Slovakia Gothic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovPortálLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

 

 Gothic na medializovaných stránkach

Goto down 
5 posters
AutorSpráva
MattFoxiss

MattFoxiss


Male
Počet príspevkov : 55
Age : 31
Location : Slovakia, Hlohovec
Registration date : 30.06.2009

Gothic na medializovaných stránkach Empty
OdoslaťPredmet: Gothic na medializovaných stránkach   Gothic na medializovaných stránkach I_icon_minitime24.05.11 17:14

Priznám sa, neprišiel som na výstižnejší názov, tak isto som mal problém rozhodnúť sa, kde to nakoniec postnem. Pochybujem, že tu ľudia sledujú populárne stránky, ktoré na človeka skáču z reklám takmer všade. Čo však chcem povedať, je, že aj tieto stránky sú "vinníkom", keď sa jedná o rozširovanie dezinformácií o subkultúre.

A čo som chcel postnúť, bol server Krásná.cz (nejaká popularizovaná odnož služby blog.cz), na ktorom boli zverejnené o subkultúre dva články.

http://krasna.nova.cz/clanek/modaastyl/citlivi-emo-barevni-scene-jaky-styl-vyhraje-ted.html
Prvý bol dosť pomýlený, čo sa týka videa, aj toho, ako tam napchali visual kei a podobné hlúposti. Neviete, ako veľmi som zúril, keď som to čítal :-D

http://krasna.nova.cz/clanek/dalsiblogy/o-gothice-znovu-a-lepe.html
Mnoho ľudí písalo redakcii, že článok je zlý a nepravdivý... a dočkali sme sa, po mesiaci aj pár týždňoch si autori Krásnej priznali chybu a vyšiel nový článok, ktorý už má konečne nejakú úroveň.


Ja som stále názoru, že subkultúry patria do undergroundu. Ako to vidíte vy?
Návrat hore Goto down
http://foxiss.blog.cz/
Chloë Noir

Chloë Noir


Female
Počet príspevkov : 737
Age : 34
Location : Košice
Registration date : 05.08.2008

Gothic na medializovaných stránkach Empty
OdoslaťPredmet: Re: Gothic na medializovaných stránkach   Gothic na medializovaných stránkach I_icon_minitime24.05.11 18:00

Oni si chybu nepriznali...lebo ak by si ju priznali, tak by zverejnili aj ten kratučký úvod, ktorý Monica písala: " Nedávno zde vyšel článek o módních stylech a mezi zmíněnými styly (tedy spíše subkulturami) byla zmíněna i gothická subkultura (gothic styl). Bohužel bylo v něm pár nepravd, hlavně v přiloženém videu"
Ale vážne..krásna sucks...ale som rada, že sa v komentoch objavilo dosť pochvalných reakcií aj od iných ľudí, než od nás :D
Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
Petite_Morte




Female
Počet príspevkov : 17
Age : 31
Location : Monroeville
Registration date : 06.05.2011

Gothic na medializovaných stránkach Empty
OdoslaťPredmet: Re: Gothic na medializovaných stránkach   Gothic na medializovaných stránkach I_icon_minitime24.05.11 18:19

Gothic = underground. Na ako dlho je otázne, dúfam, že zase nepovstane vlna zloghotyckčiek ako Judytha či Grácia.
Návrat hore Goto down
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

Gothic na medializovaných stránkach Empty
OdoslaťPredmet: Re: Gothic na medializovaných stránkach   Gothic na medializovaných stránkach I_icon_minitime24.05.11 23:12

omfg... nechápem dve veci:
1) prečo sa gothic pretriasa na brakových bulvárnych stránkach?
2) prečo to ľudia zo scény vôbec čítajú?

snáď neexistuje zmedializovanejší žáner než je gothic... píšu snáď v Novom čase o metale? píšu v Slovenke o breakcore? píšu o ambiente v Emme? NIE. tak prečo píšu o gothic na kadejakých bulvárnych stránkach, pričom ho absurdne a hlavne zbytočne mystifikujú...

prečítal som si to a bola to znôška kecov obohratá ako stará platňa. gothic je darkwave, gothic metal neni gothic, dark electro je súčasťou cybergothic, každý gothic píše nejaké "diela" a je strááášne tolerantný.

už pre takéto články by som sa ku gothic nikdy nehlásil, aj keď moja hudobná kompatibilita je značne vysoká.
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Petite_Morte




Female
Počet príspevkov : 17
Age : 31
Location : Monroeville
Registration date : 06.05.2011

Gothic na medializovaných stránkach Empty
OdoslaťPredmet: Re: Gothic na medializovaných stránkach   Gothic na medializovaných stránkach I_icon_minitime25.05.11 8:35

1. pretože médiá musia písať o niečom inom ako o kozmetike/sexe/vraždách/nebezpečenstvách internetu aby sa odlíšili od konkurencie (a nakoniec aj tak skončia všetci rovnako :D )

2. ja to čítam, pretože ma zaujíma, čo o subkultúre píšu (väčšinou sa pritom akurát tak dobre rozčúlim, v lepšom prípade neviem, či sa mám smiať alebo plakať? O_o)

Podľa mňa je fajn, keď sa k subkultúre hlásia aj normálni ľudia, aspoň sa tak trošička poopraví mienka verejnosti pretože keď dojde táto téma na pretras, tak kto sa v tom aspoň trocha vyzná, zvykne sa ozvať... Byť súčasťou subkultúry nie je len o tom, že sa radíš do čierno uniformovaného stáda, ale aj o tom, že máš na to priznať sa k tomu čo máš rád, aspoň ja to tak vnímam.

Na druhej strane sa nikomu nedivím, keď sa k subkultúre hlásiť nechce, hneď je ten človek spájaný s ívl deťmi, že má ešte stále pubertu/že je satanista/pije krv/je feťák alebo alkoholik/má duševné problémy...
Návrat hore Goto down
MattFoxiss

MattFoxiss


Male
Počet príspevkov : 55
Age : 31
Location : Slovakia, Hlohovec
Registration date : 30.06.2009

Gothic na medializovaných stránkach Empty
OdoslaťPredmet: Re: Gothic na medializovaných stránkach   Gothic na medializovaných stránkach I_icon_minitime25.05.11 17:28

Silmarill, odpoviem k tvojmu bodu dva. Nejde o to, že by som takéto články nejako vyhľadával, proste som sa k nim dostal cez jeden blog cez odkaz a pozrel som, čo tam píšu. Nepríde mi dobré zadebniť sa, strčiť hlavu do piesku a hrabať si na vlastnom pieskovisku.

O mainstream sa nezaujímam vôbec, hodil som to sem len pre zaujímavosť, aby ľudia tu vedeli, čo rozširujú ľudia "vonku", keď to mám tak nazvať. Ale okej, asi bude lepšie nenapísať nič.
Návrat hore Goto down
http://foxiss.blog.cz/
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

Gothic na medializovaných stránkach Empty
OdoslaťPredmet: Re: Gothic na medializovaných stránkach   Gothic na medializovaných stránkach I_icon_minitime25.05.11 18:14

mattfoxxis - ja netvrdím že je lepšie "nepísať nič". neber si môj štýl písania ako útok voči tebe.

takýchto článkov vyšlo a ešte výjde x - a aj tak budú zavádzajúce či mystifikujúce, takže je škoda sa nad tým vôbec rozčuľovať. z nejakého dôvodu bude gothic vždy atraktívnou témou pre médiá... akoby to bol nejaký inší level subkultúry od metalu, či hiphopu.
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Petite_Morte




Female
Počet príspevkov : 17
Age : 31
Location : Monroeville
Registration date : 06.05.2011

Gothic na medializovaných stránkach Empty
OdoslaťPredmet: Re: Gothic na medializovaných stránkach   Gothic na medializovaných stránkach I_icon_minitime25.05.11 19:06

silmarill napísal:
akoby to bol nejaký inší level subkultúry od metalu, či hiphopu.

a nie je? affraid Laughing //ale nie :D
Návrat hore Goto down
zombik

zombik


Male
Počet príspevkov : 149
Age : 46
Location : PN
Registration date : 26.01.2011

Gothic na medializovaných stránkach Empty
OdoslaťPredmet: Re: Gothic na medializovaných stránkach   Gothic na medializovaných stránkach I_icon_minitime25.05.11 19:48

O goth sa pise pretoze je to "in", Svojho casu sa tam pisalo o metale ... ze vrazdime deti a zereme netopierov :) Potom bolo obdobie medialneho rozmachu skinheads az pokial neprislo ku komercionalizacii tohto hnutia a nechodil kazdy druhy susniak s vyholenou hlavou. Media vzdy potrebuju pisat o niecom temnom a nebezpecnom ... a ked neni zrovna po ruke nejaky kanibal tak je im aj Goth dobry Wink
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Gothic na medializovaných stránkach Empty
OdoslaťPredmet: Re: Gothic na medializovaných stránkach   Gothic na medializovaných stránkach I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Gothic na medializovaných stránkach
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Gothic Party na TV Joj
» American Gothic
» Gothic decades

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Gothic :: Gothic Web-
Prejdi na: