Slovakia Gothic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovPortálLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

 

 ..Moonspell..

Goto down 
3 posters
AutorSpráva
Hypnos

Hypnos


Male
Počet príspevkov : 37
Age : 36
Location : Južné Sovensko
Registration date : 15.12.2010

..Moonspell.. Empty
OdoslaťPredmet: ..Moonspell..   ..Moonspell.. I_icon_minitime16.12.10 23:50

Spomeniem len kapelku Moonspell,kapelka je "klenotom" ,z portugalska..ich 1-vým promáčom je "Morbid God" z roku 1992,ako "náš" spoločný klenot, s Bratmi z CZ (XIII.století , vyšiel ich promáč s názvom Amulet),,2-hý album kapelky Moonspell,ktorý nesie názov Under the Moonspell(1994) - majú svoju prvotnú tvár ,dosť agresívneho Doom/Death Metalu so silno "satanskými" textami , sem-tam ženský spev sa objavuje tiež ,ako aj arabské náboženské výroky ,či čoto xD okorenené zbesilou husľovou hrou ..názvy piesní:1.Allah Akbar!La Allah Ella Al(intro),2.Tenebrarium Oratorium,3.Tenebrarium OratoriumII,4.Opus Diabolicum,5.Choraj Lusitania(outro)...zabudol som dodať že na albume prevláda "orientálna" atmosféra a v rečníctve nejasného pôvoduII. ,je veľmi efektná hra na flaute .. Na 3-ťom albume ,kt. nesie názov Wolfheart,cítiť že Moonspell smeruje v štýle skôr Doom-u,ľahké hudobné prekvapenia nás vôbec nemíňajú na tomto fámooznom albume "Wolfheart" , napríklad s pesničkou Vampiria..,,nasleduje 4.tý Irreligious(1996)nájdeme "hitovku"-Opium Razz,celý album sa nesie v duchu skôr takbysom povedal "silno" Doom-ovom..Ale dovolím si povedať ,že 5-tym albumom s názvom(Sin Pecado,1998) naozaj prekonali svoje doterajšie hranice chápania sveta..(teda Fernando Ribeiro)..xD..frontman kapelky sa zúčastnil na trojročnom Filozofickom "kurze"..ktorý mu zjavne riadne polietol jeho myšlieky a posunul do správneho smeru v rozmýšľaní a chápaní sveta..Názvy piesní: - 1.Slow Down!
2.Handmade God
3.2econd Skin
4.Abysmo
5.Magdalene
6.The Vulture Culture
7.Eurotica
8.Mute
9.Decadence
10.Let the Children Cum to Me...
11.The Hanged Man
12.XIII


: - vo mne tento album zanechal dovolím si povedať ,viac než priaznivé myšlienky. S takou originalitou ,akú kapela Moonspell(Portugal) priniesla svetu hudby... máloktorá kapela sa môže pýšiť takou zásadnou zmenou (kladnou) ...no po tomto albume , v takomto žánri už nieako moc nepracovali xD...škoda preveliká...







Návrat hore Goto down
http://vitaiattila3@gmail.com
silmarill

silmarill


Male
Počet príspevkov : 1079
Age : 112
Location : presne tu.
Registration date : 19.03.2009

..Moonspell.. Empty
OdoslaťPredmet: Re: ..Moonspell..   ..Moonspell.. I_icon_minitime17.12.10 17:59

Wolfheart a Irreligious sa mi veľmi páčili a dosť často som ich počúval.
ostatné albumy ma až tak moc nezaujali.
Návrat hore Goto down
http://www.aphelion-forum.com
Morty

Morty


Male
Počet príspevkov : 1869
Age : 38
Location : mt/bb
Registration date : 16.11.2008

..Moonspell.. Empty
OdoslaťPredmet: Re: ..Moonspell..   ..Moonspell.. I_icon_minitime17.12.10 20:30

silmarill napísal:
Wolfheart a Irreligious sa mi veľmi páčili a dosť často som ich počúval.
ostatné albumy ma až tak moc nezaujali.

od slova do slova presne to iste co som chcel napisat Laugh
Návrat hore Goto down
http://www.tetovanie.co.cc
Sponsored content





..Moonspell.. Empty
OdoslaťPredmet: Re: ..Moonspell..   ..Moonspell.. I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
..Moonspell..
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Moonspell @ Masters of rock

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Music :: Metal-
Prejdi na: