Slovakia Gothic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovPortálLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

 

 Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval?

Goto down 
4 posters
AutorSpráva
Chloë Noir

Chloë Noir


Female
Počet príspevkov : 737
Age : 34
Location : Košice
Registration date : 05.08.2008

Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval? Empty
OdoslaťPredmet: Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval?   Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval? I_icon_minitime06.08.08 19:49

Tento článok určite stojí za prečítanie aj keď je dlhý. A tiež odporúčam začítať sa aj do komentárov.

Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval?
Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval?   Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval? I_icon_minitime01.01.09 17:31

nuz chlapec si nevsimol zasadnu vec - vyznam slova gothic a patri do tej obrovskej mnoziny blbeckov co si myslia ze vedia vsetko najlepsie a ojebu sa hned na zaciatku tym ze veci beru s takym vyznamom aky im to evokuje a nie aky v skutocnosti ma

v anglictine ako pridavne meno gothic = dark = scary = macambre

aj ked v niektorych veciach ma zial pravdu, nezistil si zakladne veci, iba podaval svoj nekompetentny nazor ako svatosvatu pravdu *GASP*
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval?   Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval? I_icon_minitime07.01.09 18:04

Neuveritelne agresívne napísaný článok. Som mal pocit ako keby som toho chlapa počul kričať. pale
Treba ale uznať že v niektorých podstatných bodoch má pravdu. hlavne o voblasti definovania vecí. úplne súhlasím z časťou o blogoch. Aleneuvedomuje si to že ak gothiku v akomkolvek význame nieje nikto schopný definovať neznamená že neexistuje. Ani ludstvo ako také sa nedá definovať tak aby sa na tom zhodli všetci a predsa existuje. Nerozumiem čo mu tak veľmi vadí na slove gothic. Nevidím akúkolvek logiku v tom že v jednej vete nazve album veledielom a rovno povie že ho sprznil názov a že autori si zaslúžia ohluchnúť zato ako nazvali svoj výtvor. Samozrejme že veci sa dajú pomenovať aj inak nato, sú sinonimá, keď sa niekomu nepáči dáke slovo (alebo nevie aké je tam I/Y) tak použije iné. Nech to pre mňa za mňa volá temný avandgardný rock/metal je to jeho vec. Pri hudbe je názov žánru (aspoň pre mňa) to najmenej podstatné Keď The Sins Of Thy Beloved povedia že ich hudba je "Barbie pop" tak to nič nezmení na jej kvalite. A ja to budem počúvať kým sa mi to bude páčiť. Gothic rockové ani metalové skupiny nikdy netvrdili že všetko v ich hudbe je ich ani nikdy nepopierali že hudba čo hrajú je kombinácia iných žánrov. Všetko musí z niečoho vzniknúť. Staviteľa lodí nikdo nezdrbe zato že na stavbu lode použil drevo z rovnakého lesa ako drevo na stavbu latríny ani nebude nenazívať španielsku galeonu latrínou. Hudobníci tiež počúvajú hudbu tak je logické že do ich tvorby preniknú prvky tvorby iných hudobníkov (vychádzam z predpokladu že Iron Maiden nechodia na zrazy milovníkov dychoviek). Ako povedal mortimer : v angličtine je gothic pridavne meno tak prečo to tak isto memôže platiť aj v hudbe kde sú všetky názvy v angličtine. Gothic rock aj gothic metal sú výrazne temnejšie a filozofickejšie ako ostatný Rock a metal tak perčo nie názov gothic? Prečo skladať nezapametateľné komplikované a nezmyselné kombinácie slov keď stačí použiť jedno storočia staré zabudnuté slovo ktoré dokonale vistihuje podstatu?
Boha som sa zase raz rozpísal...
Návrat hore Goto down
LizzieBathory

LizzieBathory


Female
Počet príspevkov : 136
Age : 32
Location : tu
Registration date : 29.12.2008

Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval?   Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval? I_icon_minitime07.01.09 23:47

zaujímalo by ma prečo ten pán "ja viem všetko najlepšie" tam nespomenul ani jednu gothic kapelu. (dobre, Fields of the nephilim tam boli.)
Joy Division, The Cure, Bauhaus-áno to boli korene, na ktorých to potom vyrástlo, ale veď nikto tu tieto tri kapely striktne neoznačuje ako GOTHIC ROCK a nič iné....pre mňa bol Bauhaus vždy post-punk neviem ako u vás.
Ale ´dalšie kapely ktopré s auž samé radili ku gothike tam autor trošku vynechal. Riešil METAL. Prečo?
Inak to že Agalloch väčšina považuje za gothic (i keď len metal) počujem prvý raz. S iným označením ako doom alebo folk doom som sa veru ešte nestretla.
že nosíme silonky na rukách....inu, mne sa tiež nepáči keď niekto ( a zvlášť mladé baby) nosia miesto gatí vrecia a rozkrok majú pri kolenách, a čo ich zabijem?
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval?   Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval? I_icon_minitime08.01.09 17:30

no riesil metal lebo evidentne metlak, vrchol rockvoeho tvorstva *GASP* sa zase j*bal tam kam neptri - neviem preco si vseci metlaci myslia ze kazda hudba je viac ci menej podarena imitacia metalu a kedze hodne gothov nosi dlhe vlasy tak zase maju komplexy z toho ze sa im niekto "jebe do sceny" a pritom neni true and pure... drvivu vacsinu kamaratov mam metlakov a s tymto mi uz drviva vacsina z nich uz poriadne nici nervy
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval?   Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval? I_icon_minitime08.01.09 20:27

No tak true and pure metlakov nemusim... No proste autor toho članku ma svoj nekompletny, zaujaty a nepodlozeny nazor a je mu jedno ze je zly. Hlavne riešil tie najmenej podstatne veci.
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval?   Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval? I_icon_minitime08.01.09 22:18

no co, furt to berme pozitivne - diki bohu za emakov inak by si v takej miere utahovali ludia z nas a to by ten clanok este nebol o nicom lol!
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Black Cobra

Black Cobra


Male
Počet príspevkov : 755
Age : 32
Location : Banská Bystrica
Registration date : 01.01.2009

Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval?   Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval? I_icon_minitime08.01.09 23:38

neviem nevim... Ja som zatial real emáka nestretol. Pózerov, wanabe, image only atd. Furt a všade. Ale čo som pozrel na nete daku original emocore hudbu tak to bolo vpohode. Tokio hotel a spol k tomu majú ešte ďalej ako Evanescence k Christian death... takže real Emo sai sú natom ovela horšie ako gothici.
Návrat hore Goto down
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval?   Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval? I_icon_minitime09.01.09 2:25

no ja mam kamarata co si frci na tej original emohc hudbe z polky 80tych a neni to nic pre tych teploskov ale vieme na koho som narazal :)

hehe vzdy ked idem na intrak narazim v autobuse na takeho trotlika s my chemical romance trickom, nasivkou emostyle na gatiach a jednou ruzovou a jednou zelenou cinou... ako ja berem teto kreacie al ekby ste ho videli - to sa fakt neda nesmiat :)
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Sponsored content





Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval?   Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval? I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Gothika - (pa)žánr který nikdy neexistoval?
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» GOTHIKA

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Gothic :: Gothic subkultúra-
Prejdi na: