DomovFAQPortálHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

Share | 
 

 SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA

Goto down 
AutorSpráva
sedatívum

avatar

Female
Počet príspevkov : 286
Age : 25
Location : tam kde vlky davaju dobru noc...
Registration date : 10.08.2008

OdoslaťPredmet: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   28.10.08 14:57

Ak na svete existuje nejaká kapela, ktorú skutočne môžeme považovať za gotickú, tak je ňou bezpochyby nemecký ´one man´ Sopor Aeternus. Je tomu už vyše desať rokov, čo tento projekt okolo seba začal šíriť auru mysticizmu a okultizmu. "Táto muzika je temnejšia ako samotné peklo. Pri jej počúvaní sa ocitnete jednou nohou v hrobe a druhou na psychiatrickej klinike," charakterizoval kedysi tvorbu Sopor Aeternus francúzsky časopis Gloria Victis.

Obaly albumov, či promofotky, na ktorých sa to len-tak hemží kosťami a lebkami, idú ruka v ruke s pôsobivým vokálom, v ktorom sa odzrkadľuje utrpenie tela i duše ústrednej osobnosti projektu, Anne-Varney. Skladby ako "Die Bruderschaft Des Schmerzes" ("Bratstvo bolesti") sa stali doslova hymnami smútku. Hudba Sopor Aeternus je akousi zmesou darkwave, klasickej a stredovekej muziky, ktorej základ tvorí úderné tempo perkusií. Medzi najvyužívanejšie nástroje patrí flauta, zvon, klávesy a sláčikové nástroje, vďaka čomu niektoré songy vyznievajú ako pohrebné pochody, iné zase ako ´veselé´ stredoveké tanečné skladby, avšak s poriadne pekelnou atmosférou.

Výsledný dojem iba umocňuje tajomná osobnosť Anne-Varney (pôvodne iba Varneya). O jeho (respektíve jej) živote sa toho veľa nevie. Z tých niekoľkých rozhovorov, ktoré poskytol (väčšinou iba prostredníctvom faxu, zásadne nie pri osobnom stretnutí) sme sa mohli dozvedieť, že ide o ženu, ktorá sa však narodila do mužského tela. Sám seba považuje za androgýna, ktorý žije v ústraní, v tichu samoty, pokiaľ to nie je úplne nevyhnutné, takmer nikdy nevychádza z domu. Nemá žiadnych priateľov, takže vôbec nekomunikuje s okolitým svetom. Keďže si neželá odhaľovať svoju identitu, totálne bojkotuje živé vystupovanie, čo iba zvýšilo dopyt po nahrávkach Sopor Aeternus, projektu, ktorého popularita už dávno prekročila hranice Európy.

Príbeh Sopor Aeternus sa začal písať v roku 1989, keď sa v jednom gothic-klube vo Frankfurte spoznali dve silné individuality - Varney a Holger. Obaja čoskoro zistili, že na muziku i ´duchovno´ majú takmer indentické názory a tak sa rozhodli založiť kapelu. Keďže spočiatku nemali žiadne peniaze na zakúpenie nástrojov, komponovali muziku iba vo svojich mysliach. V ´92-om vydáva duo trilógiu demosnímkov "Es Reiten Die Toten So Schnell", "Rufus" a "Till Time And Times Are Done". Nasledujúci rok sa Holger rozhodol osamostatniť. Stalo sa tak tesne predtým, čo o Varneyho muziku prejavil záujem label Apocalyptic Visions. Prvým výsledkom nahrávacej zmluvy bol jeho debutový album "Ich Tote Mich Jedesmal Aufs Neue, Doch Bin Ich Unsterblich Und Erstehe Wieder Auf In Einer Vision Des Untergangs" z roku 1994, ktorý uzrel svetlo sveta v limitovanom náklade 1000 kusov. Skladby ako "Tanz Der Grausamkeit" a "Do You Know My Name" sa stali čoskoro veľkými klubovými hitmi. Keďže celý náklad sa rozpredal v priebehu niekoľkých týždňov, vydavateľ bol nútený vydať album v reedícii.

Hudobný žurnalisti často kládli Varneymu otázku, odkiaľ berie inšpiráciu pre svoju jedinečnú muziku. Jeho odpoveď bola vždy dosť záhadná. "Všetko, čo okolo seba vidíme je síce fascinujúce, avšak zároveň ide o veľmi smutnú biografiu výnimočného správania ľudského rodu," vysvetľoval Varney, ktorý vyše dvadsať rokov zápasí s hlbokými depresiami a emočnými výkyvmi. Jeho život nebol ľahký, pretože aj napriek tomu, že ´mal odeté´ mužské telo, sa cítil byť ženou. Zvláštny bol aj jeho vzťah k rodičom. Matku napríklad nazýval ´ženou, ktorá ho kŕmila, obliekala a trestala´. Z niektorých jeho vyjadrení vyplynulo, že aj ona trpela nejakými psychickými poruchami, kvôli ktorým sa viac, ako na reálny svet upla na sny a duchovno. Svoje sny vraj opisovala ako ´divadlo siedmych pekiel´. To všetko sa výrazne podpísalo na kryštalizácii Varneyho povahy.

Niet sa čomu čudovať, že namiesto ´normálnych´ priateľov z mäsa a kostí si Varney našiel spirituálnych kamarátov, ktorých pomenoval ako The Ensemble Of Shadows. Práve oni vraj predstavovali najväčšiu inšpiráciu pri tvorbe Sopor Aeternus. Varney zdôrazňoval, že nie je autorom, ale iba sprostredkovateľom hudby, ktorú inak majú na svedomí práve ´oni´. "Verím, že v muzike sa odrkadľuje celý vesmír," vyjadril sa v jednom rozhovore.

Náboženstvo zohráva v jeho živote veľmi dôležitú úlohu. Verí v karmu a v to, že všetko so všetkým súvisí, nič sa nedeje náhodou. Je sklamaný z toho, že mnoho ľudí žije vo falošnej predstave, že svet, ktorý okolo seba vidia, považujú za jedinú ´realitu´. Podľa jeho slov sa v pozadí tohoto sveta nachádza ešte jeden svet - duchovný, ktorý je oveľa skutočnejší než ten, o ktorom si myslíme, že je jediným skutočným. Cieľom každého človeka by vraj malo byť prebudenie z tohoto falošného sna. Mimochodom, názov Sopor Aeternus by sa dal voľne preložiť ako ´večný odpočinok´, respektíve ´spánok smrti´. Až sa z tohoto sna zobudíme, pochopíme, že "život a smrť sú vlastne jedno a to isté".

Napriek všetkému sa Varney snaží tvoriť mimo svojich depresívnych období. Podľa neho ide o istý druh ´introvertného exhibicionizmu´. Jeho texty sú častokrát veľmi osobné a iba ťažko pochopiteľné pre okolitý svet. Každý z albumov bol výrazne poznamenaný jeho momentálnym psychickým stavom, ako aj vecami, ktoré ho práve fascinovali. Rané demosnímky boli napríklad silne ovplyvnené vampirizmom - smrťou a ´nesmrťou´, na čom mala v tom období výrazný podiel i vážna choroba, v dôsledku ktorej takmer prišiel o zrak.

Druhý album "Todeswunsch - Sous Le Soleil De Saturne" z roku 1995 bol oproti debutu o trochu ´svetlejší´, menej depresívny, aj keď o nejakých veselých pesničkách nemôže byť ani reči. Smútok a beznádej sa odzrkadľovali najmä v silne emotívnom speve. Väčšina textov pojednávala o ´sladkej samovražde´... Bolesť, strach a frustrácia boli hlavné dôvody, prečo sa Varney utiahol do samoty. Iba vďaka pomoci The Ensemble Of Shadows údajne nespáchal samovraždu, prostredníctvom ktorej chcel dať zbohom tomuto permanentnému šialenstvu.

V tom období sa začal vážne pohrávať s myšlienkou operatívnej zmeny pohlavia a premenoval sa na Anna-Varney. Aj keď novinári sa ho v rozhovoroch často pýtali, či túto operáciu podstúpil, nikdy sa nedočkali uspokojujúcej odpovede. Dodnes je celá vec zastretá rúškom tajomstva. Túto fázu jeho života dokumentuje mini CD "Ehieh Ascher Ehieh" (1996), ktoré vyšlo v limitovanom náklade 3000 kusov. Okrem remixov skladieb z druhého albumu obsahovalo aj niekoľko nových ´kúskov´, medzi iným aj "The Gift Of Self-Castration", ktorá podľa očakávania vyvolala veľký ohlas. Ak sa niekto Anny-Varney opýtal, kým sa vlastne cíti byť, odpovedal, že heterosexuálnou ženou, avšak neskôr sa charakterizoval ako ´piate pohlavie´. Tento termín pochádzal z filozofie severoamerických indiánov z kmeňa Navajov, podľa ktorej prvé a druhé pohlavie tvorili muž a žena, tretie a štvrté žena v mužskom tele a muž v ženskom (tzv. ´dvojduchovné´ bytosti). Piate pohlavie pozostávalo z ´multiduchovných´ bytostí, medzi ktoré sa zaradil aj Anna-Varney.

Nasledujúci album "The Inexperienced Spiral Traveller" z roku 1997 zaznamenal niekoľko výrazných zmien vo svetonázore Anny-Varney. Ako hudba, tak i texty vyznievali tentoraz oveľa ´priateľskejšie´, ako tomu bolo doposiaľ, takisto výrazne ubudlo melanchólie. V následných rozhovoroch charakterizoval tento svoj únik z temnôt a snahu o cestu k lepšiemu životu ako ´modré svetlo´ pred jeho tretím okom - okom mysle. Fakt, že album bol opäť v priebehu veľmi krátkeho obdobia beznádejne vypredaný jasne nasvedčoval o neutíchajúcej popularite tejto spornej osobnosti. Rovnaký osud ´postihol´aj digipakovú reedíciu, ktorá sa dostala na pulty ešte v tom istom roku.

Vypredaná bola takisto aj limitovaná edícia albumu remixov "Voyager - The Jugglers Of Jusa" z roku 1998. Titul obsahoval aj úspešnú skladbu "Feralia Genitalia - Arrival Of The Jugglers", v ktorej sa Anna-Varney opäť zaoberal témou operácie pohlavia, ako aj geniálnu coververziu kraftwerkovského hitu "Das Modell", naspievanú v starolatinčine a odohranú iba na čembale.

V lete 1999 vydáva zatiaľ posledný titul "Dead Lover’s Sarabande (Face One)", ktorého elegantný, čierno-biely obal predznačoval akýsi návrat ku koreňom, čo v konečnom dôsledku potvrdila samotná produkcia. Temná, neveselá muzika sa skĺbila so smutnými textami, v ktorých sa odvíjal príbeh človeka - milenca smrti. Tým človekom bol asi jediný Annin priateľ, človek, s ktorým si veľmi dobre rozumel, pretože oboch spájala nielen podobná životná filozofia, ale aj psychické problémy - frontman kultovej americkej formácie Christian Death - Rozz Williams, ktorý 1. apríla 1998 spáchal samovraždu. Muzika na albume je pomalá, smutná, no vyprodukovaná absolútne excelentne, obsahujúca priam brilantné melódie. Aj keď novinári sa niekoľkokrát dožadovali vysvetlenia obsahu textov, odpoveď bola vždy jednoduchá, no pritom výstižná: "Všetko už bolo povedané..."

V marci minulého roku uzrelo svetlo sveta (v tomto prípade by však skôr sedel termín temnotu noci) druhé pokračovanie albumu "Dead Lover’s Sarabande (Face Two)", nesúce sa v totožnom duchu ako jeho predchodca. Rozruch však spôsobili najmä fotografie v booklete, ktoré vyobrazovali Annu-Varney nahého s vagínou namiesto penisu... Fanúšikovia však považovali fotografie za montáže. V májovom rozhovore pre časopis Orkus Anna-Varney úplne nevyvrátil fakt, že fotografie boli graficky manipulované s oddôvodnením, že je predsa iba umelec...

Ešte v tom istom roku vychádza aj doposiaľ posledný titul Sopor Aeternus (And The Ensemble Of Shadows) "Songs From The Inverted Womb". Vyšiel v náklade 666 kusov a jeho súčasťou je aj zhudobnená báseň Edgara Alana Poea "Eldorado".


Diskografia:

Ich Tote Mich Jedesmal Aufs Neue, Doch Bin Ich Unsterblich Und Erstehe Wieder Auf In Einer Vision Des Untergangs (1994)
Todeswunsch - Sous Le Soleil De Saturne (1995)
Ehieh Ascher Ehieh (1996)
The Inexperienced Spiral Traveller (1997)
Voyager - The Jugglers Of Jusa (1998)
Dead Lover’s Sarabande (Face One; 1999)
Dead Lover’s Sarabande (Face Two; 2000)
Songs From The Inverted Womb (2000)


oficial site: http://www.soporaeternus.de/

Autor článku: Igor PETRUŠKA

- http://musicx.sk/news.php3?id=4357


______________________________________________________________

Rozhodla som sa sem prekopírovať tento článok, lebo myslím, že výstižnejšie by som to ja sama nenapísala...
Sopor Aeternus je moja srdcovka, tak som sa rozhodla reprodukovať vám ho v takejto podobe - popríp. navštívte jeho oficial. stránku - je tam aj možnosť vypočuť si niektoré z jeho piesní... Rose
Návrat hore Goto down
ViKtor

avatar

Male
Počet príspevkov : 16
Age : 41
Location : hocikde
Registration date : 01.10.2008

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   31.10.08 18:33

minule sme takto s kamaratom rozmýslali ze co ked to je naozaj 80 rocna starenka...
Návrat hore Goto down
Erewan

avatar

Female
Počet príspevkov : 747
Age : 27
Location : Jaskyňa pLná Netopierow
Registration date : 16.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   12.11.08 20:14

80 rocna starenka,ci papez(no nje dosLowa)...je mi to jedno..hudba ktoru robi je uzasna,fascinujuca...nepoznam nic podobne...aLe asi ani nic podobne neexistuje...

mna Len taka mysLienka napadLa,co ak to s tou tajomnostou,rozporupLnymi skutocnostami o jeho psychickom stawe a depresiach,jeho pohLawi je iba marketingowy tah?
jasne,moze ist naozaj o taku osobu,ktora sa strani Ludi...zije sama w depresiach so swojimi imaginarnymi priateLmi,jej pohLawie je neiste,aspon pre nu......
wezmime si wsak tu druhu stranu mince...ak by sa niekto takto zaodeL do ruska tajomstwa,hoci zije uplne normaLny ziwot,a nikto ani newie,ze w obchode predawa rozky Anne_Varney...
proste normaLny ziwot...no do rozhoworow cez faxy twrdit nieco ine...tajomnost,temnota,depresie predsa wzdy pritahowaLi Ludi...
mna fascinuje jeho hudba,je mi jedno kto to je...aLe je prawda,ze jeho "ziwotny pribeh" w tom tiez trosku roLu hra,mozno aj w mojom podwedomi...
a podla mna weLa Ludi fasinuje prawe koLi tomu...

co mysLite?nenapadLo was nikdy nieco podobne ako mna?
Návrat hore Goto down
http://www.himka.webka.sk
Transilvania

avatar

Female
Počet príspevkov : 433
Age : 30
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   25.12.08 5:18

Erewan no mozne je cokolvek....ktovie... no je to dost zaujimava osoba... plna tajomstiev... a myslim ze takejto osoby ako je Anna Varney uz na svete niet... ziadna kopia nicoho... jednoduxo original
Návrat hore Goto down
Morty

avatar

Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 33
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   25.12.08 12:48

erewan: dokonale suhlasim, pragmaticke videnie sveta je mi blizke, cize toto by bola asi prva vec ktora by ma napadal keby soms a byval k tomu niekedy predtym dostal :)

asi vas vsetkych sklamem hehe ale mne je SA hodne protivne :D ja vie, bude zo mna asi iba pozer ked sa neviem vcitit do tej hudby, ale z tohto uz mi naskakovali zimomriavky :)

teraz som si kvoli druhej teme (o tych depresiach) nieco cital viac na nete a podla toho mozme skonstatovat ze ani draha slecna/mlady pan anne varney klasickymi depresiami zrejme netrpi, keby sa to vyskytovalo v takom pocte uz by ju/ho z psychiatrie nepustili pre jeho/jej vlastnu bezpecnost :) v akej krasnej dobe zijeme, ze spolocnost chrani uz aj podivinov :)

transilvnia: podla mna takych psychopatov existuje vsade vela a hodne, len nerobia hudbu, ale bo o nich nevieme :) myslim ze aj gaahl z gorgorothu zil podobne osamely zivot v norskych horach v jednoduchej chatrci kde mu samemu slusne ****lo na mozog a aha kde je dnes, pred polrokom priznaval pre media svoju homosexalitu :D s temou to sice nesuvisi, ale je z toho celkom komedia.
a keby si stretla jedneho mojho spoluziaka zo strednej tak anne verney sa ti vidi ako uplne normalna osoba :)

_________________
I ink, therefore I am.
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Chloë Noir

avatar

Female
Počet príspevkov : 737
Age : 28
Location : Košice
Registration date : 05.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   25.12.08 14:04

Prečo si to dala sem? Presúvam to medzi Goth Bands..myslím, že to miesto tam si to zaslúži :D
Návrat hore Goto down
http://sinister-death.blog.cz
Morty

avatar

Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 33
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   25.12.08 14:18

ja som za novu kolonku freak bands affraid

_________________
I ink, therefore I am.
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Transilvania

avatar

Female
Počet príspevkov : 433
Age : 30
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   31.01.09 4:16

mortimer tak jasne ze je takyx vela..... no aj ked je blazon v podstate tak pre mna zaujimava osoba....presna kopia tejto osoby uz nikde nieje hehe aj ked to asi nikoho... take cosi som este nevidela ako je anna varney.... heh.... fuuuha to uz este aj horsi ? :D o to by som rada stretla toho spoluziaka heh.... :D
Návrat hore Goto down
fallen3angelMale
Počet príspevkov : 24
Age : 31
Location : Zvolen
Registration date : 12.02.2009

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   12.02.09 1:31

mortimer napísal:
ja som za novu kolonku freak bands affraid

Veď ju vytvor, nie? Question
Návrat hore Goto down
without emotions

avatar

Female
Počet príspevkov : 170
Age : 31
Location : SR
Registration date : 21.01.2009

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   12.02.09 19:42

Hm,pre mna je Sopor Aeternus velmi zaujimava kapelka, resp.Anne Varney zaujimavy clovek....a je mi uz uplne jedno ci je to pravdive co hovori alebo nie, nieje to take podstatne pre moj zivot,proste mne ide skor o tu hudbu nez o to ci je to nejaky psychopat alebo nie....kazdy sme nejaky....
Návrat hore Goto down
LizzieBathory

avatar

Female
Počet príspevkov : 136
Age : 27
Location : tu
Registration date : 29.12.2008

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   12.02.09 21:46

no ja som nikdy o nom nič nečítala vedela som že je to nejaký/á podivín/ka s nejasným pohlavím...Počúvala som iba hudbu a tá sa mne osobne páči. Je zvláštna, používa neopočúvané efekty, nie je to tvrdá hudba a predsa má podla mňa o dosť väčší náboj ako iné kapely zo žánru, jednoducho-hudba ma fascinovala od prvého počutia.

A po tomto článku mám zmiešané pocity... na jednu stranu som vždy opatrná pri takýchto senzáciach, nedôverujem každej zaručenej správe, na strane druhej však verím tomu že môže byť taký ako ho popisujú. Pragmatici a skeptici vždy vylučovali a vždy budú vylučovať takú možnosť, že je niekto schopný byť NAOZAJ iný a navyše nerobiť veci len pre marketing. Viem, že nikdy človek nebude chápať vnútro toho druhého, ale čo sa týka Anny Varney, som za alternatívu, že on sám verí všetkému čo robí a robí to pre seba. Veď si skúste predstaviť aké to je žiť s tým, že viete, že ste iný (a teraz nie iný ako si dnes každý myslí aký je iný) a žiť s vlastnými vnútornými démonmi....myslím že hudba môže byť velmi dobrý spôsob ako sa on vyrovnáva sám so sebou a svojou psychikou, koniec koncov- toto robí väčšina hudobníkov, ibaže pokial nevraždia, nedrogujú, nepáchajú samovraždy alebo sa neskrývajú, tak to nikto nerieši.
Návrat hore Goto down
Morty

avatar

Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 33
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   12.02.09 22:18

ako anzor to berem ale mne to neda - keby s tym skutocne zil tak by to daval na javo mozno hudbou, mozno by to ovplyvnilo jeho styl obliekania atd ale nepozoval by ako sfetovany upir pred objektivom aby sa predvadzal - tolko moj uhol pohladu

aj ked suhlasim s tym ze to v hlave nema v poriadku :)

_________________
I ink, therefore I am.
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
LizzieBathory

avatar

Female
Počet príspevkov : 136
Age : 27
Location : tu
Registration date : 29.12.2008

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   12.02.09 23:22

a ty si myslíš že na fotkách je naozaj Anna? Ak sa tak skrýva prečo by sa fotila? Ved tých fotek má na milú jarmilku.....
Návrat hore Goto down
without emotions

avatar

Female
Počet príspevkov : 170
Age : 31
Location : SR
Registration date : 21.01.2009

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   13.02.09 10:13

To ani mne nejde do hlavy,ze ked je taky izolovany ,preco teda tie fotky? Live show spravit nemoze ,ale nafotit vela fotiek ,to uz hej?:) je to smiesne,ale aj tak je to jedno:)
Návrat hore Goto down
Morty

avatar

Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 33
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   13.02.09 19:43

no ak to ohurit ma priemerne vymetene dute hlavy "zapadnej civilizacie" tak staci ze as tvari temne a "inak" kedze im taketo dve strtany mince ani len nenapadnu.. aj len tolko ohladom hodnovernosti jeho sukromia :)

_________________
I ink, therefore I am.
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
without emotions

avatar

Female
Počet príspevkov : 170
Age : 31
Location : SR
Registration date : 21.01.2009

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   13.02.09 19:55

Hm,takze asi tak.... je to pol na pol Laugh
Návrat hore Goto down
sedatívum

avatar

Female
Počet príspevkov : 286
Age : 25
Location : tam kde vlky davaju dobru noc...
Registration date : 10.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   25.03.09 23:49

ako ste tu uz spominali, mozno to je len marketingovy tah...

ale mne je to viac ako jedno.. svoj nazor na neho som napisala v uvode a nezmenil sa ani po tom, ako som si precitala niektore z tych vasich... clown
Návrat hore Goto down
silmarill

avatar

Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 107
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   26.03.09 0:00

v tej diskografii ti chýbajú albumy po roku 2000... Idea a neni to one-man band: na každom albume pracovalo 5 a viac ľudí.

btw čo myslíte, ktorý bol jeho/jej NAJlepší album?
môj tip: ES REITEN DIE TOTEN SO SCHNELL... Twisted Evil
tie posledné albumy sa mi moc nepáčili. FLEURS DU MAL bol vyložene slabý album.

poznáte niečo podobné? nielen melodicky, ale napríklad s podobnou atmosférou? k čomu by ste to prirovnali?
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
LizzieBathory

avatar

Female
Počet príspevkov : 136
Age : 27
Location : tu
Registration date : 29.12.2008

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   26.03.09 17:32

Ja mám okrem Es reiten (bla bla bla) rada Flowers in Formaldehyde...a inak ma nenapadá nič podobné
Návrat hore Goto down
silmarill

avatar

Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 107
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   28.03.09 19:46

no asi jedna z mála vecí čo by som k SOPOR AETERNUS prirovnal, je ruský DVAR.
avšak pokým sa SOPOR AETERNUS so šialenstvom len nežne objíma ako na prvom rande, DVAR s ním mrdá ako stará pornoherečka.
temné melódie tu prechádzajú zrazu do veselých (až detsky infantilných) a v pesničkách škriekajú vo vymyslenom jazyku affraidúdajne sú autori dvaja Rusi, ktorí sú zavretí v nejakom ústave.

už som to dal do sekcie DOWNLOAD, kto má odvahu...? lol!
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
sedatívum

avatar

Female
Počet príspevkov : 286
Age : 25
Location : tam kde vlky davaju dobru noc...
Registration date : 10.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   28.03.09 21:03

podobne? asi nie... ten DVAR je zaujimava muzika... :)
Návrat hore Goto down
Transilvania

avatar

Female
Počet príspevkov : 433
Age : 30
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   03.04.09 23:24

:D no ten DVAR je veru ze zaujimavy.... no mna osobne tato hudba nijako nedostala.... ja potrebujem veselsie veci... ak by som toto mala castejsie pocuvat tak sa zblaznim :D
Návrat hore Goto down
Transilvania

avatar

Female
Počet príspevkov : 433
Age : 30
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   03.04.09 23:27

a v porovnani so sopor aeternus je toto pre mna des :D
Návrat hore Goto down
silmarill

avatar

Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 107
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   03.04.09 23:47

Transilvania napísal:
a v porovnani so sopor aeternus je toto pre mna des :D

prečo? :D je to v poho okrem albumu MADEGIRAH, to už je príliš silné kafe aj na mňa... affraid


a ešte mi povedz že ktorá goth skupina hrá veselú muziku? scratch
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Transilvania

avatar

Female
Počet príspevkov : 433
Age : 30
Location : Prešov
Registration date : 11.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   04.04.09 1:22

neviem preco....ale sopor sa mi viac paci toto ma nexytilo vobec... napr aj ty STYLLSTE STUND ci ako sa to pise sa mi lubia viac :) no ved v podstate ziadna goh skupina nehra veselu hudbu no je toho viac.....viac kapiel... a prave tato ma nenadxla no ja som skor na troxa inu hudbu :) napr. The Cruxshadows,London After Midnight,XIII Stoleti,The Frozen Autumn,Clan of Xymox...alebo aj Blutengel,Suicidal Romance,Ashbury Heights,Anders Manga,...atd. aj najpr niektora hudba z deathrocku je lepsie pocuvatelna ako toto... pre mna osobne...
Návrat hore Goto down
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA   

Návrat hore Goto down
 
SOPOR AETERNUS alias ANNE-VARNEY CANTODEA
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Music :: Gothic Music :: Goth Bands-
Prejdi na: