxm a tiež francúzky kruťas Praying For Oblivion a kolaboratívne zoskupenie ... lesom, za ktorým sa skrývajú tuzemskí ničitelia foriem Noise Mortanna, 900piesek a Drén.

John Wiese patrí k tomu najlepšiemu, čo súčastná americká experimentálna a noisová scéna ponúka. Spolupracoval s osobnosťami akými sú Merzbow, Evan Parker, Smegma, Sun O))), Wolf Eyes, KK Null, Yellow Swans, Purient, Dead Machines, MSBR, Thurston Moor zo Sonic Youth alebo Damion Romero a známy je aj účinkovaním v kapelách Sissy Spacek a LHD. Jeho charakteristický štýl hrania síce obvykle nezachádza do úplných zvukových extrémov, zato má zvláštnu vlastnosť zasiahnuť poslucháča na "tom správnom mieste" s presnosťou priam matematickou a s krásnym zameraním na detail. Nečakajte však žiadnu škrobenú sofistikovanosť. Kto videl aspoň kúsok koncertu kapely Sissy Spacek, vie o čom je reč:)

Ak niekto koncom osemdesiatych rokov začínal vo vtedajšom Československu s hlukovejším poňatím industriálnej hudby, boli to práve Napalmed. Mostecká legenda pôsobí na scéne od roku 1987 a za ten čas kapela okolo Radka K. vyprodukovala množstvo samostatných nahravok ako aj spoluprác s najrôznejšími umelcami z celého sveta. Ich vystúpenia sa vyznačujú expresívnou živelnosťou a ich inšpirácia v japonskej zvukomalebnosti je priam neoddiskutovatelná. Jedným z interpretov s ktorým Napalmed v minulosti spolupracovali je aj ďalší účinkujúci - francúzky one man projekt Praying for Oblivion, stojaci za labelom Final Judgement/Android production, ktorý podobne ako plzenský rodák K-lxm kombinuje rôzne zvukové aj nezvukové objekty s množstvom krabičiek, výsledkom čoho býva silne energiou nabité vystúpenie s účinkom priam liečivým. Za domácu scénu sa predstaví kolaboratívne zoskupenie ...lesom, v ktrom svoje sily spojili tuzemské projekty združené pod platformou Hlukovej sekcie - 900piesek, Drén a Noise Mortanna. O vizuálnu časť sa postará VJ Poppydoll, ktorej rafinované obrazové manipulácie sa stali už neoddeliteľnou súčasťou Hlukových Mysterií.


Vidíme a počujeme sa v a4 – Nultom priestore v sobotu 4.6. 2011 o 20:00.


HLUKOVÉ MYSTÉRIÁ
a4 – Nultý priestor
04.06. 2011 – 20:00

http://www.a4.sk/
http://www.hlukove.mysteria.cz/
http://www.john-wiese.com/
http://www.napalmed.cz/
http://www.freewebs.com/prayingforoblivion/
http://www.myspace.com/klxmnoise
http://www.myspace.com/noisemortanna
http://www.myspace.com/900piesek
http://www.myspace.com/drennoizz
http://www.kraa.sk/

fuckbuk link: https://www.facebook.com/event.php?eid=193698517338693
Návrat hore Goto down
 
HLUKOVÉ MYSTÉRIA
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Music :: Koncerty a Festivaly-
Prejdi na: